مینی چیلر آپارتمانی

از مینی چیلر که نمونه کوچک شده چیلر هوا خنک محسوب می شود به همراه چند واحد فن کویل برای سرمایش ، گرمایش ، تنظیم رطوبت و فیلتراسیون هوای واحدهای آپارتمانی ، ویلایی ، سالن ها ، ساختمان های اداری ، تجاری ، ورزشی و … از متراژ ۱۰۰ تا ۵۰۰ متر (به ازای هر مینی چیلر) استفاده می شود. مینی چیلر آپارتمانی یا خانگی قابلیت نصب در پشت بام ، حیاط ، تراس و غیره را داشته و به موتورخانه نیازی ندارد. مینی چیلر خانگی یا آپارتمانی بسیار کم حجم و سبک (نسبت به چیلر) بوده و مانند سیستم های کانالی به کانال کشی و هزینه های آن نیازی ندارد و به علت استفاده از کمپرسورهای اسکرال از مزایای زیر برخوردار است.

در برخی پروژه ها به جای چند فن کویل از یک هواساز مرکزی استفاده می شود که هوای تازه با دما و رطوبت تنظیم شده را با کانال کشی به قسمت های مختلف ساختمان ارسال می کند.

مزایای استفاده از کمپرسورهای اسکرال در مینی چیلر آپارتمانی

۱ . مصرف کمتر انرژی به ازای کارکرد یکسان نسبت به کمپرسورهای دیگر مانند پیستونی و اسکرو

۲ . وجود قطعات اصطکاکی و رفت و برگشتی کمتر نسبت به سایر کمپرسورها و در نتیجه طول عمر بالاتر و نیز کارکرد کاملا آرام و بدون لرزش (کم صداترین نوع در میان کمپرسورها)

۳ . به علت اینکه کمپرسور به کمترین میزان نگهداری نسبت به سایر کمپرسورها نیاز دارد، هزینه های نگهداری آن نیز بسیار کمتر است.

کمپرسور اسکرال مینی چیلر

دیگر مزایای مینی چیلر آپارتمانی عبارتند از :

۱ . هزینه مصرف انرژی هر واحد از آپارتمان یا ساختمان اداری و تجاری و … به صورت جداگانه محاسبه می شود.

۲ . مینی چیلر به خوبی توانایی کار در قسمت های حاره ای یا خشک ایران را دارد و به خاطر هوا خنک بودن به برج خنک کننده نیازی ندارد.

۳ . با متصل کردن آن به فن کویل های داخل ساختمان، دمای هر اتاق و سالنی را می توان به صورت جداگانه و مستقل از سایر اتاق ها تنظیم کرد.

۴ . قابلیت اتصال جریان آبگرم به فن کویل ها در زمستان و تبدیل سیستم به یک سیستم کامل سرمایشی و گرمایشی

۵ . الکتروموتور محرک آنها هم قابلیت کارکرد با برق تک فاز و هم سه فاز را دارند.

طراحی و نصب مینی چیلر خانگی (آپارتمانی)

برای طراحی مینی چیلرهای یک ساختمان ، ابتدا پروژه توسط مهندسان متخصص در زمینه تهویه مطبوع مورد بازدید قرار گرفته و برای تعیین ظرفیت آن اطلاعاتی مانند شرایط آب و هوایی ، حداقل و حداکثر دما در طول سال ، میزان رطوبت ، ساختار و مصالح ساختمان ، بار حرارتی افراد ، روشنایی و تجهیزات تولید کننده حرارت و … جمع آوری و محاسبه می شود تا ظرفیت دقیق آن تعیین شود. زیرا ظرفیت های کمتر از نیاز موجب نارضایتی و ظرفیت بیشتر از حد نیاز نیز موجب افزایش مصرف انرژی و قیمت مینی چیلر خانگی می شود. پس از آن، طراحی مورد نظر صورت گرفته و مینی چیلر با ظرفیت مناسب ساخته و نصب می شود.

مینی چیلر آپارتمانی

 

گروه تهویه مطبوع ماخ طراح و تولید کننده انواع متنوعی از دستگاه های حرارتی و برودتی مانند انواع چیلر، هواساز، ایرواشر، مینی چیلر خانگی و آپارتمانی و … و متناسب با درخواست ها و نیازهای هر مشتری و مطابق با استانداردهای روز است. کلیه محصولات ما مستقیما از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت مینی چیلر آپارتمانی (خانگی) و نیز انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان خود با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

برای آشنایی با ویژگی ها و کاتالوگ مینی چیلرهای ما به صفحه مینی چیلر هوا خنک مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر ⇐ مینی چیلر چیست ؟

مینی چیلر آپارتمانی (خانگی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 4 =

error: