اکونوپک چیست؟

در جواب سوال اکونوپک چیست؟ به طور خلاصه می توان گفت دستگاهی است که عمل گرمایش، سرمایش، تامین و توزیع هوای تازه را در یک واحد یکپارچه انجام می دهد و چون به موتورخانه، فضای آن و متعلقات نیازی نیست، قیمت اکونوپک نسبت به سیستم موتورخانه ای کمتر است. تهویه مطبوع ماخ به عنوان شرکت تولید کننده اکونوپک صنعتی و غیر صنعتی، محصولات خود را مطابق با استانداردهای روز طراحی و تولید می کند. فروش اکونوپک و سایر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی به طور مستقیم از کارخانه شرکت ما انجام و با قیمت مناسب عرضه می شود. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که در فرآیند خرید اکونوپک می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

سیستم گرمایشی اکونوپک صنعتی و غیر صنعتی

برای گرمایش یک مشعل گازسوز (مانند مشعل های گازسوز ایران رادیاتور) در بدنه دستگاه جاسازی می شود که با سوزاندن گاز، آن را با سرعت و فشار بالا درون کوره ای استوانه ای از جنس فولاد نسوز می دمد و پس از آن ، محصولات حاصل از احتراق که انرژی جنبشی بالایی دارند از درون لوله های متعددی عبور می کنند تا به طور کامل حرارت خود را به لوله های نسوز داده و سپس از هواکش خروجی خارج می شوند. در فضای اطراف لوله ها و کوره استوانه ای، هوا توسط فن جریان یافته و انرژی حرارتی را از سطح لوله های داغ دریافت و گرم می شود و از راه کانال های هوایی در ساختمان یا سوله مورد نظر توزیع می شود.

سیستم سرمایشی اکونوپک

در هنگام خرید اکونوپک باید به نوع سیستم سرمایشی آن توجه نمود.

سیستم سرمایشی آن به دو شکل متفاوت می تواند طراحی و تولید شود.

۱ . سیستم سرمایش تبخیری (همانند ایرواشر)

اگر مسئله تنظیم رطوبت برای ساختمان مورد نظر اهمیت نداشته باشد، به علت ارزان تر بودن قیمت اولیه و نیز هزینه های جاری سیستم تبخیری (مانند کولر آبی یا ایرواشر) و نیز هزینه های جاری سیستم سرمایش تبخیری، پیشنهاد می شود که این روش در دستگاه اکونوپک به کار رود. در واقع در این روش افشانک هایی آب را در محفظه درون دستگاه تزریق کرده و هوای عبوری با ذرات آب تبادل حرارتی کرده و خنک می شود و رطوبت هوا نیز افزایش می یابد. در این روش در حالت سرمایشی نمی توان رطوبت را به میزان دلخواه میزان نمود ولی در حالت گرمایشی می توان رطوبت را تنظیم نمود.

۲ . سیستم سرمایش کویل آب سرد

در این روش کویل (لوله های) حاوی آب سرد در دستگاه نصب شده و آب سرد شده توسط چیلر درون آن جریان می یابد. دمای هوای عبوری در اثر برخورد با سطح لوله های سرد، کاهش یافته و در ساختمان یا سوله مورد نظر توزیع می شود. پس این روش به چیلر نیاز دارد و قیمت چیلر نیز به قیمت سیستم اضافه می شود. مزیت این روش این است که می توان در حالت سرمایشی نیز به دقت رطوبت هوا را میزان نمود.

شرکت تولید کننده اکونوپک

ما به عنوان شرکت تولید کننده اکونوپک و دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، همواره اصول مهندسی شده ای را در طراحی و ساخت محصولاتمان بکار می بریم که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره شده است.

۱ . دیواره های دو جداره تمام گالوانیزه با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیکی

۲ . عایق کاری دیواره ها با عایق پلی یورتان برای جلوگیری از اتلاف حرارت

۳ . فریم از پروفایل های آلومینیومی سبک و مستحکم با اتصالات پلی آمید

۴ . نصب فیلترهای قابل شستشو، کیسه ای، هپا، اولپا و … مطابق با نیاز (نکته اینکه قیمت اکونوپک با توجه به برخی از این پارامترها به عنوان آپشن متغیر است.)

۵ . مجموعه موتور و فن از نوع Nicotra ساخت ایتالیا

۶ . مداربندی PLC با قابلیت اتصال به BMS

۷ . استفاده از ورقه های فولادی دیرگداز و نسوز در ساخت کوره و لوله های هوای گرم

۸ . کویل آب سرد مسی مجهز به فین های آلومینیومی با حداکثر سطح مفید برای انتقال حرارت

۹ . قابلیت افزودن سیستم Heat Recovery (بازیافت انرژی) به آن

۱۰ . طراحی و تولید اکونوپک با قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آسان

اکونوپک گلخانه ای

قیمت اکونوپک

قیمت اکونوپک نسبت به سایر دستگاه ها مانند سیستم چیلر ، بویلر و هواساز کمتر است زیرا به موتورخانه و متعلقات آن، لوله کشی های طویل، پمپ و … نیازی نیست. قیمت اکونوپک به نوع سیستم سرمایشی آن وابسته است. اگر از سرمایش تبخیری (شبیه کولر آبی) در آن استفاده شود، قیمت اکونوپک نسبت به حالتی که از چیلر و کویل آب سرد استفاده می شود، کمتر خواهد بود.

طراحی و تولید اکونوپک

ما به عنوان شرکت سازنده اکونوپک ، چیلر ، هواساز و … تمامی محصولات خود را مطابق با نیازهای هر مشتری و پس از جمع آوری اطلاعات و تهیه نقشه های اجرایی، طراحی و تولید می کنیم. فروش اکونوپک نیز بدون واسطه و مستقیما از محل کارخانه ما و با قیمتی مناسب انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم ها، شناخت مزایا و معایب هر یک، گزینش مناسب ترین دستگاه برای ساختمان یا سوله خود و نیز استعلام قیمت اکونوپک و … با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

دستگاه هواساز

تولید ایرواشر

چیلر اسکرال

چیلر اسکرو

زنت صنعتی و آپارتمانی

اکونوپک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: