قیمت چیلر

یکی از اولین سوالات کسانی که در مورد انواع چیلرها با شرکت ما تماس می گیرند در خصوص قیمت چیلر است. اگر چه پاسخ دادن به این سوال به سادگی امکان پذیر نیست (به علت وجود آپشن های مختلف) ولی من در این متن تمام سعی خود را انجام می دهم تا بهترین توضیح را در مورد قیمت انواع چیلر تراکمی ارائه دهم. قیمت دستگاه چیلر در فرآیند خرید ، بسیار شبیه خرید یک اتومبیل یا خانه است. به خاطر وجود آپشن های مختلف، لیست قیمت چیلر می تواند بسیار متغیر و وسیع باشد. به طور مثال اگر قیمت پایه یک اتومبیل از ۲۰ هزار دلار شروع می شود، به راحتی می تواند با افزودن آپشن ها تا ۴۰ هزار دلار افزایش یابد و به خاطر سپری کردن مدت زمان زیادی از تایم خود در اتومبیل، بسیاری از افراد حاضرند برای افزایش راحتی ، کیفیت و ایمنی هزینه اولیه بیشتری را پرداخت کنند.

همین اصول در مورد لیست قیمت انواع چیلر نیز صادق است. با توجه به این حقیقت که انسان ها در اکثر روزهای سال به هوای با دما و رطوبت مناسب نیاز دارند و تاثیر مستقیمی که بر زندگی و سطح تمرکز آنها بر کار دارد، انتخاب دستگاه های سرمایشی و گرمایشی با آپشن های مورد نیاز و صحیح در ابتدای ساخت ساختمان جدید و یا مدرن سازی ساختمان های قدیمی برای رسیدن به آسایش حرارتی و تنفسی با حداقل هزینه ها ، تصمیمی حساس محسوب می شود. در ضمن چیلرها کاربرد بسیار گسترده ای در صنعت به عنوان سیستم خنک کننده دستگاه های صنعتی دارند.

تعدادی از افراد نیز فقط بر روی یافتن ارزان ترین قیمت چیلر تمرکز می کنند و بنابرین سایر موارد مانند کاهش هزینه های مصرف انرژی و تعمیرات ، گارانتی ، کیفیت و … را مد نظر قرار نمی دهند. اکنون تعدادی از بهترین آپشن های مربوط به انواع چیلر تراکمی هوا خنک ، چیلر تراکمی آب خنک ، چیلر صنعتی ، چیلر اسکرو ، چیلر اسکرال ، چیلر خانگی و … را بیان می کنیم.

قیمت چیلر هوا خنک بر حسب دلار

قیمت دستگاه چیلر هوایی در ظرفیت های کمتر از ۱۵۰ تن بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن تبرید و در ظرفیت های بیشتر از ۱۵۰ تن بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ دلار به ازای هر تن تبرید است که این قیمت ها با بالا و پایین شدن نرخ ارز و نیز کم و زیاد شدن آپشن ها تغییر می کند.

قیمت چیلر آب خنک بر حسب دلار

قیمت چیلر صنعتی ، خانگی ، سردخانه و غیره با کمپرسورهای اسکرال و اسکرو بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن تبرید است. برای چیلرهایی با کمپرسور سانتریفیوژ (چیلر سانتریفیوژ) در ظرفیت های کمتر از ۴۰۰ تن بین ۲۵۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن تبرید و در ظرفیت های بیشتر از ۴۰۰ تن بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن تبرید است. از نوع سانتریفیوژ فقط در کاربردهایی که بایستی چیلر به صورت دائم و با تمام ظرفیت کار کند، استفاده می گردد زیرا راندمان کمپرسور سانتریفیوژ در حالت کم باری به شدت افت می کند. با افزودن تکنولوژی اینورتر به الکتروموتور محرک کمپرسور سانتریفیوژ بین ۳۰ تا ۸۰ دلار به ازای هر تن تبرید به قیمت چیلر سانتریفیوژ افزوده می شود. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که با خرید چیلر آب خنک ، به برج خنک کننده و پمپ نیز نیاز خواهید داشت که قیمت برج و پمپ نیز به قیمت چیلر آب خنک افزوده می شود.

لیست قیمت چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک :

نوع چیلر تراکمیظرفیت (بر حسب تن تبرید)نوع کمپرسورقیمت به ازای هر تن تبرید
هوا خنککمتر از 150اسکرال یا اسکرو300 تا 700 دلار
هوا خنکبیشتر از 150اسکرال یا اسکرو250 تا 450 دلار
آب خنکتمامی ظرفیت هااسکرال یا اسکرو200 تا 350 دلار + قیمت برج خنک کننده
آب خنککمتر از 400سانتریفیوژ250 تا 600 دلار + قیمت برج خنک کننده
آب خنکبیشتر از 400سانتریفیوژ200 تا 500 دلار + قیمت برج خنک کننده

قیمت دستگاه های توزیع کننده هوای سرد و گرم مانند فن کویل و هواساز نیز به صورت جداگانه محاسبه می شود. علاوه بر قیمت چیلر تراکمی باید هزینه نصب ، شارژ گاز مبرد و لوله کشی های آن نیز جداگانه در نظر گرفته شود.

مطالعه بیشتر ⇐ قیمت فن کویل

مطالعه بیشتر ⇐ قیمت هواساز

مطالعه بیشتر ⇐ قیمت برج خنک کننده

آپشن های مورد استفاده در چیلرهای تراکمی

۱ . الکتروموتور اینورتر یا دور متغیر Variable Speed Drive یا همان VSD (در برخی مراجع به آن VFD نیز گفته می شود)

حدود ۴۵ درصد از انرژی مصرفی یک ساختمان مربوط به سیستم سرمایش و گرمایش است که از این مقدار حدود ۳۵ درصد مربوط به مصرف برق الکتروموتور محرک کمپرسور است. استفاده از الکتروموتورهای دور متغیر (اینورتر) به جای دور ثابت ، منجر به کارکرد بهینه کمپرسور در حالت های کاری مختلف می شود و فقط همین آپشن مصرف برق یک چیلر تراکمی را ۳۰ درصد در سال کاهش می دهد که اگر در رقم سالانه مصرف برق چیلر ضرب شود، رقم قابل توجهی خواهد بود.

۲ . نوع کندانسور

از نظر نوع کندانسور و نحوه خنک شدن آن ، دو نوع چیلر آبی (چیلر تراکمی آب خنک) و چیلر هوایی (چیلر تراکمی هوا خنک) وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط آب و هوایی ، مقدار آب موجود در محل ، ظرفیت مورد نیاز ، راندمان و … انتخاب می شوند. کندانسور چیلر هوایی از فن ها و کویل هایی تشکیل شده است که فن ها با دمیدن هوا از اطراف کویل ها ، مبرد جاری در کویل ها را خنک می کنند. در شکل زیر، کندانسور مربوط به یک چیلر و مینی چیلر تراکمی با کادر آبی مشخص شده است. نکته اینکه در چیلر هوا خنک ، مصرف آب وجود ندارد و این دستگاه به برج خنک کننده نیز نیازی ندارد.

چیلر و مینی چیلر تراکمی

مطالعه بیشتر ⇐ چیلر تراکمی هوا خنک

کندانسور چیلر آبی (آب خنک) یک مبدل حرارتی پوسته و لوله (شل اند تیوب) است که از یک طرف آب و از طرف دیگر مبرد در آن جریان دارد و کندانسور توسط آب خنک می شود، سپس آبی که حرارت مبرد را می گیرد به دستگاهی به نام برج خنک کننده ارسال و در آنجا حرارت خود را به هوای اتمسفر داده و مجدد به کندانسور بر می گردد. بنابرین در نوع آب خنک، قیمت برج خنک کننده و پمپ نیز به قیمت چیلر افزوده می شود. مطابق شکل زیر، به همراه چیلر آب خنک از یک برج خنک کننده نیز بایستی استفاده کرد که به علت تبخیر آب در برج، این نوع از چیلرها، مصرف آب دارند.

چیلر آب خنک و برج خنک کننده

مطالعه بیشتر ⇐ چیلر تراکمی آب خنک

۳ . نوع کمپرسور

در چیلرهای تهویه مطبوع ماخ از چهار نوع کمپرسور اسکرال ، اسکرو ، پیستونی و سانتریفیوژ با برندهای معتبر جهانی بیتزر ، هنبل ، کوپلند ، دانفوس ، سانیو و … (با توجه به درخواست یا نیاز مشتری) استفاده می شود. هر نوع کمپرسور در محدوده ظرفیت خود دارای مزایایی بوده و معمولا در چیلر هوا خنک و آب خنک از کمپرسورهای پیستونی، اسکرال ، اسکرو و سانتریفیوژ استفاده می شود.

انتخاب کمپرسور در اغلب موارد به صورت زیر انجام می شود :

چیلر هوایی (هوا خنک) ⇐ ظرفیت ۰ تا ۱۰۰ تن تبرید ⇐ کمپرسور اسکرال

چیلر هوایی ⇐ ۱۰۱ تا ۱۰۰۰ تن تبرید ⇐ کمپرسور اسکرو

چیلر آبی (آب خنک) ⇐ ظرفیت ۰ تا ۱۰۰ تن تبرید ⇐ اسکرال

چیلر آبی ⇐ ۱۰۱ تا ۱۰۰۰ تن ⇐ اسکرو

چیلر آبی ⇐  ۱۰۱ تا ۳۰۰۰ تن ⇐ سانتریفیوژ

چیلر هوایی و آبی ⇐ در تمامی ظرفیت ها ⇐ کمپرسور پیستونی (رفت و برگشتی) ⇐ مناسب برای مناطق حاره ای (آب و هوای گرم و مرطوب)

کمپرسور چیلر تراکمی

۴ . استفاده از الکتروموتورهای اینورتر (دور متغیر) در سایر قسمت ها

مانند فن های کندانسور چیلر هوا خنک یا پمپ های آب به جای الکتروموتورهای دور ثابت و در نتیجه افزایش راندمان فن ها و پمپ ها در تمام شرایط کاری و کاهش مصرف برق آنها

۵ . استفاده از یک ژنراتور تولید برق برای تامین برق مصرفی چیلر در مواقع اضطراری و قطع برق

به خصوص در سیستم هایی مانند تهویه مطبوع بیمارستان یا تهویه مطبوع مراکز پردازش داده که عملکرد بی وقفه دستگاه چیلر امری بسیار ضروری محسوب می شود.

گروه ماخ طراح و تولید کننده انواع دستگاه های گرمایشی و سرمایشی از جمله انواع چیلرهای ساختمانی و صنعتی، مینی چیلر، هواساز، ایرواشر و … در ظرفیت ها و طرح های مختلف، مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازها و درخواست های هر مشتری به طور خاص است. کلیه محصولات ما به طور مستقیم و بدون واسطه از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع چیلرهای تراکمی ذکر شده ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود، استعلام قیمت روز چیلرها و آشنایی با ویژگی ها و آپشن های هر دستگاه با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

قیمت چیلر
اشتراک گذاری :

10 دیدگاه در “قیمت چیلر

 • دی ۲۰, ۱۳۹۶ در۱:۵۱ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  برا یه ساختمان مسکونی سه خوابه متراژ کل ۱۶۰متر هزینه چیلر چقدر میشه
  هزینه یونیت های فن کوئل؟
  تشکر
  گیوه چی اصفهان شهرضا

  پاسخ
  • دی ۲۰, ۱۳۹۶ در۹:۲۲ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام و درود
   برای چنین واحدی از مینی چیلر می توان استفاده نمود که برای استعلام قیمت روز آن به همراه فن کویل ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
  • دی ۲۲, ۱۳۹۷ در۹:۲۰ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام راهنمائی کنید برای دو سالن که متراژ هر کدام ۷۵۰ متر مربع است به همراه دو سالن که هر کدام ۱۰۰ متر مربع است و نیاز به پائین آوردن دما در ماه شهریور تا آبان ماه به میزان ۵ درجه سانتیگراد است چه نوع چیلر را پیشنهاد میکنید و در صورت امکان قیمت انرا بفرمائید

   پاسخ
   • دی ۲۵, ۱۳۹۷ در۸:۲۰ ق.ظ
    پیوند یکتا

    سلام و درود. در کل ما چیلرهای تراکمی به همراه هواساز و فن کویل را پیشنهاد می کنیم که از میان آنها نیز چیلر تراکمی هوا خنک به علت عدم وجود مصرف آب در آن نسبت به چیلر تراکمی آب خنک که در آن مصرف آب وجود دارد، ارجعیت دارد. ابتدا بایستی نوع کاربری ، شرایط آب و هوایی محل مورد نظر برای نصب ، مقدار انرژی موجود در محل (برای مثال برق سه فاز) و … بررسی و پس از تعیین دقیق ظرفیت و ویژگی های دستگاه مورد نیاز ، قیمت دستگاه مشخص شود. لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی و قیمت دقیق را اعلام کنند.

    پاسخ
 • دی ۲۸, ۱۳۹۶ در۱۲:۵۴ ق.ظ
  پیوند یکتا

  برای فضای ۴۰۰۰ متری چه نوع چیلر هوا خنک و هزینه آن چقدر میشود البته برای هوای مرطوب

  پاسخ
  • دی ۲۸, ۱۳۹۶ در۶:۵۱ ب.ظ
   پیوند یکتا

   دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک به همراه دستگاه هواساز و یا فن کویل مورد استفاده قرار می گیرد که لوله های آب سرد متصل به هواساز یا فن کویل قابلیت کاهش رطوبت هوای ورودی به ساختمان را دارند. همچنین می توان چیلر تراکمی هوا خنک را به همراه هواساز در یک دستگاه مشترک به نام روفتاپ پکیج طراحی و تولید کرد تا هزینه های مربوط به لوله کشی آب سرد و عایق کاری آن حذف گردد. جهت انتخاب مناسب ترین دستگاه و استعلام قیمت روز آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • آذر ۷, ۱۳۹۷ در۳:۱۹ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من برای یک ساختمان ۶ طبقه به اضافه زیرزمین نزدیک به ۱۵۰۰مترمربع زیربنا که هم کف و طبقه اول با ۲۴۰ مترمربع زیربنا تجاری وبقیه مسکونی میباشد که شامل هر طبقه یک واحد با زیربنا ۱۸۰ مترمربع ودر یک قسمت از زیر زمین استخر وسونا و جکوزی با فضایی که استخر ۸ متر طول و۴ متر عرض ودومتر وبیست سانت ارتفاع دارد ومحل ساختمان بندرعباس میباشد از چه نوع خنک کننده ای مقرون به صرفه باشد استفاده کنم
  با سپاس از راهنمایی که میفرمایید لطفا مبلغی که باید هزینه کنم مشخص بفرمایید به امید آنکه تنور دلتان همواره گرم باشد

  پاسخ
  • آذر ۸, ۱۳۹۷ در۷:۰۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام و درود بر شما. در مناطق گرم و مرطوبی چون جنوب کشور ، مناسب ترین سیستم های خنک کننده (تنها روش سرمایشی مناسب و کارآمد)، دستگاه هایی هستند که بر اساس سیکل تبرید تراکمی یا سیکل تبرید جذبی کار می کنند و حتما می بایستی در سیستم های با سیکل تبریدی از کمپرسورهای با قابلیت تحمل دما و فشارهای بالا (کمپرسورهای پیستونی) استفاده شود. مناسب ترین سیستم برای شما چیلر و فن کویل خواهد بود که چیلر آب سرد مورد نیاز را تامین و به فن کویل های درون هر اتاق یا سالن جهت سرمایش ارسال می کند. برای آشنایی بیشتر با سیستم چیلر ، انجام محاسبات لازم برای تعیین ظرفیت و نیز قیمت دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • دی ۲۸, ۱۳۹۷ در۱:۵۷ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  جهت بازسازی خانه ای ویلایی در شمال تهران با زیر بنای ۴۵۰ متر و ۲ طبقه کدام محصول پیشنهاد میشه ، و آیا محصولی دارید که احتیاجی به برج خنک کننده نداشته باشه ، چون بالا پشتبان شیروانی هست و امکان نصب برج خنک کننده رو نداریم؟
  باتشکر

  پاسخ
  • دی ۳۰, ۱۳۹۷ در۸:۳۲ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام و درود بر شما. مناسب ترین گزینه استفاده از سیستم چیلر تراکمی هوا خنک و فن کویل است. چیلر تراکمی هوا خنک نه به برج خنک کننده نیازی دارد و نه به آب. برای هر طبقه می توان یک مینی چیلر مجزا در نظر گرفت و یا اینکه برای دو طبقه با هم یک چیلر در نظر گرفت. نحوه کار سیستم به این شکل است که چیلر آب را سرد و بویلر یا پکیج آب را گرم کرده و این آب سرد و گرم با لوله کشی و پمپ به فن کویل های نصب شده در درون ساختمان ارسال تا در تابستان و زمستان عمل سرمایش و گرمایش توسط این فن کویل ها صورت بگیرد. در ضمن چون پروژه مد نظر شما بازسازی است به کانال کشی هوا نیازی نیست و فقط لوله کشی آب بین چیلر و فن کویل ها وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت چیلر و فن کویل ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: