مولتی وی چیست ؟

در پاسخ به سوال مولتی وی چیست می توان گفت که شرکت ال جی یک سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی بر پایه تکنولوژی VRF (مخفف Variable Refrigerant Flow) و بهینه از نظر راندمان انرژی به نام سیستم مولتی وی ال جی (LG Multi V) به بازار عرضه کرده است. در سال ۲۰۱۷ آخرین نسل این دستگاه ها تحت عنوان مولتی وی ۵ و در سری قبل در سال ۲۰۱۳ سیستم مولتی وی ۴ ال جی وارد بازار شده است. VRF تکنولوژی است که در آن تعدادی یونیت داخلی (فن کویل های داخل ساختمان) به یک یونیت خارجی (خارج از ساختمان) با مدار لوله کشی مبرد (لوله مسی) به یکدیگر متصل می شوند که به علت دو تکه بودن این سیستم به آن اسپلیت مولتی وی هم گفته می شود که در ادامه به بررسی ویژگی های آن، کاتالوگ مولتی وی ال جی و قیمت مولتی وی ال جی خواهیم پرداخت.

سیستم مولتی وی 5 ال جی

VRF یک راه عالی برای گرمایش و سرمایش هر نوع فضایی با فراهم آوردن شرایط کنترل رطوبت، امکان تنظیم دمای هر یونیت داخلی به صورت مستقل و رسیدن به آسایش تمام و کمال است. یونیت های خارجی VRF شرکت ال جی (مولتی وی) قابلیت اتصال به انواع فن کویل و هواساز را دارند. VRF ها در دو نوع کلی EHP که با انرژی برق و GHP که با انرژی گاز شهری کار می کنند، طراحی و ساخته می شوند که به صورت عمومی منظور از VRF همان مدل EHP آن است که به VRF های شرکت LG ، مولتی وی گفته می شود.

برای بررسی سوال سیستم مولتی وی چیست ، از نظر کارکرد نیز باید گفت که این سیستم با مصرف انرژی الکتریسیته (هم مولتی وی ۴ ال جی و هم مولتی وی ۵ و نیز مدل های قبلی)، کمپرسورهای اسکرال جاسازی شده در یونیت خارجی را توسط موتور الکتریکی به گردش درآورده و کمپرسورها، مبرد را در مدار جاری می کنند تا مبرد با حرکت درون مدار لوله مسی و انتقال حرارت بین یونیت های داخلی و خارجی، عمل سرمایش و گرمایش محیط داخل ساختمان را انجام دهد.

سیستم مولتی وی ۴ ال جی و نسل پنجم آن که بر مبنای تکنولوژی VRF کار می کنند، خود دارای تجهیزات و تکنولوژی های خاص شرکت LG هستند که آنها را نسبت به سایر شرکت های تولید کننده سیستم های VRF مانند شرکت Hisense و … متمایز می کند که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم.

تکنولوژی های مولتی وی ۵ و مولتی وی ۴ ال جی

در این متن به برخی از مهمترین تکنولوژی های مولتی وی ۵ ال جی که در کاتالوگ آن ذکر شده است، اشاره می کنیم که بسیاری از آنها در نسل مولتی وی ۴ ال جی نیز موجود است و در نسل پنجم آن پیشرفته تر شده است.

۱ . آخرین تکنولوژی های کمپرسور اینورتر

۱ . ۱ . سیستم تمام اینورتر (دور متغیر) که با راندمان بالا و سطح ارتعاش و صدای بسیار کم کار می کند.

۱ . ۲ . مجهز به سوپاپ های شش انشعابی by-pass 6 که از آسیب رسیدن به کمپرسور در نتیجه متراکم نمودن بیش از حد مبرد جلوگیری کرده و نسبت به سوپاپ های ۴ انشعابی ۴ by-pass راندمان بالاتری دارد.

۱ . ۳ . تکنولوژی تزریق بخار که ظرفیت گرمایشی را از طریق کمپرس دو مرحله ای افزایش می دهد و منجر به افزایش ۲۷ درصدی عملکرد حالت گرمایش در شرایط آب و هوایی با دمای کمتر از ۱۰- درجه سانتی گراد می شود.

تکنولوژی تزریق بخار در مولتی وی 4 ال جی و 5 آن

۱ . ۴ . محدوده کاری وسیع از ۱۰ تا ۱۶۵ هرتز و بهبود راندمان حالت کم باری (وقتی که کمپرسور در حالت تمام بار کار نمی کند) در تمامی این محدوده

در مجموع در سیستم مولتی وی ۵ ال جی همه این عوامل منجر به بهبود راندمان کمپرسور به میزان ۱۰ درصد و افزایش قابلیت اعتماد آن شده است.

۲ . فن های biomimetics

طبق کاتالوگ مولتی وی ال جی در همکاری این شرکت با دپارتمان مهندسی دانشگاه سئول، نسل جدیدی از فن های کندانسور (فن های یونیت خارجی) تحت عنوان تکنولوژی biomimetics استفاده شده است که شدت جریان هوا در آن ۱۰ درصد افزایش و مصرف انرژی برق آن ۲۰ درصد کاهش یافته است.

فن های biomimetics در مولتی وی ال جی

۳ . گرمایش پیوسته

مطابق کاتالوگ مولتی وی ال جی در نسل جدید این سیستم، حالت گرمایش پیوسته و بدون توقف فراهم شده است. با به کار بردن تجهیزات شناسایی دما و رطوبت به طور هوشمند، اعمال دیفراست جزئی (partial defrost) و سیستم مدیریت هوشمند روغن، امکان گرمایش پیوسته و بدون دیفراست فراهم شده است. با به کار بردن تکنولوژی دیفراست تاخیری (Delayed defrost) و دیفراست جزئی مطابق شکل زیر، اختلاف حالت گرمایش پیوسته (خط قرمز) نسبت به حالت گرمایش ناپیوسته (خط چین طوسی) مدل های قبلی را مشاهده می کنید که در نهایت منجر به کاهش ۷ درصدی توان ورودی به سیستم و افزایش ۱۱ درصدی مدت زمان گرمایش شده است.

گرمایش پیوسته مولتی وی 5

۴ . محدوده دمایی و لوله کشی

مطابق کاتالوگ مولتی وی ال جی ، سیستم مولتی وی ۵ ال جی قابلیت کارکرد بدون افت راندمان در محدوده دمای ۲۵- تا ۴۸+ درجه سانتی گراد را دارد و طول لوله کشی بین یونیت خارجی و یونیت های داخلی تا حداکثر ۲۲۵ متر افزایش یافته است که آن را برای استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون و نیز کاربری های مختلف مسکونی، اداری، تجاری، برج و … به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع کامل و بهینه تبدیل می کند.

حداکثر طول لوله کشی سیستم مولتی وی

۵ . کاهش وزن و ابعاد

مطابق کاتالوگ مولتی وی ال جی ، ابعاد یونیت های خارجی با افزایش ظرفیت آن، کاهش پیدا کرده و علاوه بر کاهش فضای اشغال شده جهت نصب، وزن دستگاه ها نیز کمتر شده است. برای مثال در سیستم مولتی وی ۴ ال جی برای راه اندازی یک سیستم با ظرفیت (توان) ۴۸ HP (اسب بخار) به یک یونیت خارجی ۲۰ HP ، یک یونیت ۱۸ HP و یک یونیت ۱۰ HP نیاز است ولی در مولتی وی ۵ با دو یونیت ۲۴ HP می توان به توان ۴۸ HP رسید که هم فضای کمتری اشغال کرده و هم وزن کمتری دارد.

۶ . کنترل بار حرارتی و برودتی هر قسمت از ساختمان به صورت هوشمند

مطابق کاتالوگ مولتی وی ال جی ، با کنترل هوشمند دما و رطوبت قسمت های مختلف ساختمان ، اطلاعات جامعی از شرایط دمایی و رطوبتی جمع آوری شده تا با کنترل مناسب، سطح آسایش افزایش و مصرف انرژی در حالت بهینه قرار بگیرد. این تکنولوژی منجر به کنترل فعال دمای تخلیه مبرد شده که شاخص ESEER سیستم با ظرفیت ۲۶ HP را به مقدار ۲۱ درصد نسبت به مدل های قبلی افزایش می دهد.

۷ . ریموت کنترل هوشمند و مستقل

این کنترلر مجهز به LCD 4.3 اینچی با قابلیت نمایش دما، رطوبت و میزان پاکیزگی هوا است و کاربر هر یونیت داخلی به صورت مستقل و جداگانه می تواند اطلاعات مربوط به مصرف انرژی برق روزانه، هفتگی و ماهانه خود را مشاهده کند.

فروش و قیمت مولتی وی ال جی

تهویه مطبوع ماخ طراح و تولید کننده انواع دستگاه های گرمایشی و سرمایشی است که علاوه بر تولید محصولاتی مانند چیلر ، مینی چیلر ، هواساز و … عاملیت فروش مستقیم محصولات VRF ، GHP و داکت اسپلیت شرکت های معتبر جهانی مانند LG ، پاناسونیک ، Hisense و … را بر عهده دارد. ما محصولات VRF شرکت ال جی موسوم به مولتی وی را با مناسب ترین قیمت و مطابق با گارانتی تعریف شده شرکت LG به فروش می رسانیم. علاوه بر فروش ، تمامی مراحل طراحی و نصب آن را که کاری کاملا تخصصی است، مهندسان ما در صورت درخواست مشتری به صورت تخصصی انجام می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی و انتخاب مناسب ترین سیستم برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت مولتی وی ال جی و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

سیستم تهویه مطبوع VRF

سیستم تهویه مطبوع GHP

قیمت سیستم VRF

سیستم مولتی وی ال جی
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =

error: