عوامل و آپشن های تاثیر گذار بر قیمت فن کویل

عوامل و آپشن های گوناگونی می تواند بر قیمت فن کویل تاثیر مستقیم داشته باشد که در این متن به آنها اشاره می کنیم تا در خرید خود دچار اشتباه نشوید و بهترین گزینه را با مناسب ترین قیمت انتخاب نمایید.

۱ . داشتن یا نداشتن تکنولوژی موتور فن های دور متغیر (اینورتر)

یکی از تکنولوژی هایی که امروزه بر سر زبان ها افتاده است، تکنولوژی موتورهای الکتریکی دور متغیر یا همان اینورتر است. این موتور فن ها با دور ثابت تک سرعته یا دو سرعته کار نمی کنند بلکه دور آنها می تواند از یک دور حداقل تا حداکثر به طور پیوسته تغییر کند. برای مثال اگر یک موتور دور ثابت در دو دور ثابت ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ دور بر دقیقه کار کند، یک موتور اینورتر در هر سرعتی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ می تواند دور بزند. مزیت آن این است که هر مقدار که سرمایش یا گرمایش مورد نیاز باشد (چه کم و چه زیاد) تعداد دور موتور فن دقیقا متناسب با نیاز خواهد بود.

۲ . دو لوله ای یا چهار لوله ای بودن

در فن کویل های دو لوله ای یکی از لوله ها برای ورود سیال گرم یا سرد و یکی هم برای خروج آن است. در فن کویل های چهار لوله ای ، دو تا از لوله ها ورودی و دو تا هم خروجی هستند، به طوری که همواره یکی از لوله ها حاوی سیال سرد و یکی هم حاوی سیال گرم است. چهار لوله ای این مزیت را دارد که در یک ساختمان تعدادی از واحدها می توانند در صورت نیاز به گرمایش و تعدادی هم به سرمایش و به صورت همزمان دسترسی داشته باشند ولی در دو لوله ای این طور نیست و یا گرمایش و یا سرمایش را خواهیم داشت و نمی توان به طور همزمان هم سرمایش داشت و هم گرمایش.

امروزه در بسیاری پروژه ها از نوع چهار لوله ای استفاده می شود و قیمت انواع فن کویل چهار لوله ای نسبت به دو لوله ای بیشتر است.

۳ . زمینی ، دیواری یا کاستی (سقفی) بودن

بدنه بیرونی فن کویل ها با توجه به محل قرار گیری آن در مکان مورد نظر، متفاوت است و بدیهی است که این تفاوت ظاهری منجر می شود که قیمت فن کویل کاستی نسبت به قیمت فن کویل دیواری یا قیمت فن کویل زمینی متفاوت باشد.

۴ . کانالی یا بدون کانال بودن

فن کویل های کانالی دارای کانال های تامین هوای تازه از بیرون ساختمان هستند. در نتیجه نسبت به فن کویل های بدون کانال باید هزینه کانال کشی نیز به طور جداگانه برای آن در نظر گرفته شود و قیمت فن کویل کانالی نسبت به نوع بدون کانال بیشتر خواهد بود.

۵ . ظرفیت دستگاه (مقدار هوادهی) بر حسب CFM

بدیهی است که هر چه ظرفیت هوادهی این دستگاه ها که بر حسب CFM بیان می شود، بیشتر باشد، به تجهیزات بزرگتری نیز باید مجهز شود و قیمت دستگاه بالاتر خواهد بود.

علاوه بر موارد ذکر شده عوامل دیگری مانند تعداد و جنس لوله ها نیز در قیمت انواع فن کویل تهویه تاثیر گذار خواهد بود.

قیمت فن کویل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع فن کویل ، تکنولوژی ها و آپشن های آن و نیز استعلام لیست قیمت انوع فن کویل زمینی ، ایستاده ، دیواری ، کاستی ، کانالی و … با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

انواع فن کویل

کاتالوگ فن کویل

قیمت فن کویل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =

error: