فن کویل زمینی تهویه از جمله پر کاربردترین انواع آن است که با نام فن کویل عمودی نیز شناخته می شود که به صورت عمودی و بر روی زمین نصب می گردد. این نوع از انواع روکار محسوب می شود که در معرض دید قرار گرفته و قسمتی از مساحت کف را اشغال می کند. نوع دیگری تحت عنوان فن کویل ایستاده وجود دارد که آن نیز بر روی زمین قرار می گیرد که عملکردی مشابه هم دارند. نحوه ورود و خروج هوا در فن کویل زمینی به دو شکل صورت می گیرد که در ادامه توضیح داده شده است.

ورود و خروج هوا از فن کویل زمینی یا همان فن کویل عمودی

همانند تصویر زیر (تصویر برش خورده از نمای جانبی دستگاه) در حالت اول هوا از دو دریچه متفاوت و از قسمت پایینی وارد دستگاه می گردد. یک هوا از بیرون ساختمان و از راه کانال (fresh air) وارد و هوای دیگر از داخل ساختمان که هوای برگشتی محسوب می شود (return air from space) وارد آن می گردد. فن (fan) این دو هوا را مکیده و با هم مخلوط و از اطراف کویل (دسته ای از لوله های حاوی آب سرد یا گرم و یا مبرد) عبور داده و پس از تنظیم دمای آن، از قسمت بالایی فن کویل زمینی یا همان فن کویل عمودی ، هوا را (supply air) در داخل ساختمان توزیع می کند. جریان آب یا مبرد ورودی به کویل ها و سوپاپ های ورودی و خروجی آن نیز با ترموستات نصب شده داخل اتاق یا سالن مربوطه، کنترل می گردد‌.

تصویر برش خورده از نمای جانبی فن کویل زمینی

در حالت دوم هوای تازه با کانال (fresh air) وجود نداشته و فقط هوای برگشتی (return air from space) وارد فن کویل عمودی می گردد. در ساختمان هایی که به هوای تازه نیاز داشته باشند از طرح اول و در ساختمان هایی که نیاز نداشته باشند از طرح دوم استفاده می شود.

برخی از خصوصیات فن کویل زمینی عمودی

۱ . فن کویل عمودی از نظر ارتفاع به دو دسته ارتفاع کوتاه و ارتفاع بلند تقسیم می شود (مطابق شکل زیر) که در اماکنی که به نوع کوتاه در آن نیاز باشد، از مدل ارتفاع کوتاه استفاده می شود.

۲ . هزینه نصب آن نسبت به سایر انواع آن مانند سقفی و دیواری کمتر است.

۳ . توزیع هوای سرد و گرم نیز از پایین به بالا بوده و ناحیه پایینی سالن یا اتاق زودتر به دمای مورد نظر می رسد.

۴ . به قدرت پرتاب باد کمتری در این مدل نسبت به حالت سقفی و دیواری نیاز بوده و در نتیجه در مصرف برق فن صرفه جویی می شود.

فن کویل زمینی دکوراتیو

ویژگی های فن کویل های عمودی زمینی شرکت ما

۱ . عملکرد آرام و بی صدا به علت بکار بردن فن های دوبل سانتریفیوژ و محرک مستقیم با ایمپلر پلاستیکی مخصوص منحنی شکل و مهندسی شده

۲ . ساخت در انواع ۴ و ۲ لوله ای با قابلیت اتصال به آبگرم بویلر موتورخانه و آب سرد چیلر و مینی چیلر و نیز سایر سیستم های حرارتی و برودتی

۳ . طراحی کویل های ۳ , ۴ , ۶ ردیفه با شکل و فین مهندسی شده برای افزایش انتقال حرارت بین هوا و آب سرد یا گرم

۴ . امکان افزودن هیتر الکتریکی به عنوان آپشن به دستگاه (علاوه بر کویل گرمایشی) به منظور گرم کردن سریع فضای اتاق یا سالن

۵ . طراحی و ساخت در دو نوع کانال دار (برای ورود هوای تازه) و بدون کانال

۶ . مجهز به موتورفن سه سرعته

۷ . طراحی باریک و زیبا با اشغال حداقل فضا

۸ . مجهز به فیلتر قابل شستشو و با قابلیت تعویض آسان

۹ . نصب ترموستات کنترل اتوماتیک و متناسب با نیاز دمایی درخواستی از سوی کاربر

فن کویل ایستاده

فن کویل ایستاده نیز نوعی فن کویل زمینی محسوب می شود که مساحت کمتری از کف را اشغال ولی ارتفاع بلندتری دارد تا هوا را به صورت افقی و با قدرت پرتاب باد بالا در محل مورد نظر توزیع نماید.

فن کویل ایستاده

کاتالوگ فن کویل زمینی

در تصویر زیر کاتالوگ فن کویل زمینی (جدول مشخصات فنی) شرکت ما نشان داده شده است. از روی کاتالوگ فن کویل زمینی می توانید ظرفیت و مشخصات فن کویل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

کاتالوگ فن کویل زمینی

تهویه مطبوع ماخ، طراح، تولید کننده و فروشنده انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی از جمله چیلر، مینی چیلر، ایرواشر، هواساز، انواع فن کویل و … است. محصولات ما به علت فروش مستقیم از کارخانه، همواره با قیمتی مناسب عرضه می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

فن کویل کاستی

فن کویل سقفی

فن کویل دیواری

فن کویل دکوراتیو

سیستم مولتی وی چیست ؟

فن کویل زمینی و ایستاده
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سه =

error: