کاتالوگ فن کویل و جدول انتخاب آن

کاتالوگ فن کویل های سقفی ، دیواری و زمینی

در جداول زیر به ترتیب کاتالوگ فن کویل سقفی توکار ، کاستی ، دیواری و زمینی که دارای مشخصات مهمی چون حجم هوادهی ، ظرفیت سرمایشی و گرمایشی و نیز ابعاد فن کویل است، ارائه شده است. برای انتخاب فن کویل از روی کاتالوگ تنها کافی است که حجم هوادهی یا ظرفیت مورد نیاز محاسبه گردد. همچنین ابعاد فن کویل سقفی و انواع دیگر آن نیز ارائه شده است تا بتوان دستگاه مناسب را برای ساختمان های با ارتفاع سقف کم برگزید.

فن کویل

کاتالوگ فن کویل سقفی توکار :

کاتالوگ فن کویل سقفی شرکت ما شامل 3 مدل (KT-CF-306 , KT-CF-432 , KT-CF-686) است. همانطور که مشاهده می کنید مهمترین مشخصات فن کویل از جمله ظرفیت و ابعاد آن در جدول ارائه شده که با این پارامترها می توان فن کویل مورد نیاز را انتخاب کرد.

کاتالوگ فن کویل سقفی توکار

داکت فن کویل یا فن کویل کانالی

مطالعه بیشتر درباره ساختار فن کویل های سقفی در متن ⇐ فن کویل سقفی

تشریح پارامترهای مهم جدول

در نخستین ردیف از جدول انتخاب فن کویل ، نام تجاری هر دستگاه آورده شده است. در نخستین ستون از کاتالوگ فن کویل نیز به ترتیب حجم هوادهی ، ظرفیت سرمایشی (توان سرمادهی) ، ظرفیت گرمایشی (توان گرمادهی) ، سطح صدا ، دبی آب ، افت فشار آب ، قطر لوله آب ورودی و خروجی ، قطر لوله آب درین (تخلیه) ، ابعاد خالص ، ابعاد بسته بندی و وزن هر فن کویل ارائه شده است.

انتخاب فن کویل از روی کاتالوگ

1 . قبل از انتخاب فن کویل از روی کاتالوگ ، باید ظرفیت مورد نیاز ساختمان و حجم هوادهی هر دستگاه محاسبه گردد. حجم هوادهی هر دستگاه بر حسب CFM (فوت مکعب بر دقیقه) در سه حالت مختلف H , M , L برای هر مدل بیان شده است. H مخفف کلمه High speed (سرعت بالا)، حرف M مخفف Medium (سرعت متوسط) و حرف L مخفف Low (سرعت کم) است و کارکرد فن دستگاه را در سه سرعت مختلف (سه دور مختلف) نشان می دهد. ظرفیت سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز تعیین شده (بر حسب کیلووات KW و BTU/h) برای ساختمان مورد نظر باید با ظرفیت هوادهی فن کویل در حالت H مطابقت داشته باشد.

برای مثال آخرین مدل (KT-CF-686) از دستگاه موجود در کاتالوگ فن کویل سقفی ، توان سرمایشی 6.4 کیلو وات در حالت سرعت بالا (686 CFM) و توان گرمایشی 8.3 کیلو وات را در این سرعت دارد.

2 . در ردیف بعدی از کاتالوگ انتخاب فن کویل ، سطح صدای دستگاه بر حسب دسیبل dB در سه حالت مختلف High/Med/Low که فن در دورهای کم ، متوسط و زیاد کار می کند، ارائه شده است.

3 . در ردیف بعدی ، دبی (شدت جریان) آب گرم یا سرد جاری در کویل دستگاه بر حسب گالن بر دقیقه (GPM) بیان شده است.

4 . در ردیف بعدی از جدول انتخاب فن کویل ، افت فشار آب بین لوله ورود و خروج آن (Water Pressure Drop) بر حسب کیلو پاسکال (KPa) ذکر شده است.

5 . قطر لوله های آب ورودی و خروجی بر حسب اینچ و میلی متر و همچنین قطر لوله آب درین بر حسب میلی متر در جدول ارائه شده است. لوله آب درین لوله ای است که از طریق آن ، آب تولید شده ناشی از رطوبت موجود در هوا (که بر اثر برخورد بخار آب موجود در هوا با کویل سرد دستگاه بوجود می آید) خارج می گردد.

6 . همچنین ابعاد خالص و ابعاد بسته بندی شده دستگاه بر حسب میلی متر جهت جانمایی دستگاه مورد نظر در فضای تعبیه شده، ارائه شده است.

7 . وزن خالص دستگاه (Net Weight) بر حسب کیلوگرم (Kg) بیان شده است.

کاتالوگ فن کویل کاستی چهار طرفه :

کاتالوگ فن کویل کاستی چهار طرفه شرکت ما شامل 6 مدل (KT-4CF-300 تا KT-4CF-1130) است.

نکته اینکه علاوه بر مشخصات فنی ذکر شده در جدول فن کویل سقفی ، در جدول زیر ابعاد فن کویل کاستی در دو حالت (ابعاد خالص و بسته بندی یونیت و نیز ابعاد خالص و بسته بندی فریم) ذکر شده است. به قسمت دریچه ای که طول و عرض آن اندکی نسبت به کل یونیت بزرگتر است، فریم و به بدنه دستگاه که اجزای داخلی درون آن جاسازی شده است، یونیت گفته می شود. در واقع در شکل زیر به دریچه سفید رنگ دستگاه که در معرض دید قرار می گیرد، فریم و به بدنه بالایی آن که به رنگ طوسی است، یونیت گفته می شود و ابعاد هر دو قسمت بر حسب میلی متر بیان شده است.

کاتالوگ فن کویل کاستی چهار طرفه

سیستم فن کویل تهویه

مطالعه بیشتر درباره ساختار فن کویل های کاستی در متن ⇐ فن کویل کاستی

کاتالوگ فن کویل دیواری :

کاتالوگ فن کویل دیواری شرکت ما شامل 3 مدل (KT-WF-300 , KT-WF-400 , KT-WF-600) است.

کاتالوگ فن کویل دیواری

فن کویل دیواری

مطالعه بیشتر درباره ساختار فن کویل های دیواری در متن ⇐ فن کویل دیواری

جدول انتخاب فن کویل زمینی :

کاتالوگ فن کویل زمینی شرکت ما شامل 4 مدل (KT-GC-300 تا KT-GC-900) است که همانند جداول قبلی مهمترین مشخصات آن از جمله ظرفیت و ابعاد هر مدل ارائه شده است.

کاتالوگ فن کویل زمینی

فن کویل زمینی

مطالعه بیشتر درباره ساختار فن کویل های زمینی در متن ⇐ فن کویل زمینی

تهویه مطبوع ماخ ، طراح ، تولید کننده و فروشنده انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی است. تمامی محصولات ما مطابق با استانداردهای روز طراحی و تولید شده و به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع فن کویل ها، سایر دستگاه ها مانند هواساز ، چیلر و … انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی : 09191639363

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 13 میانگین: 4.5]
اشتراک گذاری :

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − ده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت