مبدل های حرارتی پوسته و لوله

مبدل های حرارتی پوسته و لوله نوعی مبدل هستند که بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی ، غذایی ، دارویی ، پالایشگاهی ، دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و … دارند و مناسب ترین نوع مبدل در کاربردهای فشار بالا هستند. مبدل حرارتی پوسته و لوله از دسته ای از لوله ها (تیوب ها tubes) که درون یک پوسته (shell) سیلندری شکل جاسازی شده اند، تشکیل می شود که به آن مبدل حرارتی شل اند تیوب نیز گفته می شود. یک سیال از داخل تیوب ها و یک سیال هم از اطراف آنها (داخل پوسته) جریان پیدا کرده و بر اثر اختلاف دمای میان آن دو ، حرارت از یک سیال به سیال دیگر و از طریق دیواره تیوب ها منتقل می شود.

مهمترین قطعات مبدل پوسته و لوله

برای رسیدن به راندمان حداکثری ، سطح انتقال حرارت بین دو سیال که همان تیوب ها هستند باید تا حد ممکن افزایش یابد و به همین خاطر از تعداد زیادی لوله (تیوب) از جنس مس ، استیل و غیره استفاده می شود. تیوب ها ممکن است به شکل مستقیم باشند و یا شکل خم شده (U) داشته باشند. اکثر مبدل های حرارتی پوسته و لوله در طرح های ۱ ، ۲ یا ۴ پاس ساخته می شوند. منظور از تعداد پاس، تعداد مسیرهای رفت و برگشتی است که سیال پس از ورود به درون تیوب ها تا خروج از آن، طی می کند. برای مثال در طرح یک پاس، سیال از یک سمت وارد تیوب ها شده و از سمت دیگر مستقیما خارج می شود.

انتهای همه تیوب ها به تیوب شیت متصل است. از نظر نوع تیوب شیت ها، دو نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله وجود دارد. در نوع اول هر دو تیوب شیت ابتدا و انتهای مبدل با پوسته و به طور ثابت مهار می شوند. در نوع دوم یکی از تیوب شیت ها با پوسته مهار شده و تیوب شیت سمت دیگر می تواند آزادانه شناور شود و از بوجود آمدن مشکلات ناشی از اختلاف انبساط حرارتی جلوگیری شود. در ضمن تیوب ها قابلیت دسترسی برای پاکسازی مکانیکی و نگهداری را خواهند داشت.

درون پوسته صفحاتی به نام بافل (baffle) به عنوان صفحات هدایت کننده جریان سیال ، درون پوسته جاسازی می شود تا در سیال جاری درون پوسته ، جریان مغشوش به وجود آید و راندمان انتقال حرارت به حداکثر خود برسد.

مبدل های حرارتی پوسته و لوله

ساخت مبدل حرارتی پوسته و لوله

ساخت مبدل حرارتی پوسته و لوله در شرکت ما مطابق با استانداردهای روز این صنعت انجام می شود. طراحی و ساخت مبدل حرارتی پوسته و لوله چند مرحله دارد. ابتدا بایستی که نقشه های مربوط به آن، پس از جمع آوری اطلاعات لازم و توسط مهندسان متخصص این زمینه تهیه شود. علاوه بر آن ، این نقشه ها از نظر جانمایی و نصب آن در محل پروژه بررسی و سپس مطابق با استانداردهای موجود ساخته شود. شرکت ما تجربه چندین ساله در طراحی و ساخت مبدل حرارتی پوسته و لوله برای کاربری های مختلف و در طرح ها، ابعاد و ظرفیت های گوناگون را دارد.

ساخت مبدل حرارتی پوسته و لوله

فروش مبدل حرارتی پوسته و لوله

فروش مبدل حرارتی پوسته و لوله به طور مستقیم از کارخانه ما صورت می گیرد و به دلیل حذف واسطه ها با مناسب ترین قیمت عرضه می شود. شرکت ما ساخت و فروش مبدل حرارتی پوسته و لوله را مطابق با نیازهای مشتری و به طور خاص برای هر پروژه انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درباره مبدل های حرارتی پوسته و لوله و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

مبدل حرارتی چیست؟

انواع مبدل حرارتی

مبدل حرارتی هوا خنک

مبدل حرارتی پوسته و لوله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

error: