قیمت دستگاه زنت

قیمت دستگاه زنت در مقایسه با دستگاه های دیگری مانند سیستم هواساز، چیلر و بویلر موتورخانه ای بسیار کمتر است. قبل از خرید زنت به این نکته توجه کنید که علت اختلاف زیاد قیمت زنت با سیستم چیلر و هواساز این است که در چیلر از کمپرسور ، مبرد ، تعداد زیادی شیر کنترل کننده و مبدل های حرارتی کندانسور و اواپراتور برای سرمایش استفاده می شود که قیمت اولیه بالایی دارند ولی در دستگاه زنت، از یک پمپ آب ، یک پکینگ (پد سلولوزی یا پوشال) خیس شونده با آب و تبادل حرارت هوا با پکینگ برای سرمایش استفاده می شود.

نمونه ای از این دستگاه به همراه اجزای داخلی آن در شکل زیر نشان داده شده است.

زنت سرمایشی گرمایشی

تفاوت عمده این دو روش خنک کاری در این است که در زنت، رطوبت هوا همزمان با کاهش دما، افزایش می یابد و در چیلر نه تنها رطوبت افزایش نمی یابد بلکه رطوبت از هوا گرفته شده و کاهش نیز می یابد. بنابرین در سوله ها و ساختمان هایی که مسئله تنظیم رطوبت و کاهش آن مطرح نباشد، زنت بهترین گزینه است. زنت دستگاه مناسبی جهت استفاده در مناطق با آب و هوای مرطوب نیست و بهتر است که فقط در مناطق با آب و هوای خشک و نیمه خشک از آن استفاده کرد زیرا همانند کولر آبی، رطوبت هوای ورودی به ساختمان افزایش می یابد و در ضمن در مناطق مرطوب راندمان دستگاه کاهش می یابد.

اساس کار دستگاه زنت در حالت سرمایشی

برای حالت گرمایش، دستگاه زنت به یک سیستم‌ گرم کننده آب مانند بویلر یا پکیج دیواری و … نیز نیاز دارد که آب را گرم و با لوله کشی به کویل (لوله های فین دار) دستگاه زنت ارسال کند. هر چند تقریبا در تمامی دستگاه های دیگر مانند دستگاه هواساز ، ایرواشر ، فن کویل و … باید یک سیستم گرم کننده آب نیز وجود داشته باشد.

دستگاه زنت در حالت گرمایشی

 تنها سه سیستم وجود دارد که تمام تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در یک مجموعه واحد جاسازی می شود که عبارتند از اکونوپک ، دستگاه GHP و دستگاه VRF که اکونوپک نسبت به دو سیستم دیگر، قیمت پایین تری دارد و عملکرد آن شبیه زنت است و با این تفاوت که در حالت گرمایشی، تجهیزات مشعل گازسوز و کوره هوای گرم درون آن طراحی و ساخته می شود.

دستگاه اکونوپک و هواساز

عامل دیگری که در قیمت دستگاه زنت تاثیر دارد و باید در خرید زنت در نظر گرفته شود، افزودن تجهیزات رطوبت زنی (برای زمستان) و نیز فیلتر متناسب با نیاز، به آن است. در فصل زمستان می توان تجهزات رطوبت زنی را به آن اضافه نمود و نیز متناسب با نیاز هر ساختمان یا سوله ای، فیلترهایی را بر روی آن نصب نمود.

نمونه ای از دستگاه زنت ساخته شده در شرکت ما :

زنت

فروش زنت

ما به عنوان شرکت سازنده زنت ، فروش زنت را مستقیما از محل کارخانه و پس از طراحی و تولید آن مطابق با استانداردهای روز صنعت تهویه و متناسب با نیازهای اساسی هر ساختمان به طور اختصاصی انجام می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت زنت و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

کاتالوگ زنت

سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی

اکونوپک

دستگاه GHP

دستگاه VRF

دستگاه هواساز

ایرواشر

قیمت دستگاه زنت و نکات خرید آن
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: