یونیت هیتر چیست؟

یونیت هیتر چیست؟ این سیستم بیشتر برای کارگاه ها و فضاهای بزرگ مناسب است و تشکیل شده از لوله های پره داری که به صورت مارپیچ در یک جعبه فلزی در چند ردیف قرار گرفته اند و یک فن که در پشت لوله ها (کویل) جاسازی شده است. آب گرم یا بخار داغ و در برخی کاربردها آب سرد درون لوله های کویل جریان یافته و سطح لوله ها و پره های روی آن به شدت گرم یا سرد می شود. فن هوا را با سرعت مناسب از روی لوله ها عبور داده و دمای هوا را افزایش یا کاهش می دهد. فن می تواند از نوع محوری یا سانتریفیوژ باشد. در قسمت خروجی ها از یونیت هیتر ، تعدادی تیغه به منظور جهت دادن به هوا وجود دارد که با دست یا به صورت اتوماتیک قابل تغییر هستند.

آبگرم یا بخار با درجه حرارت بالا، خارج از فضای داخل ساختمان و در یک دستگاه جداگانه مانند پکیج دیواری گازسوز، سیستم های حرارت مرکزی موتورخانه (بویلر) و … و همچنین آب سرد در دستگاهی مانند چیلر یا مینی چیلر ایجاد و توسط لوله کشی به یونیت هیتر منتقل می شوند.

یونیت هیتر چیست؟ و نصب آن در سوله

انواع یونیت هیتر از نظر محل نصب عبارتند از :

۱ . سقفی

۲ . دیواری

۳ . زمینی

در نوع سقفی و دیواری، هوای خروجی از آن می تواند به صورت افقی یا عمودی باشد.

یونیت هیتر

مزایای یونیت هیتر برای فضاهای بزرگ عبارتند از :

۱ . سرعت بالا در گرم کردن محل و در نتیجه مدت زمان کمتر برای پیش راه اندازی به خاطر وجود خاصیت قدرت پرتاب باد بالا در فن

۲ . امکان استفاده از آبگرم یا بخار که معمولا در اماکن صنعتی، ورزشی و نمایشگاهی وجود دارد.

۳ . توزیع مناسب هوای گرم به مناطق دلخواه با نصب چند دستگاه در قسمت های مختلف

انواع یونیت هیترها و سایر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی از جمله انواع هواساز، چیلر، دستگاه زنت، ایرواشر، اکونوپک و … متناسب با نیازهای هر پروژه و درخواست های مشتری و مطابق با استانداردهای روز در محل کارخانه شرکت ما طراحی و تولید شده و به طور مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره یونیت هیترها و سایر دستگاه ها، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

قیمت یونیت هیتر

فروش یونیت هیتر بخار و آبگرم

هواساز چیست ؟

فن کویل

یونیت هیتر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: