قیمت داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم ها مانند سیستم مینی چیلر و فن کویل حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر است و این اولین اشتباهی است که خریداران انجام می دهند و از معایب آن چشم پوشی می کنند. در واقع داکت اسپلیت سیستمی نیست که بتوان از آن در هر نوع ساختمانی استفاده کرد. برای مثال با توجه به اینکه در این سیستم نمی توان دمای هر اتاق را به طور مستقل و جداگانه تنظیم کرد (زیرا همه اتاق ها و سالن ها به یک یونیت داخلی با کانال کشی متصل می شوند و همه با هم به صورت هم دما ، سرد یا گرم می شوند) نباید از آن در منازل و آپارتمان های مسکونی و هر نوع مکان دیگری که اتاق های مجزا از هم دارد و باید هر اتاق کنترل دمای مستقل داشته باشد، استفاده نمود. بنابرین خریداران نباید آسایش را در چنین اماکنی فدای قیمت اولیه دستگاه کنند. مهندسان ما به جای داکت اسپلیت سیستم های دیگری با کنترل مستقل هر یونیت داخلی مانند سیستم مینی چیلر و فن کویل را پیشنهاد می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایا و معایب این سیستم متن مزایا و معایب داکت اسپلیت را مطالعه کنید.

در جدول زیر لیست قیمت داکت اسپلیت های اینورتر (دور متغیر) تک فاز شرکت ما (در صورت موجود بودن دستگاه) در ظرفیت های مختلف آورده شده است.

ظرفیت (بر حسب تن تبرید)ظرفیت (بر حسب BTU/h)قیمت (تومان)
2240007,000,000
2.5300008,500,000
33600010,000,000

همچنین در جدول زیر لیست قیمت داکت اسپلیت های غیر اینورتر (معمولی یا همان دور ثابت) شرکت ما (در صورت موجود بودن دستگاه) در ظرفیت های مختلف آورده شده است.

ظرفیت (بر حسب تن تبرید)ظرفیت (بر حسب BTU/h)تعداد فازقیمت (تومان)
22400019,500,000
2.530000110,500,000
336000113,000,000
3.542000115,500,000
3.542000316,700,000
448000116,700,000
448000317,000,000
560000118,000,000
560000318,000,000

راهنمای خرید داکت اسپلیت

۱ . افزودن قیمت سیستم گرمایشی به قیمت داکت اسپلیت

اولین نکته ای که قبل از خرید داکت اسپلیت باید در نظر داشته باشید این است که سیستمی سرمایشی و گرمایشی می خواهید یا فقط سیستمی صرفا سرمایشی.

به این معنا که این دستگاه سرمایش بسیار مطلوبی دارد ولی گرمایش آن قدرتمند نیست و چون با انرژی برق و توسط کمپرسور هم عمل سرمایش و هم عمل گرمایش در آن انجام می شود، استفاده از برق برای گرمایش صرفه اقتصادی ندارد (مانند کولر گازی) و باید برای آن سیستم تکمیل کننده گرمایشی در نظر گرفته شود و برای این منظور یک کویل مسی (لوله های مارپیچ مسی) در قسمت اواپراتور (یونیت داخلی) نصب می شود که در فصل سرد، آبگرم ارسالی از سمت پکیج گازسوز یا دیگ آبگرم موتورخانه به آن وصل شده و فن اواپراتور، هوا را از اطراف لوله ها عبور داده و آن را گرم می کند. بدین ترتیب باید به همراه آن سیستم گرمایش تکمیل کننده مطابق آنچه توضیح داده شد، در نظر گرفته شود. بنابرین قیمت این کویل گرمایشی نیز به قیمت داکت اسپلیت افزوده می شود.

اجزای داکت اسپلیت کانالی

۲ . فروش داکت اسپلیت با یا بدون دمپر الکتریکی

این دستگاه عینا مشابه اسپلیت (کولر گازی) است و فقط در سایزی بزرگتر و به صورت مرکزی ساخته می شود. یونیت خارجی آن که کمپرسور در آن قرار دارد در بیرون ساختمان و یونیت داخلی آن (همان اواپراتور یا هواساز) معمولا زیر سقف کاذب نصب می شود و با لوله مسی به هم متصل می گردند. یونیت داخلی یا همان اواپراتور ، هوا را سرد و گرم کرده و با چندین کانال در قسمت های (اتاق ها و سالن ها) مختلف ساختمان توزیع می کند که در نتیجه همه اتاق ها و سالن ها دمای یکسانی خواهند داشت‌.

هم دما بودن همه اتاق ها و سالن های متصل به یک داکت اسپلیت (یکی از معایب مهم این سیستم)

اگر در مسیر هر کانال یک دمپر الکتریکی (دمپر از چندین تیغه تشکیل شده که با موتوری الکتریکی، مسیر کانال را به اندازه دلخواه باز و بست می کند) نصب شود می توان با تغییر میزان هوای ورودی به هر قسمت، دمای آن را تا حدودی (نه به صورت دقیق و کامل) نسبت به سایر قسمت ها تغییر داد و کنترل مجزا و مستقلی برای آن فراهم کرد ولی قیمت دمپر الکتریکی با تجهیزات کنترلی آن به لیست قیمت داکت اسپلیت افزوده می شود. بنابرین پیش از خرید داکت اسپلیت حتما به این نکته توجه فرمایید.

۳ . افزودن قیمت کانال ها به لیست قیمت داکت اسپلیت

فروش داکت اسپلیت به تنهایی کافی نیست و باید کانال کشی هوا از آن به اتاق ها و سالن ها به همراه عایق کاری آنها نیز در نظر گرفته شود. بنابرین علاوه بر مورد اول که سیستم گرمایشی به آن افزوده می شود، هزینه کانال ها و عایق کاری آنها به لیست قیمت داکت اسپلیت افزوده می شود. در سیستمی مانند سیستم مینی چیلر و فن کویل از کانال استفاده نمی شود و فن کویل های نصب شده در هر اتاق با لوله آب سرد به مینی چیلر و با لوله آب گرم به موتورخانه یا پکیج متصل می شوند.

۴ . توجه به عدم کنترل رطوبت در هنگام خرید داکت اسپلیت

این دستگاه فقط در فصل گرما منجر به کاهش رطوبت هوای ورودی به ساختمان می شود ولی دقیقا آن را به میزان دلخواه تنظیم نمی کند و در فصل سرما قابلیت افزودن رطوبت به هوا را ندارد. بنابرین در جایی که به تنظیم دقیق رطوبت نیاز است، بهتر است از دستگاه دیگری استفاده شود. برای این سیستم می توان سیستم های جایگزین بهتری را مانند سیستم چیلر و هواساز یا مینی چیلر و هواساز و یا دستگاه پکیج یونیت (روف تاپ پکیج) را پیشنهاد داد. به طور کلی قبل از خرید داکت اسپلیت حتما سایر سیستم ها را نیز مطالعه نمایید و با مزایا و معایب همه آنها آشنا شوید تا مناسب ترین دستگاه را برای نیازهای خود انتخاب نمایید.

چیلر ساختمانی

تهویه مطبوع ماخ ، طراح و تولید کننده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله مینی چیلر، چیلر، هواساز، ایرواشر و … در ظرفیت ها و طرح های گوناگون است. محصولات ما مطابق با استانداردهای روز صنعت تهویه و تاسیسات طراحی و تولید شده و به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. محصولات دیگر ما از جمله داکت اسپلیت نیز از شرکت های معتبر جهانی مانند LG تامین و با قیمت مناسب به فروش می رسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

قیمت مینی چیلر

فن کویل و چیلر

مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ال جی

تفاوت داکت اسپلیت با چیلر

اجزای داکت اسپلیت کانالی

سیستم مولتی وی

قیمت داکت اسپلیت

2 دیدگاه در “قیمت داکت اسپلیت

 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ در۲:۳۲ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید
  قیمت vrf برای یک واحد مسکونی ۱۳۰ متری چند میشە سرمایشی وگرمایشی ازنوع ال جی گازسوز اگە لطف کنید کاتالوگ لیست قیمتهارو بفرستید ممنون میشم

  پاسخ
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ در۵:۵۲ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام و درود بر شما
   لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید و توضیحات کامل را به ایشان اعلام کنید تا قیمت را برای شما برآورد کنند. در ضمن به VRF های گازسوز، دستگاه GHP گفته می شود که ابتدا می بایستی مناسب ترین نوع دستگاه برای ساختمان شما انتخاب شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: