BTU مخفف چیست؟

BTU مخفف British Thermal Unit است. برای اینکه دقیقا بدانید BTU چیست و چه واحدی را نشان می دهد این متن را مطالعه کنید.

BTU واحد چیست؟

در پاسخ به سوال BTU واحد چیست می توان گفت که بی تی یو مانند ژول، کالری و … واحد انرژی است و برای اندازه گیری انرژی گرمایی (حرارتی) استفاده می شود.

محاسبه BTU

یک BTU مقدار انرژی استفاده شده برای گرم کردن یک پوند آب و افزایش یک درجه فارنهایتی دمای آن است. زمانی که شما تجهیزات گرمایشی مانند کوره و هیت پمپ ها و سایر دستگاه های سرمایشی گرمایشی را با هم مقایسه می کنید، احتمالا توجه کرده اید که دو عدد برای BTU آنها نوشته شده است. بی تی یو اولی انرژی ورودی به دستگاه در اثر سوختن سوخت (مانند گاز طبیعی) و بی تی یو دومی مقدار گرمای خروجی از دستگاه است. عدد اول در واقع بیانگر ظرفیت دستگاه و عدد دوم بیانگر راندمان آن است. معمولا هیت پمپ ها و کوره ها BTU بین ۴۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دارند.

باید دقت شود که دستگاه با ظرفیت مناسب برای هر ساختمان انتخاب شود زیرا اگر ظرفیت بزرگتر از حد انتخاب شود، سیکل کاری آن دائما خاموش و روشن شده و مشکلات فراوانی را بوجود می آورد. برای محاسبه BTU مورد نیاز، مهندس بایستی مساحت، سایز و نوع پنجره ها، مقدار و نوع عایق بندی، طرح کانال کشی، آب و هوای محلی و … را در محاسبات در نظر بگیرد.

هر BTU چند وات است؟

پاسخ به این سوال که هر BTU چند وات است امکان پذیر نیست و تبدیل واحد بی تی یو به کیلووات یا وات انجام نمی شود، زیرا بی تی یو واحد انرژی و کیلووات یا وات واحد توان است. ولی تبدیل واحد بی تی یو بر ساعت به وات امکان پذیر است. هر وات به اندازه ۳٫۴۱۲۱۴۲ بی تی یو بر ساعت BTU/hr است و با همین نسبت می توانید آنها را به یکدیگر تبدیل کنید.

یک BTU چند کالری است؟

تعریف واحد BTU که بیانگر کمیت انرژی است به روش دیگر مانند کالری نیز قابل بیان است. در پاسخ به سوال یک BTU چند کالری است می توان به طور دقیق گفت که هر BTU معادل ۰٫۲۵۲ کیلو کالری است و با همین نسبت می توان آنها را به هم تبدیل نمود.

تبدیل CFM به BTU

CFM مخفف کلمات Cubic Feet per Minute (فوت مکعب بر دقیقه) است و در واقع بیانگر کمیت دبی جریان سیال است. به صورت علمی نمی توان تبدیل CFM به BTU را انجام داد زیرا بی تی یو واحد انرژی ولی CFM واحد دبی جریان است. ولی به جای استفاده از CFM می توان از atm CFM استفاده نمود (atm مخفف atmosphere است) و در این صورت هر BTU بر ساعت معادل ۰٫۰۰۶۱ atm CFM است. این تبدیل واحد در واقع ابزاری دستی برای محاسبات سر انگشتی در برخی موارد کاربرد دارد.

تبدیل تن تبرید به بی تی یو

برای تبدیل تن تبرید به بی تی یو کافی است که از این فرمول که هر تن تبرید برابر ۱۲۰۰۰ BTU/hr یا ۳٫۵ KW است، استفاده کنیم. معمولا بیان ظرفیت دستگاه های تبرید در آمریکا با استفاده از تن تبرید (تناژ) انجام می شود. برخی از سازندگان نیز معمولا برای دستگاه های با ظرفیت کم از واحد BTU/h استفاده می کنند.

محاسبه بار سرمایشی BTU

محاسبه بار سرمایشی BTU به عوامل مختلفی مانند مساحت و حجم فضای مورد نظر ، وضعیت عایق کاری در و پنجره، دیوار ساختمان و دمای مطلوب مورد نیاز، بستگی دارد. اندازه گیری و محاسبات دقیق این پارامترها (مخصوصا وضعیت عایق کاری) کار دشواری است ولی به صورت حدودی می توان آنها را در نظر گرفت و محاسبات قابل قبولی را انجام داد. با وارد شدن به لینک BTU Calculator می توانید به صورت تقریبی محاسبه بار سرمایشی BTU بر ساعت را به دست آورید. در کادرهای جدول مقادیر طول، عرض، ارتفاع ساختمان، وضعیت عایق کاری و دمای مورد نظر را وارد کرده و روی Calculate کلیک کنید تا مقدار را به شما بدهد.

آشنایی با دستگاه های مختلف سرمایشی و گرمایشی ⇓

انواع چیلر

روف تاپ پکیج

اکونوپک

زنت

مطالب پیشنهادی ⇓

سیستم سرمایش دیتا سنتر

مقایسه انواع سیستم های گرمایش ساختمان

استعلام قیمت ها ⇓

قیمت هواساز

قیمت برج خنک کننده

BTU چیست ؟
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =

error: