قیمت سیستم GHP

قیمت سیستم GHP تابع نوع برند و ظرفیت دستگاه است. قیمت هر یونیت بیرونی (نصب شده در بیرون از ساختمان Outdoor Units) آن بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۲۰ دلار به ازای هر تن تبرید و قیمت هر یونیت داخلی (Indoor Units یا همان فن کویل ها) بین ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار (یونیت های با ظرفیت ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ CFM) است. با توجه به ابعاد پروژه و متراژ لوله کشی مورد نیاز نیز هزینه لوله کشی مسی بین یونیت های داخل و خارج از ساختمان و عایق کاری آن نیز به کل قیمت مجموعه اضافه می شود.

دستگاه GHP

دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه GHP :

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت سیستم GHP تاثیر بگذارد. برای مثال برخی از این عوامل عبارتند از :

۱ . شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی و تاثیر آن بر اندازه و توان گرمایشی و سرمایشی  مورد نیاز برای ساختمان و در نتیجه قیمت دستگاه GHP

۲ . شرکت سازنده دستگاه

ویژگی های موجود در دستگاه های تولید شده توسط شرکت های مختلف، بررسی ویژگی های هر یک و مقایسه آنها با یکدیگر از نظر راندمان، طول عمر مفید دستگاه، ویژگی ها و تکنولوژی های منحصر به فرد و … و نیز در نظر گرفتن بعد مسافت و هزینه حمل و نقل دستگاه

۳ . نوع موتور احتراقی بکار رفته توسط هر شرکت

برای مثال :

در GHP های شرکت LG از موتور احتراق داخلی ۳ سیلندر گازسوز Hyundai استفاده می شود.

در GHP های شرکت Panasonic از موتور احتراقی گازسوز شرکت Nissan استفاده می شود.

و در GHP های شرکت AISIN Toyota از موتور گازسوز شرکت Toyota ژاپن استفاده می شود.

۴ . نوع یونیت های داخلی

نوع یونیت های داخلی (فن کویل ها و هواسازها) متصل به یونیت خارجی دستگاه جی اچ پی. برای مثال در ساختمان هایی که به تغذیه هوای تازه از بیرون به درون ساختمان و نیز تنظیم دقیق رطوبت نیاز باشد باید از حداقل یک دستگاه هواساز که به یونیت خارجی دستگاه GHP با لوله کشی متصل می شود، استفاده شود که تجهیزات تنظیم کننده رطوبت، کانال های ورود و توزیع هوا و فیلترهای مجود در دستگاه هواساز تاثیر مستقیمی بر قیمت سیستم GHP خواهد داشت. در ضمن فن کویل های متصل به یونیت خارجی جی اچ پی نیز در انواع مختلف داکتی (کانالی)، کاستی، دیواری و زمینی طراحی و ساخته می شوند که فن کویل ها نیز نسبت به یکدیگر تفاوت قیمت دارند.

۵ . طول سیستم لوله کشی مسی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه GHP طول لوله کشی مسی بین یونیت های خارجی دستگاه که معمولا بر روی بام ساختمان نصب می شوند و یونیت های داخل ساختمان (فن کویل ها) است که طبیعی است با توجه به فاصله یونیت ها از هم و میزان پراکندگی قسمت های مختلف تهویه شونده از ساختمان، متراژ لوله کشی می تواند افزایش و یا کاهش یافته و بر قیمت GHP تاثیر مستقیم داشته باشد. برای مثال قیمت لوله کشی GHP های شرکت LG به ازای هر متر حدود ۲۰ تا ۲۵ دلار (با دلار ۴۲۰۰ تومانی) است. در ضمن اینکه به ازای هر فن کویل نیز از یک سپریشن (Seperation) به قیمت تقریبی ۹۰ تا ۱۰۰ دلار باید استفاده شود.

قیمت سیستم ghp

قیمت GHP و تاثیر تکنولوژی های بکار رفته در آن

برای اطلاع دقیق از تکنولوژی های بکار رفته توسط هر سازنده پیشنهاد ما این است که صفحات مربوط به هر کدام را مطالعه نمایید و در صورت وجود هر گونه سوال با مهندسان ما تماس بگیرید. برای مثال برخی از سازنده ها برای بهبود راندمان، افزایش طول عمر مفید دستگاه، کاهش سطح صدای سیستم تهویه، قابلیت کارکرد تحت شرایط دمایی مختلف و … طرح های جالبی ارائه داده اند.

برخی از محصولات شرکت ما عبارتند از :

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP

جی اچ پی ال جی LG GHP

جی اچ پی پاناسونیک Panasonic GHP

تهویه مطبوع ماخ ، عاملیت فروش محصولات GHP، داکت اسپلیت و VRF برندهای معتبر جهانی از جمله شرکت LG ، Panasonic و Toyota را تحت گارانتی شرکت سازنده ، به طور مستقیم و با قیمت مناسب بر عهده دارد. همچنین انواع دیگر دستگاه های گرمایشی و سرمایشی از جمله انواع هواساز، چیلر تراکمی، مینی چیلر، زنت، ایرواشر و … در محل کارخانه شرکت ما، مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای هر مشتری طراحی و تولید می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های تهویه مطبوع ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت GHP و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

سیستم تهویه مطبوع مرکزی سرمایشی و گرمایشی GHP

قیمت سیستم GHP
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

error: