کدام مبدل حرارتی برای پروژه ما مناسب است؟

رسیدن به پاسخ این سوال استفاده از راهنمای خرید مبدل حرارتی است که به شما کمک می کند مواردی را که فراموش کرده اید، مجددا ارزیابی کنید. علاوه بر قیمت پایین و یا مقایسه های سر انگشتی (هنگام تعویض مبدل حرارتی قدیمی با مبدل جدید) مبدل جدید نسبت به مبدل قدیمی و از کار افتاده ، نکات دیگری نیز در خرید مبدل حرارتی وجود دارد. پس از اینکه تصمیم گرفتید که کدام نوع از مبدل های حرارتی مطابق نیازهای شما است، نکاتی که در زیر گفته می شود را نیز مد نظر قرار دهید.

مبدل چه کاری برای شما انجام می دهد؟

طبیعتا کاربرد آن مهمترین چیزی است که شما باید به عنوان راهنمای خرید مبدل حرارتی در نظر بگیرید، زیرا اگر کاری را که شما می خواهید انجام ندهد، مطلقا پول خود را هدر داده اید. هر نوع مبدلی با جنس و ساختار خاص خود دارای مزایا و معایبی است که در صورت انتخاب صحیح به عنوان کاربردی خاص، مزایای آن به حداکثر و معایب آن به حداقل خود خواهد رسید. در هر صنعتی باید متناسب با نیاز ، اطلاعات جمع آوری و مناسب ترین نوع مبدل طراحی و ساخته شود.

چقدر فضا در اختیار دارید؟

حتما فضایی که قرار است در آن مبدل را جاسازی و نصب کنید را به دقت اندازه گیری نمایید، به طوری که علاوه بر نصب راحت، دسترسی کافی برای پاکسازی و تعمیرات در آینده نیز وجود داشته باشد. با درخواست شما، ما می توانیم ابعاد مبدل را با ترفندهای گوناگونی مانند کم کردن یا افزودن پره به لوله ها یا استفاده از مبدل های صفحه ای و بدون کم یا زیاد شدن نرخ انتقال حرارت، کاهش یا افزایش دهیم. علاوه بر آن برای افزایش راندمان، موقعیت نصب آب خنک کاری ، روغن داغ ، بخار یا هر سیال دیگری به مبدل نیز باید در نظر گرفته شود.

مبدل از چه جنسی ساخته می شود؟

جنس مورد استفاده در ساخت مبدل تعیین کننده میزان تحمل آن در دما و فشارهای بالا و نیز کارکرد آن در محیط خورنده است که توسط مهندسان متخصص ما در این زمینه محاسبه ، طراحی و ساخته می شود.

تعمیرات و نگهداری مبدل حرارتی

همه مبدل ها به نگهداری و تمیز کردن دوره ای و منظم نیاز دارند که مدت زمان آن در مبدل های مختلف، متفاوت است. بنابرین برنامه مشخصی برای این کار در نظر بگیرید و از شرکت سازنده بخواهید که برنامه ای در این زمینه ارائه دهد.

در نظر گرفتن کل هزینه های اولیه و جاری

علاوه بر قیمت مبدل حرارتی ، هزینه های دیگر مانند هزینه نصب ، هزینه کاری و نیز نگهداری آن را نیز باید در نظر گرفت. مبدل های با سایز فشرده شده (یا به اصطلاح compact) قیمت اولیه پایین تری دارند و نصب آنها نیز راحت تر است ولی هزینه نگهداری آنها به خاطر طراحی باریک، بیشتر است. مبدل های حرارتی پوسته و لوله عمر طولانی و هزینه نگهداری کم به علت ساختار با دوام خود دارند.

در نظر گرفتن میزان بودجه

افزایش راندمان مبدل با طرق مختلف منجر به افزایش قیمت آن نیز می شود. بنابرین اگر صرف هزینه اولیه برای شما بسیار مهم است، مبدلی را انتخاب نمایید که نیازهای اولویت بندی شده شما را پاسخگو باشد و از خرید مبدل هایی که دارای آپشن های بدون استفاده هستند نیز پرهیز کنید تا با کمترین قیمت، مبدل مورد نظر خود را خرید کنید.

تولید مبدل حرارتی

اگر دانش و زمان کافی برای انتخاب بهترین مبدل برای پروژه خود را ندارید، بهتر است که این کار را به مهندسان متخصص ما در این زمینه واگذار کنید تا اطلاعات پروژه شما جمع آوری و بهترین مبدل و با قیمت مناسب برای برآوردن نیازهای شما محاسبه ، طراحی و تولید شود.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

انواع مبدل حرارتی

قیمت مبدل حرارتی

کاربرد مبدل حرارتی در نیروگاه

راهنمای خرید مبدل حرارتی
اشتراک گذاری :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یک =

error: