چیلر کوچک خانگی (و یا صنعتی) نمونه کوچک شده چیلر (دستگاه سرد کننده آب) است که وظیفه آن کاهش دمای آب و پمپاژ آن به سمت تجهیزات پخش کننده هوای گرم و سرد مانند فن کویل و هواساز است و به همین خاطر به آن مینی چیلر آپارتمانی یا مینی چیلر آب خنک نیز گفته می شود. آب گرم نیز توسط سیستم های دیگری مانند دیگ آبگرم موتورخانه یا پکیج های گازسوز خانگی ایجاد و به سمت این تجهیزات ارسال می گردد. چیلر کوچک خانگی از نظر نحوه نصب فن کندانسور (که در شکل زیر مشاهده می کنید) به دو دسته مینی چیلر آپارتمانی بالازن و مینی چیلر جلوزن تقسیم می شود که در ادامه به تشریح عملکرد آن می پردازیم.

نمونه هایی از مینی چیلر آپارتمانی بالازن و مینی چیلر جلوزن ساخته شده در شرکت ما

مینی چیلر آپارتمانی بالازن و مینی چیلر جلوزن

چیلر کوچک خانگی چگونه کار می کند؟

چیلر کوچک خانگی (آپارتمانی) معمولا از نوع تراکمی است که با انرژی برق کار می کند و درون آن کمپرسور اسکرال، کندانسور (لوله های متعدد خم شده و پره دار) و … تعبیه شده است و این تجهیزات در یک سیکل دائمی، آب را تا دمای نزدیک صفر سرد می کنند. آب سرد شده با پمپ داخل مینی چیلر به تجهیزات درون ساختمان مانند لوله های پره دار فن کویل یا هواساز پمپاژ می گردد تا دمای لوله ها را کاهش دهد. هوا نیز از روی لوله ها عبور کرده (توسط فن) و دمای آن کم شده و در ساختمان پخش می شود. برای گرمایش نیز درون همین لوله های پره دار کافی است که آبگرم پکیج یا بویلر جاری گردد.

چیلر کوچک خانگی

مینی چیلر آپارتمانی بالازن و جلوزن

اگر فن کندانسور مینی چیلر در وجه کناری آن تعبیه شود به آن مینی چیلر جلوزن و اگر در وجه بالایی آن تعبیه شود به آن مینی چیلر آپارتمانی بالازن گفته می شود. این آیتم تاثیر زیادی بر ساختار آن ندارد و فقط با توجه به شرایط محل نصب، یکی از این دو طرح انتخاب می گردد. چیلر کوچک خانگی نسبت به دستگاه های دیگر مانند داکت اسپلیت مزایای بسیار زیادی دارد که می توانید ویژگی ها و مزایای آن را در متن مقایسه مینی چیلر و داکت اسپلیت مطالعه نمایید.

انتخاب بهترین مینی چیلر آپارتمانی

به دلیل تنوع سیستم های برودتی و حرارتی ساختمان، می بایستی که ابتدا بهترین سیستم تهویه مطبوع برودتی و حرارتی از نظر قیمت ، برآوردن احتیاجات اصلی ساختمان ، مزایا و معایب و … بررسی و انتخاب گردد و اگر قرار بر این باشد که از چیلر کوچک خانگی در آن استفاده شود، در مرحله بعد بایستی بهترین مینی چیلر آپارتمانی برای آن از نظر مقدار توان، نوع کمپرسور، نوع فن کندانسور، برق مورد نیاز و … انتخاب گردد که این کار امری تخصصی است که باید توسط مهندسان با تجربه در این زمینه انجام شود.

گروه ماخ طراح و سازنده انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی مانند مینی چیلر ، چیلر ، زنت ، اکونوپک ، هواساز و … است. محصولات ما مطابق با استانداردهای روز و نیز مطابق با نیازها و درخواست های هر مشتری طراحی و تولید شده و به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب عرضه می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه ها، شناخت بیشتر ویژگی های مینی چیلرها، انتخاب مناسب ترین دستگاه سرمایشی و گرمایشی برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇐ قیمت مینی چیلر

چیلر کوچک خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: