مشخصات جی اچ پی شرکت تویوتا AISIN Toyota GHP

مشخصات فنی و ویژگی های GHP شرکت تویوتا AISIN Toyota GHP

مشخصات فنی مطابق با کاتالوگ و ویژگی های سیستم تهویه سرمایشی و گرمایشی GHP شرکت Toyota ژاپن و 7 مورد از مزایای GHP سری E شرکت تویوتا AISIN Toyota عبارتند از :

ابتدا توصیه می کنیم که برای آشنایی با ساختار ، طرز کار و مزایا و معایب انواع GHP ها متن سیستم تهویه مطبوع GHP را مطالعه کنید.

1 . عملکرد فصلی بالا

Aisin Toyota GHP مجهز به کمپرسورهای جدید با ظرفیت متغیر از نوع اسکرال است. این کمپرسورها در مقایسه با مدل های قبلی این شرکت در دور موتورهای پایین تری کار می کنند که در نتیجه بازدهی کل سیستم بالاتر می رود.

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp - عملکرد فصلی بالا

2 . بازیابی انرژی در GHP شرکت Toyota

انرژی بازمانده ناشی از گاز خروجی و گرمای موتور می تواند در سرویس های مختلف از قبیل گرمایش ساختمان ، آب گرم خانگی یا گرمایش مجدد هواسازها مورد استفاده قرار گیرد. در GHP های شرکت تویوتا از سیستم بازیابی (بازیافت) انرژی استفاده شده و گرمای تلف شده موتور احتراقی مجددا مورد استفاده قرار می گیرد.

بازیابی انرژی دستگاه ghp

3 . کاهش اثر دی اکسید کربن

هر دستگاه GHP می تواند تا 40% از انتشار دی اکسید کربن نسبت به دستگاه گرمایشی استاندارد با همان ظرفیت ، جلوگیری نماید. در طی یک سال ، کاهش اثر کربن به 17 تن دی اکسید کربن می رسد.

کاهش اثر دی اکسید کربن

4 . کاهش هزینه های جاری در جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP

کاهش هزینه های جاری همواره یکی از مزایای GHP بوده است. مصرف پایین گاز و استفاده از برق تک فاز (به جای برق سه فاز) در این سیستم ، باعث می شود تا پیمانکاران هزینه های ساخت ترانسفورماتورها (پست برق) و هزینه های ماهانه مصرف برق (به خصوص در تابستان) را صرفه جویی کنند. موتورهای درایو شده توسط گاز باعث کاهش نیاز به الکتریسیته تا 90% در مقایسه با EHP می شود. (EHP بر خلاف GHP به جای استفاده از گاز شهری برای سرمایش و گرمایش ، تماما از برق برای سرمایش و گرمایش یک ساختمان بهره می برد)

کاهش هزینه های جاری از مزایای ghp

5 . چند ترکیبی مدل VRF و AWS دو قلو

دستگاه GHP شرکت Aisin Toyota قابلیت استفاده به صورت ترکیبی و ایجاد ظرفیت های بالا را دارد. مدل ترکیبی ، امکان تطبیق دو یونیت بیرونی بر مدار سردکن تکی تا 50 اسب بخار را می دهد. اجباری وجود ندارد که یونیت ها ظرفیت یکسانی داشته باشند. این ساختار همچنین مزیت آپشن پشتیبانی را می دهد. منظور از پشتیبانی این است که اگر یکی از یونیت های بیرونی به هر دلیلی از کار بیافتد ، یونیت دیگر می تواند سرمایش یا گرمایش مورد نیاز یونیت های داخلی (فن کویل ها) را تا حدودی تامین کند و بدین ترتیب از توقف کامل سرمایش یا گرمایش هوای ساختمان جلوگیری می شود.

چند ترکیبی مدل VRF و AWS دو قلو

6 . عدم نیاز به استفاده از سیستم های یکپارچه در تاسیسات ساختمانی

نصب GHP در فضای بیرونی ساختمان ها علی رغم تامین فضای مفید بیشتر در ساختمان ها (اعم از پارکینگ یا انباری) به دلیل برخورداری از تکنولوژِی روز ، تحت تاثیر تغییرات دمایی محیط بیرون قرار نمی گیرد. در این تکنولوژی ، حرارت بازیافت شده از موتور و گاز خروجی آن ، از طریق یک مبدل حرارتی به سیستم خنک کننده منتقل می شود و قرارگیری در اماکن باز هیچگونه تاثیری بر میزان افت کارکرد GHP نداشته و این به معنی عدم نیاز به افزایش توان دستگاه در فصول مختلف سال است. با استفاده از این تکنولوژی ، دمای دوگانه (برابری دمای موتورخانه با دمای ساختمان در نقطه سر به سر) کاهش می یابد و در نتیجه نیاز به استفاده از دیگ بخار (موتورخانه) از بین می رود.

عدم نیاز به استفاده از سیستم های یکپارچه در تاسیسات ساختمانی

7 . جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP یک برند اطمینان بخش

تویوتا از موتورهای جدیدی که دارای طراحی ویژه برای استفاده در این سیستم هستند بهره می برد و عملکرد آنها را به شدت توسعه و ارتقا داده است. قابل توجه است که میزان صدای تولیدی توسط این دستگاه ها بدلیل استفاده از میراگرهای پلیمری مخصوص که بین قسمت های متحرک و بدنه آنها تعبیه شده به شدت کاهش یافته است.

یکی دیگر از شاخصه های این دستگاه برخورداری از موتور با قدرت تراکم پایین (حداکثر 25 اسب بخار با 2000 سی سی ظرفیت) و دور موتور 600 تا 3000 دور در دقیقه است. در این موتورها ، بازبینی روغن موتور ، تعویض فیلتر هوا ، تعویض تسمه های کمپرسور ، تعویض و جایگزینی شمع ها هر 10000 ساعت کارکرد یا حدودا 5 سال یکبار انجام می گیرد و تعویض روغن موتور بعد از 30000 ساعت کارکرد ضروریست.

ghp تویوتا یک برند اطمینان بخش

یونیت های داخلی سیستم تهویه مطبوع جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP

1 . سیستم توزیع مستقیم :

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP این قابلیت را دارد که از طریق شبکه توزیع مستقیم ، سرما یا گرما را به یونیت های دمنده داخلی (فن کویل های داخل ساختمان) منتقل کند. این سیستم ، نوع راه اندازی و نصب را بسیار متنوع می نماید. هر GHP امکان اتصال به 64 یونیت داخلی را دارد که هر کدام از این یونیت ها می توانند دارای درجه تنظیم دمایی جداگانه باشند. کل سیستم نیز می تواند از یک درجه تنظیم دمای مرکزی برخوردار باشد. همچنین بهره گیری از پروتکل هایی نظیر Web Manager , Lonworks , CABNet نیز در این سیستم امکان پذیر است. در ساختمان هایی که از اتاق بزرگی برای همایش ها ، جلسات و … استفاده می کنند و یا طراحی آنها به گونه ای است که یک فضای بزرگ توسط پارتیشن های کوتاه از هم جدا گردیده،  مدیریت هوای تازه مورد نیاز با نصب کیت A.H.U (هواساز) در مدار سیستم توزیع حاصل می گردد.

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp

2 . سیستم توزیع آب (سیستم هوا و آب YOSHI) :

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP در صورت نیاز ، قابلیت ترکیب شدن با دستگاه AWS را دارد. دستگاه AWS یک نوع مبدل حرارتی است که در آن می توان آب را توسط مبرد (گاز فریون) سیستم GHP سرد یا گرم کرد و سپس آب را به یونیت های داخل ساختمان پمپاژ نمود(همانند سیستم چیلر و فن کویل). بنابراین استفاده از فن کویل ، سیستم گرمایش از کف ، دستگاه هواساز ، سیستم بازیابی حرارتی و رادیاتورهای با درجه حرارت پایین ، امکان پذیر می گردد. هر دستگاه AWS امکان ترکیب با دو دستگاه  GHP را دارد که ظرفیت کلی سیستم را تا 50 HP ارتقا می دهد و امکان ترکیبی دستگاه ها برای رسیدن به ظرفیت های بالاتر وجود دارد.

از سیستم AWS می توان در ساختمان های قدیمی که تاسیسات آنها نیاز به نوسازی دارند نیز استفاده نمود. بدین صورت که بدون تغییر سیستم لوله کشی آب سرد و گرم در این ساختمان ها می توان GHP را به مبدل AWS متصل نمود و آب سرد و گرم را از طریق این مبدل در ساختمان توزیع نمود. بدین ترتیب می توان بدون بر هم زدن لوله کشی ها از سیستم نوین GHP در ساختمان های قدیمی نیز بهره برد.

سیستم هوا و آب YOSHI

3 . آب گرم مصرفی رایگان (کیت W YOSHI) :

کیت W متشکل از یک مبدل حرارتی صفحه ای ، یک براکت یکپارچه ، شیر ترموستاتیک و پمپ کنترل جریان آب است. GHP با بازیافت گرمای حاصل از کارکرد موتور و گاز خروجی از اگزوز و با انتقال آن به این کیت باعث افزایش بهره وری عملکرد کل سیستم شده و آب گرم مصرفی را تقریبا با استفاده از انرژی رایگان تامین می نماید. این مکانیزم باعث بهبود شاخص SEER کل سیستم شده و آب گرم مصرفی یا در کویل های حرارت مجدد یا در دستگاه های هواساز مورد استفاده قرار می گیرد.

کیت W YOSHI

تجهیزات جانبی جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota ghp

1 . سنسور کنترل دما

این سنسور برای تحقق نیازهای کاربر نهایی طراحی و تولید گردیده است. استفاده از این سنسور در زمان طراحی بایستی مد نظر قرار گیرد تا هنگام بهره برداری از سیستم ، مسئولیت تنظیم عملکرد دستگاه های GHP و AWS و همه اجزای توزیع (پمپ ها ، شیرهای ترکیبی ، دستگاه های مبدل و …) بر عهده کاربر باشد تا بهره وری و کارکرد سیستم را مدیریت نماید.

2 . جعبه سیاه مجازی

این دستگاه امکان نظارت و ضبط تمامی پارامترهای عملکردی GHP را از راه دور می دهد. در زمینه قراردادهای تعمیر و نگهداری با مراکز مجاز سرویس دهی ، عیب یابی آنلاین در دسترس می باشد و این احتمال وجود دارد که مشکلات کوچک و جزئی از راه دور قابل حل باشند. در نهایت کاربران می توانند از مزیت کنترل از راه دور بهره برده و مطمئن شوند که GHP همیشه و در بهترین حالت ممکن عمل می کند.

ارزیابی بهره وری

دستگاه GHP یک پمپ حرارتی است. ضریب عملکرد (COP) و نرخ راندمان انرژی (EER) جهت مقایسه عملکردهای پمپ های حرارتی به ترتیب در حالت های گرمایش و سرمایش بکار می رود. به طور ویژه ، عملکرد پمپ های حرارتی گازی توسط GUE (بهره وری استفاده از گاز) محاسبه می شود. فاکتور عملکرد فصلی (SPF) جهت شرایط عملکردی واقع بینانه (بارهای بخشی ، چرخه روشن و خاموش ، یخ زدایی و تغییرات دمایی) در طول فصل معرفی شده است.

ضریب عملکرد (COP) و نرخ راندمان انرژی (EER) در پمپ های گرمایشی گازی ghp

هر کشوری روش محاسبات خاصی برای عملکردهای فصلی پیشنهاد داده است. اروپا تعاریف هماهنگی برای نرخ انرژی اولیه فصلی (SPER) و COP فصلی (SCOP) و EER فصلی (SEER) معرفی کرده است.

مقایسه ای مبتنی بر COP , GUE و EER بین پمپ های حرارتی جهت درک عملکرد واقعی هر کدام کافی نیست. در حقیقت واحدهایی با COP , GUE و EER یکسان ممکن است به طور قابل توجهی در مقادیر SCOP , SPER و SEER متفاوت باشند. بعلاوه لزوما واحدهای با COP , GUE و EER بهتر نشان دهنده عملکرد بالاتر در کل فصل نیست.

بخشنامه ErP نیازهای طراحی (سازگار با محیط زیست) محصولات مصرف کننده انرژی و لیست محصولات مبتنی بر عملکرد فصلی را تنظیم می کند. رده انرژی بر روی برچسب اختصاصی ذکر می شود. بعلاوه بخشنامه حداقل نیازهای هر کاربرد را برای فروش تنظیم می کند.

مقایسه ای مبتنی بر COP , GUE و EER بین پمپ های حرارتی ghp

تهویه مطبوع ماخ ، عاملیت فروش دستگاه های مدرن GHP و VRF برندهای معتبر جهانی مانند LG , Panasonic , Toyota و … را تحت گارانتی و خدمات پس از فروش برند سازنده به صورت مستقیم و با قیمت مناسب بر عهده دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی ، انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت دستگاه های GHP شرکت تویوتا ، LG و … با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

آشنایی بیشتر با نحوه کار GHP و مزایای عمومی آن در متن ⇐ سیستم تهویه مطبوع GHP

آشنایی بیشتر با دستگاه هواساز در متن ⇐ هواساز

آشنایی با انواع فن کویل ها در متن ⇐ فن کویل

آشنایی با سیستم تهویه سرمایشی و گرمایشی VRF در متن ⇐ سیستم VRF

آشنایی بیشتر با سیستم تهویه مطبوع مرکزی جی اچ پی شرکت LG در متن ⇐ GHP ال جی

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 2 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده + یک =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت