اولین عامل تعیین کننده در قیمت برج خنک کننده ، جنس آن است. از نظر جنس دو نوع عمده فایبرگلاس و فلزی (گالوانیزه) وجود دارد که لیست قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس با فلزی متفاوت است. از نظر شکل ظاهری نیز به طور کلی دو نوع برج خنک کن وجود دارد که عبارتند از برج خنک کننده مدور (گرد یا مخروطی) و برج خنک کننده مکعبی که از این نظر قیمت برج خنک کننده مدور اندکی نسبت به نوع مکعبی آن متفاوت است. علاوه بر این موارد، ظرفیت خنک کاری آن نیز مطرح است و طبیعی است که هر چه ظرفیت آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. افزودن آپشن ها یا بکارگیری تکنولوژی نیز بر لیست قیمت برج خنک کننده تاثیر مستقیمی دارد که با توجه به نیاز هر پروژه ای امکان دارد یک یا چند مورد از آنها استفاده شود.

برج خنک کننده

به طور کلی نمی توان قیمت دقیقی برای انواع برج های خنک کننده تعیین نمود و بهترین روش این است که نیازهای پروژه خود را بررسی کرده و قیمت روز متناسب با آن را استعلام نمایید.

آپشن ها و تکنولوژی های تاثیر گذار بر قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس و فلزی

۱ . افزودن تکنولوژی اینورتر

با افزودن تکنولوژی اینورتر به الکتروموتور و متغیر کردن دور موتور فن Variable Frequency Drive – VFD همواره فن در سرعت بهینه کار کرده (متناسب با نیاز) و در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی می شود. افزودن این تکنولوژی به عنوان یک آپشن به موتور فن باعث افزایش قیمت برج خنک کننده می شود ولی صرفه جویی صورت گرفته در مصرف برق پس از مدتی قیمت اولیه را جبران خواهد نمود. از این تکنولوژی در سایر دستگاه ها مانند چیلر ، هواساز و … نیز استفاده می شود.

۲ . استفاده از دو موتور فن به صورت ترکیبی

در این طرح ، سیستم فن از دو مجموعه موتور فن تشکیل می شود. یک مجموعه به عنوان فن اصلی و دیگری برای کار در دو سوم سرعت فن اصلی طراحی شده و فقط به اندازه یک سوم فن اصلی توان مصرف می کند. در مواقعی که مجموعه موتور فن اصلی به دلیلی از کار بیافتد ، ترکیب بندی به گونه ای است که موتور فن ثانویه با ظرفیت تقریبا ۷۰ درصد موتور اصلی کار می کند تا سیستم از کاز نیافتد و بدین ترتیب برج خنک کننده با قابلیت اعتماد بالا به کار خود ادامه می دهد.

۳ . استفاده از فن های بسیار کم صدا

به طور استاندارد فن ها برای کارکرد با صدای کم و قابلیت وزش بالا طراحی می شوند (فرم خاص هندسه فن) ولی به عنوان آپشن می توان در اماکنی که نسبت به صدا (حتی صدای کم) حساس هستند از تیغه فن های محوری که از آلیاژ آلومینیوم گرید بالا و سبک وزن که در برابر خوردگی نیز مقاوم هستند، استفاده نمود. این فن های آلومینیومی که به حداقل نگهداری نیاز دارند با کمترین صدا (کاهش صدا تا ۱۹ dBA نسبت به حالت استاندارد) کار می کنند.

۴ . گرم کننده های تشتک جمع آوری آب

وظیفه آن جلوگیری از یخ زدن آب جمع شده در تشتک (سینی جمع آوری آب در پایین برج) در طی خاموش بودن یا حالت آماده به کار بودن آن است که شامل المان های حرارتی و ترموستات است.

۵ . کنترل سطح آب به صورت الکترونیکی

شامل کنترلر سطح آب ، محفظه آب ساکن و شیر برقی برای تامین آب جایگزین

۶ . صفحه تیغه منحرف کننده جریان هوا

تشکیل شده از صفحه های منحنی شکل منحرف کننده جریان هوا و صدا

۷ . رزین بازدارنده شعله

وظیفه آن جلوگیری از گسترش شعله در صورت آتش سوزی است.

۸ . سوئیچ قطع کننده لرزش

سوئیچ لرزش ، برق موتور فن را زمانی که با شوک یا لرزش بیش از حد مواجه می شود، قطع می کند.

۹ . جداکننده سانتریفیوژ

مکانیزم مکانیکی که با استفاده از نیروی گریز از مرکز موجب جداسازی ذرات معلق از آب می شود و به طور موثری ذرات معلق بزرگتر از ۴۰ میکرون را از آب جدا می کند.

۱۰ . صدا گیر و نویز گیر

که در دهانه فن برج خنک کننده جاسازی می شود.

طراحی و تولید انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و نیز انواع مبدل های حرارتی از جمله انواع برج خنک کن، مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل های هوا خنک، چیلر و … متناسب با نیازها و درخواست های هر مشتری و مطابق با استانداردهای روز در محل کارخانه شرکت ما انجام و کلیه محصولات به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع برج های خنک کننده ، تکنولوژی ها و آپشن های آنها و نیز استعلام قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس مدور ، مکعبی ، فلزی و … با منهدسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

برای مطالعه ویژگی ها و کاتالوگ برج های خنک کننده ساخت شرکت ما به صفحه برج خنک کننده مراجعه نمایید.

طراحی و تولید برج خنک کننده

برج خنک کننده فایبرگلاس

ساختار برج خنک کننده

قیمت برج خنک کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

error: