قیمت مینی چیلر

به خاطر تنوع زیادی که در مدل های مختلف ، قطعات و آپشن های مورد استفاده در دستگاه وجود دارد و نیز با در نظر گرفتن این موضوع که بهتر است دستگاه مورد نظر بر مبنای شرایط آب و هوایی محل نصب طراحی و تولید گردد نمی توان قبل از بررسی و تعیین این موارد به طور دقیق قیمت مینی چیلر را مشخص نمود. 

لیست قیمت مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان

در جدول زیر لیست قیمت مینی چیلر های هوا خنک با ظرفیت برودتی ۳ تا ۲۰ تن تبرید آورده شده است. قیمت انواع مینی چیلر به عوامل گوناگونی از جمله قیمت ارز ، نوع کندانسور و اواپراتور ، نوع سیستم کنترلی ، اینورتر بودن یا نبودن و سایر موارد بستگی دارد که ما در این متن برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت مینی چیلر هوا خنک و انواع دیگر آن را بررسی می کنیم تا در هنگام خرید با پرداخت مبلغی مناسب بتوانید مینی چیلری که نیازهای شما را به شکل مطلوب برآورده می کند، انتخاب نمایید. در جدول زیر به صورت تقریبی لیست قیمت مینی چیلرهای ساخته شده در شرکت ما (از ظرفیت ۳ تا ۲۰ تن تبرید) آورده شده است. این قیمت ها از ۳۹ میلیون تا ۱۶۸ میلیون تومان است.

۱ . جدول و لیست قیمت مینی چیلر تراکمی هوا خنک ۳ تا ۲۰ تن تبرید از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان

در جدول زیر لیست قیمت مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن تبرید طراحی و ساخته شده در کارخانه شرکت ما را مشاهده می کنید که برای انواع و اقسام کاربری ها می توان از آنها استفاده نمود. به صورت پیش فرض در تمامی مینی چیلرهای شرکت ما از کمپرسورهای اسکرال کوپلند به همراه قطعات برقی هیوندای کره یا اشنایدر فرانسه و قطعات سیکل تبرید دانفوس استفاده می شود. همانطور که اطلاع دارید قیمت مینی چیلر صنعتی نسبت به نوع تهویه مطبوع آن مقداری بیشتر است که قیمت های دقیق را می توانید از مهندسان ما استعلام کنید.

جدول قیمت مینی چیلر

ردیفظرفیتقیمت مینی چیلر
13 تن تبرید39,000,000 تومان
24 تن تبرید49,000,000 تومان
35 تن تبرید58,000,000 تومان
46 تن تبرید68,000,000 تومان
58 تن تبرید94,000,000 تومان
610 تن تبرید112,000,000 تومان
712 تن تبرید128,000,000 تومان
815 تن تبرید142,000,000 تومان
920 تن تبرید168,000,000 تومان

توجه : قیمت ها به روز نمی باشد. لطفا برای اطلاع از قیمت های به روز با مهندسان ما تماس بگیرید.

اگر به قیمت ها دقت کنید متوجه می شوید که هر چه تن تبرید دستگاه افزایش می یابد، قیمت آن در ازای هر ۱ تن تبرید کاهش می یابد. برای مثال قیمت مینی چیلر ۳ تن تبرید ۳۹ میلیون تومان (در ازای هر تن برودت حدودا ۱۳ میلیون تومان) و قیمت مینی چیلر ۲۰ تن تبرید ۱۶۸ میلیون تومان (در ازای هر تن برودت حدودا ۸ و نیم میلیون تومان) است و دلیل آن این است که هر چه ظرفیت دستگاه پایین تر باشد، هزینه های تولید آن بیشتر می گردد.

نمونه هایی از مینی چیلرهای صنعتی و ساختمانی ساخته شده در شرکت ما :

انواع مینی چیلر

۲ . قیمت مینی چیلر تراکمی آب خنک

اگر به شکل بالا خوب توجه کرده باشید، مشاهده می کنید که در بالای مینی چیلرها یک یا دو فن وجود دارد که وظیفه این فن ها، دفع گرمای مبرد (گاز فرئون) در کندانسور است. حال اگر مینی چیلری از نوع آب خنک باشد، دیگر چنین فن هایی روی آن نصب نمی گردد و به جای فن در یک مبدل شل اند تیوب، گرمای مبرد به آب داده می شود و بعد از آن این آب گرم شده به سوی برج خنک کننده پمپاژ می شود تا با چرخش درون برج خنک کن، بتواند گرمای خود را به هوای آزاد داده و دوباره به مبدل شل اند تیوب برگردد. برج های خنک کن مشکلات بسیار زیادی دارند که مهمترین آنها بحث نگهداری و سرویس آن است که به سرعت به محیطی برای تجمع باکتری ها تبدیل شده و به منبع آلودگی تبدیل می شود. به طور کلی در بیش از ۹۵ درصد مواقع، مینی چیلرها به صورت تراکمی هوا خنک ساخته می شوند تا مشکلات برج خنک کننده به طور کلی حذف گردد. قیمت مینی چیلر تراکمی آب خنک کمتر از نوع هوا خنک است ولی وقتی قیمت برج خنک کن و پمپ را هم به سیستم اضافه کنیم، تقریبا هم قیمت خواهند شد. در ضمن چیلرهای تراکمی آب خنک فقط در تناژهای بالا مورد استفاده قرار می گیرند. بنابرین لزومی ندارد که لیست قیمت برای مینی چیلر تراکمی آب خنک ارائه شود و لیست قیمت مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن تبرید (از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان ارائه شده در جدول بالا) مربوط به نوع هوا خنک آن است. 

مشخصات فنی مینی چیلرهای ساخته شده در شرکت ما :

کمپرسور ⇐ کمپرسور اسکرال یا پیستونی کوپلند یا دانفوس

قطعات الکتریکی ⇐ هیوندای کره ، زیمنس آلمانی یا اشنایدر فرانسه

قطعات سیکل تبرید ⇐ دانفوس ، GMC ، کستل یا ALCO

بدنه ، کندانسور و اواپراتور ⇐ طراحی و تولید در محل کارخانه شرکت ما

نوع مبرد ⇐ R134 , R22 , R407

عوامل تاثیر گذار بر قیمت انواع مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن تبرید عبارتند از :

۱ . قیمت ارز

طبیعی است که به علت وارداتی بودن برخی از مهمترین قطعات دستگاه مانند کمپرسور، قیمت تمام شده مینی چیلر تحت تاثیر قیمت ارز خواهد بود و ما در ساخت مینی چیلرهای خود از کمپرسورهای شرکت های جهانی دانفوس و کوپلند و موتور فن های زیلابگ ، EBM یا دمنده استفاده می کنیم. علاوه بر آن در محصولات ما از سیستم های کنترل الکترونیکی و قطعات سیکل تبرید برندهای معتبر اروپایی استفاده می شود که از جمله قطعات وارداتی محسوب می شوند. نکته اینکه این لیست قیمت مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن که مطابق جدول بالا از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان است بر اساس کمپرسورهای شرکت Copeland اصلی ساخته شده در تایلند ، قطعات و تجهیزات برقی و کنترلی Schneider Electric فرانسه و قطعات و لوازم سیکل برودتی برند Danfoss می باشد.

کمپرسورهای کوپلند و موتور فن های زیلابگ

۲ . تاثیر کمپرسور اینورتر بر قیمت انواع مینی چیلر

در حالت معمولی از کمپرسورهای دور ثابت در مینی چیلر استفاده می شود و اگر در پروژه ای قرار بر این باشد که از کمپرسور اینورتر (دور متغیر) استفاده شود، به علت گران تر بودن این مدل از کمپرسورها، بر قیمت مینی چیلر افزوده می شود. البته به جای استفاده از یک کمپرسور مجهز به سیستم دور متغیر (اینورتر) می توان از دو یا ۴ کمپرسور دور ثابت بهره برد و به ازای هر بیست و پنج یا پنجاه درصد توان برودتی مورد نیاز، یکی از کمپرسورها را به صورت هوشمند وارد مدار کاری کرد که بدین ترتیب در قیمت تجهیزات صرفه جویی شده و قیمت تمام شده محصول به حد قابل قبولی می رسد. ما همواره سعی می کنیم مینی چیلرها را به شکل مدولار و به صورت ۲ مدار طراحی و تولید کنیم. نکته اینکه لیست قیمت مینی چیلر ۳ تا ۲۰ تن تبرید از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان که در جدول بالا به آن اشاره شد بر اساس کمپرسورهای کوپلند تایلندی که به شکل ۲ مدار طراحی شده اند، است.

برای آشنایی بیشتر با طرز کار و شناخت اجزا و مزایای این سیستم، متن مینی چیلر چیست ؟ را مطالعه بفرمایید.

۳ . تاثیر تعداد و نوع کندانسور و اواپراتور بر قیمت مینی چیلر هوا خنک و …

در دستگاه مینی چیلر دو نوع مبدل حرارتی (کندانسور و اواپراتور) استفاده می شود. کندانسور همواره از نوع هوا خنک است که از لوله های متعدد مسی (کویل) فین دار (پره های آلومینیومی) و یک یا چند موتور فن تشکیل می شود. تعداد ردیف، قطر و جنس کویل ها و نیز نوع و جنس فین های آن بر عملکرد و قیمت انواع مینی چیلر تاثیر مستقیم دارد. برای مثال در شرایط آب و هوایی نامناسب و برای جلوگیری از خوردگی فین ها از پوشش های مخصوص ضد خوردگی (Gold Fin یا Blue Fin) بر روی فین ها استفاده می شود که طبیعی است قیمت آن نسبت به فین های بدون پوشش بیشتر است.

همچنین اواپراتور که در آن آب سرد می شود، مبدل حرارتی پوسته و لوله ای (shell and tube) است که جنس و ساختار آن بر عملکرد و قیمت دستگاه تاثیر مستقیم دارد. به دلیل اینکه ما کندانسورها و اواپراتورهای مینی چیلرهای خود و نیز تعدادی از چیلرسازهای کشور را در کارخانه خود و مطابق با استاندارد تدوین شده طراحی و تولید می کنیم، قیمت تمام شده این تجهیزات به طور چشمگیری کاهش و در کاهش قیمت مینی چیلر ها و چیلر های شرکت ما تاثیر مستقیم دارد. در برخی کاربردهای خاص به جای اواپراتور شل اند تیوب بایستی از اواپراتورهای صفحه ای یا همان پلیتی استفاده شود. برای مثال در مواقعی که باید ابعاد مینی چیلر بسیار جمع و جور و کوچک طراحی شود بهتر است که از مبدل های حرارتی صفحه ای در آن استفاده شود که طبیعتا قیمت این نوع از مبدل ها نسبت به نوع Shell and Tube بیشتر است و قیمت مینی چیلرهای تراکمی هوا خنک ۳ تا ۲۰ تن تبرید که در جدول فوق از ۳۹ تا ۱۶۸ میلیون تومان اعلام نمودیم اندکی بیشتر خواهد شد.

تصویری از چیلرها و مینی چیلرهای در حال ساخت در کارخانه شرکت ماخ :

مینی-چیلر-و-چیلر-برای-ساختمان

مهندسان ما ابتدا احتیاجات اساسی هر پروژه و درخواست های مشتری را بررسی و مناسب ترین دستگاه را از نظر نوع ، ظرفیت و … برای آن محاسبه و طراحی می کنند و پس از تعیین قیمت و اعلام آن طبق یک پیش فاکتور و پس از به توافق رسیدن با مشتری، فرآیند ساخت دستگاه، تست، تحویل و نصب آن انجام می شود. ما محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی و نیز استعلام قیمت انواع مینی چیلر ، چیلر و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر درباره ساختار و طرز کار مینی چیلرهای کوچک خانگی در مقاله ⇐ چیلر کوچک خانگی

آیا پمپ و منبع انبساط مینی چیلر را باید جداگانه تهیه و هزینه آن را پرداخت کرد؟

منبع انبساط (از نوع بسته) و پمپ را هم می توان در داخل دستگاه جاسازی نمود و هم اینکه آن را در بیرون از دستگاه و در مسیر لوله کشی نصب کرد و هزینه خرید آنها را بر عهده مشتری قرار داد. با توجه به اینکه این دو قطعه اثر قابل توجهی بر قیمت تمام شده سیستم دارند، حتما در هنگام خرید دقت کنید که آیا به همراه مینی چیلر وجود دارند و یا اینکه باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید. ما در محصولات شرکت خود منبع انبساط و پمپ را هم در داخل مینی چیلر مونتاژ می کنیم تا شما دیگر هزینه اضافه و جدا برای خرید آنها پرداخت نکنید.

چرا قیمت مینی چیلر صنعتی نسبت به نوع ساختمانی (مخصوص سرمایش ساختمان) بیشتر است؟

چونکه انواع صنعتی آن معمولا باید در تمام روزهای سال در حال کار باشند و برای دوام آنها باید تمهیدات ویژه ای لحاظ شود. برای مثال این دستگاه در روزهای سردی که دمای هوای محیط به زیر صفر می رسد همچنان باید به درستی عمل سرمایش فرآیند صنعتی مورد نظر را انجام دهد و برای آن سیستم آنتی فریز (ضد انجماد) خاص طراحی و در نظر گرفته می شود که تجهیزاتی را به دستگاه اضافه می کند و بر قیمت نهایی آن اثر گذار است.

چرا قیمت سیستم مینی چیلر و فن کویل نسبت به داکت اسپلیت بیشتر است؟

در داکت اسپلیت ها ما فقط یک یونیت داخلی (نصب شده در داخل ساختمان) و یک یونیت خارجی (نصب شده در خارج از ساختمان) داریم که یونیت داخلی هوا را سرد می کند و با کانال هایی این هوای سرد را به اتاق ها و سالن ها ارسال می کند و همه اتاق ها مثل کولر آبی همزمان تهویه خواهند شد. ولی در سیستم مینی چیلر و فن کویل ما تعداد زیادی فن کویل داریم که به ازای هر اتاق یا هر متراژ مشخصی یک فن کویل نصب می شود که تمام آنها را با لوله کشی آب به مینی چیلر متصل می کنیم و هر فن کویل را می توان مستقلا مدیریت نمود. مزایا و آسایشی که مینی چیلر ایجاد می کند بسیار بیشتر از داکت اسپلیت بوده و افرادی که بخواهند آسایش بیشتری داشته باشند بهتر است که از این سیستم در ساختمان خود بهره ببرند.

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 15 میانگین: 4.2]
اشتراک گذاری :

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با درود فراوان به شما. من از شیراز با شما تماس میگیرم و در کار ساخت چهار واحد مجزا میباشم که هر واحد مفید ان حدود یکصد و هفتاد متر است.
  لطفا جهت سیستم سرمایشی و گرمایشی این جانب را راهنمایی بفرمایید که هم از نظر هزینه اولیه ونوع سیستم که با هوای گرم و خشک مناسب باشد .
  تشکر .

  پاسخ
  • سلام و درود بر شما. مناسب ترین سیستم استفاده از سیستم مینی چیلر و فن کویل و یا سیستم چیلر و فن کویل است. البته در موارد محدودی نیز سیستم داکت اسپلیت پیشنهاد می شود. توضیحات کامل و مزایا و معایب مربوط به هر سیستم در لینک های زیر داده شده است که آنها را به دقت مطالعه کنید.
   مزایا و معایب مینی چیلر
   چیلر چیست ؟
   داکت اسپلیت چیست ؟

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر برای ساختمان با متراژ ۱۴۰ متر و ۴ طبقه (واحد)
   لطفا در مورد اینکه چه نوع سیستمی مناسبه و هزینه اش راهنمایی کنید

   پاسخ
   • makh-co.com admin
    آگوست 21, 2021 4:55 ب.ظ

    سلام بر شما. انتخاب مناسب ترین دستگاه برای این ساختمان به پارامترهای مختلفی بستگی داره. اول اینکه ماکزیمم هزینه ای که برای سیستم تهویه در نظر گرفتید چه مقداره؟ دوم اینکه در چه شهری قرار داره؟ سوم اینکه آیا سیستم تهویه کل واحدها به صورت مشترک باشه یا مستقل؟ اگر قیمت سیستم براتون خیلی مهمه می تونید کولر آبی قرار بدید. در کل قیمت سیستم مینی چیلر (به ازای هر واحد یک دستگاه مینی چیلر و تعدادی فن کویل برای سرمایش) یا چیلر (یک چیلر مرکزی برای کل واحدها) کمی بیشتر از قیمت سیستمی مثل داکت اسپلیت هستش ولی آسایش بسیار بیشتری فراهم میکنه و هر فرد میتونه دمای هوای اتاق خودش رو مستقلا کنترل کنه. اگر ساختمان مورد نظر در شهری با هوای شرجی مثل شهرهای شمالی یا جنوبی کشور قرار داشته باشه اصلا نمیشه از سیستمی مثل کولر آبی استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنن

    پاسخ
 • با سلام و عرض ادب.من برای یک ویلای ساحلی تریبلکس میخواهم از مینی چیلر و فن کوئل زمینی استفاده کنم (بدلیل کوتاه بودن سقف) فقط نمیدونم که این دستگاهها با برق سه فاز کار میکنند یا تک فاز.و اگر سه فاز باشند .میتوان مشکل برق را حل کرد؟
  ممنونم

  پاسخ
  • سلام و درود. سیستم مینی چیلر و فن کویل مناسب ترین دستگاه برای شما خواهد بود چون هم می تونید فن کویل هر قسمت رو به صورت مستقل از نظر دمایی مدیریت کنید و هم از سیستمی بسیار کم صدا (بی صدا) بهره ببرید. این سیستم فقط تا ظرفیت محدودی به برق تک فاز نیاز داره و برای ظرفیت های بیشتر حتما بایستی برق سه فاز داشته باشید. لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید و متراژ ویلا و سایر پارامترها رو اعلام بفرمایید تا نوع برق ، ظرفیت مورد نیاز و قیمت دستگاه ها رو خدمتتون اعلام کنن.

   پاسخ
 • با سلام و احترام خدمت شما
  برای دستگاه پرس تروفرمینگ ظروف پلاستیکی
  P.pو p.s چ نوع چیلری و ظرفیت چند تن لازم است ؟

  پاسخ
  • سلام و درود بر شما. برای این نوع از کاربردهای صنعتی مناسب ترین دستگاه برای سرمایش و تنظیم دقیق درجه حرارت فرآیند، دستگاه مینی چیلر تراکمی با کندانسور هوا خنک است که برای تعیین ظرفیت می بایستی یک سری از پارامترهای مورد نیاز از جمله دبی و اختلاف دمای ورود و خروج سیال خنک کننده مشخص شود که پیشنهاد می کنیم با مهندسان ما تماس بگیرید و مشخصات مورد نیاز را اعلام بفرمایید تا ظرفیت و قیمت دستگاه مینی چیلر را خدمت شما اعلام نمایند.

   پاسخ
 • حسن اسپرهم
  آوریل 7, 2022 12:07 ق.ظ

  سلام وعرض ادب خسته نباشید برای یک ساختمان سه واحده از چه دستگاه مینی چیلر باچه ظرفیتی میتونم استفاده کنم چند تن تبرید وقیمت روزش چنده درضمن هوای ما گرم وخشکه ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   آوریل 7, 2022 3:00 ب.ظ

   سلام بر شما. لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید و مساحت زیربنای کل واحدها و نیز شهری که در اون زندگی می کنید رو اعلام بفرمایید تا ظرفیت و قیمت دستگاه تعیین شود.

   پاسخ
 • سلام
  برای یک ویلای دوبلکس با متراژ ۲۰۰ متر مربع و ۱ خواب پایین و ۳ خواب بالا در شمال چه مینی چیلری لازمه و کلا چه حدود قیمتی میشه؟ البته واسه گرمایش هم مخوام استفاده کنم. با تشکر

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   می 28, 2022 8:25 ب.ظ

   سلام و درود بر شما. برای ساختمان ۲۰۰ متر مربعی در شمال کشور یک مینی چیلر ۱۰ تن تبرید نیاز دارید و ۷ دستگاه هم فن کویل. قیمت مینی چیلر ۱۰ تن تبرید به داشتن یا نداشتن پمپ و منبع انبساط و نیز برند و کیفیت قطعات به کار رفته در ساختار دستگاه بستگی دارد که قیمت دقیق و به روز و مشخصات فنی دستگاه را از طریق ایمیل خدمتتان ارسال می کنیم. برای گرمایش هم باید آب گرم پکیج را به فن کویل ها متصل کنید. بدین ترتیب مینی چیلر با مصرف برق سرد کردن آب ، آب سرد را برای سرمایش در فصل تابستان به فن کویل ها ارسال می کند و پکیج نیز با سوزاندن گاز و گرم کردن آب ، آب گرم را در فصل زمستان برای گرمایش به فن کویل ها ارسال می کند. مینی چیلر قابلیت گرم کردن آب را هم دارد ولی در کشور ما با توجه به بالا بودن هزینه مصرف برق و نیز در دسترس بودن گاز لوله کشی شده منطقی و به صرفه نیست که برای گرمایش هم مینی چیلر را روشن و برق مصرف کنیم. اگر مینی چیلر برای گرمایش هم مورد استفاده قرار بگیرد استهلاک دستگاه افزایش و عمر مفید آن نیز کاهش خواهد یافت.

   پاسخ
 • سهراب شرفی
  اکتبر 8, 2022 10:36 ب.ظ

  سلام نیاز به مینی چیلیر اب سرد سه تن دارم برای حوضچه اب سرد سونا

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   اکتبر 9, 2022 11:30 ق.ظ

   سلام و درود بر شما. کمترین ظرفیت مینی چیلرهای ساخت شرکت ما ۵ تن تبرید است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.