فرآیند خرید مینی چیلر

قبل از خرید مینی چیلر بهتر است که ظرفیت های استاندارد و ویژگی های آن را در کاتالوگ مینی چیلر مطالعه نمایید تا انتخاب مناسبی برای برآوردن نیازهای اساسی خود داشته باشید. ما در این متن به تشریح بخشی از کاتالوگ مینی چیلر های ساخت شرکت خود می پردازیم و ویژگی های استاندارد شده و عمومی آن را خدمت شما شرح می دهیم. فرآیند خرید مینی چیلر از تعیین پارامترهای دمایی و جریانی مورد نیاز توسط مهندسان متخصص و بررسی درخواست های مشتری شروع شده و پس از تهیه نقشه، انجام محاسبات و تعیین خصوصیات آن، طراحی و تولید می شود تا دقیقا متناسب با نیازهای هر پروژه باشد.

۱ . تعیین ظرفیت حدودی از روی کاتالوگ مینی چیلر

نکته اینکه مینی چیلرهای موجود در کاتالوگ در حالت استاندارد تدوین شده اند و در صورت نیاز و یا درخواست مشتری، آپشن هایی به این موارد اضافه یا کم می شود و نیز ظرفیت آن می تواند بالاتر، مابین و کمتر از این ظرفیت ها باشد.

نام تجاری مینی چیلرهای ما از مدل TDM-3TR شروع و تا TDM-10TR و بالاتر ادامه پیدا می کند که در ستون های کاتالوگ مینی چیلر به ترتیب لیست شده اند.

سطر اول (power supply) از کاتالوگ ، بیانگر ولتاژ V (برق ۲۲۰ تا ۳۸۰ ولت)، تعداد فاز Ph ( مینی چیلر تک فاز یا مینی چیلر سه فاز ) و فرکانس دستگاه بر حسب هرتز Hz (برق ۵۰ هرتز شهری) است که به ترتیب اعداد آن در زیر هر مدل بیان شده است. در دومین سطر از کاتالوگ مینی چیلر (cooling) ظرفیت دستگاه بر حسب کیلووات Kw بیان شده است که با تقسیم آن بر عدد ۳٫۵۲ ظرفیت به تن تبرید تبدیل می شود. در سطر سوم شدت جریان برق ورودی (input current) بر حسب آمپر بیان شده است.

کاتالوگ مینی چیلر

۲ . نوع کمپرسور و تعداد آن

دومین پارامتر مهم نوع، برند و تعداد کمپرسور بکار رفته در دستگاه است که ما در ساخت مینی چیلرهای خود از کمپرسورهای نوع اسکرال دور ثابت (fixed speed scroll type) برندهای معتبر جهانی کوپلند و دانفوس استفاده می کنیم و کمپرسور دور متغیر (اینورتر) در صورت نیاز یا خواست مشتری به آن اضافه می گردد. همانطور که در کاتالوگ مینی چیلر مشاهده می کنید تا ظرفیت ۱۴ کیلووات معمولا از یک کمپرسور و از ۱۴ کیلووات به بالا معمولا از یک یا دو کمپرسور استفاده می شود.

۳ . نوع کندانسور و فن آن

در سطر بعدی کاتالوگ ، نوع و برند موتور فن کندانسور مینی چیلر (outdoor fan motor) آورده شده است که ما در محصولات خود از موتورفن های شرکت معتبر زیلابگ استفاده می کنیم. در قسمت بعدی مشخصات کندانسور (outdoor coil) شامل تعداد ردیف آنها، دما، نوع فین ها و قطر تیوب (لوله) آن آورده شده است.

کمپرسورهای کوپلند و موتور فن های زیلابگ

۴ . نوع اواپراتور

اواپراتور ، مبدل حرارتی پوسته و لوله ای (shell and tube) است که در آن آب توسط مبرد سرد می شود و دمای آب سرد شده در آن بیان شده است که با توجه به نیاز در پروژه ای خاص، این درجه حرارت می تواند کاهش یا افزایش یابد.

۵ . سایر پارامترهای مهم مانند وزن مینی چیلر و ابعاد مینی چیلر

طبق کاتالوگ ، سطح صدای کارکرد هر دستگاه بر حسب دسیبل dB-A ، ابعاد مینی چیلر بر حسب میلی متر mm ، وزن مینی چیلر بر حسب کیلوگرم Kg ، قطر لوله متصل به آن و دمای آب ورودی و خروجی از آن بیان شده است.

نمونه هایی از مینی چیلرهای ساخته شده در شرکت ما :

انواع مینی چیلر

خرید مینی چیلر

بنابرین با توجه به این پارامترها می توانید در فرآیند خرید مینی چیلر مناسب از موارد مهمی مانند نوع کمپرسور ، وزن مینی چیلر ، مینی چیلر تک فاز ، سه فاز و … اطلاعات اولیه را بدست آورید. مهندسان ما ابتدا نیازهای اساسی هر پروژه را بررسی و مناسب ترین دستگاه سرمایشی و گرمایشی را برای آن انتخاب، محاسبه و طراحی می کنند. در مرحله بعد و پس از تعیین قیمت آن، مرحله ساخت مینی چیلر بر اساس استانداردهای روز صنعت تبرید در شرکت ما انجام می شود. ما همواره محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های گرمایشی و سرمایشی، آشنایی با فرآیند خرید مینی چیلر و نیز استعلام قیمت دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

مینی چیلر چیست

قیمت مینی چیلر

چیلر کوچک خانگی

مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت

فروش مینی چیلر

کاتالوگ مینی چیلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: