کاتالوگ فن کویل تهویه و یا جدول انتخاب فن کویل های شرکت ما، در تصویر زیر (برای نمونه نوع کاستی دو لوله ای چهار طرفه Two Pipe Four Way Cassette) نشان داده شده است. کاتالوگ انتخاب فن کویل دارای پارامترهای مهمی است که روش انتخاب فن کویل از روی آن را به ترتیب زیر تشریح می کنیم.

کاتالوگ فن کویل تهویه

تشریح پارامترهای کاتالوگ فن کویل تهویه

در نخستین ردیف از جدول انتخاب فن کویل ، ۱۰ مدل (Model) از آنها با اسم مشخص (از مدل FP-34KM4 تا FP-289KM4) آورده شده است. در نخستین ستون از کاتالوگ فن کویل نیز به ترتیب توان سرمادهی (Cooling)، توان گرمادهی (Heating)، مشخصات فن (Fan)، مشخصات الکتریسیته ورودی به آن (Electric Parameter)، ابعاد محفظه زهکشی (Housing Dimension)، ابعاد پنل (Panel Dimension)، وزن خالص آن و ابعاد لوله ورود و خروج آب (Water Connection) ارائه شده است.

اکثر پارامترهای موجود در کاتالوگ انتخاب فن کویل کاملا مشخص هستند و ما یک نمونه از آن را توضیح می دهیم.

روش انتخاب فن کویل

۱ . قبل از انتخاب دستگاه از روی کاتالوگ انتخاب فن کویل ، باید ظرفیت مورد نیاز ساختمان محاسبه گردد. مقدار ظرفیت در حالت سرمادهی دستگاه بر حسب کیلووات (kw) در سه حالت متفاوت H , M , L برای هر مدل بیان شده است. H مخفف کلمه High speed (سرعت بالا)، حرف M مخفف Medium (سرعت متوسط) و حرف L مخفف Low (سرعت کم) است و کارکرد فن در سه سرعت را نشان می دهد. ظرفیت مورد نیاز تعیین شده برای ساختمان مورد نظر باید با ظرفیت فن کویل در حالت H مطابقت داشته باشد. برای مثال آخرین مدل (FP-289KM4) از این دستگاه توان ۱۵٫۳ در حالت سرعت بالا، توان ۱۱٫۷ در حالت سرعت متوسط و توان ۹٫۳ کیلووات در حالت دور کند فن دارد.

۲ . در ردیف بعدی از کاتالوگ انتخاب فن کویل ، شدت جریان آب جاری در آن (Water Flow) بر حسب لیتر بر ساعت L/h بیان شده است.

۳ . در ردیف بعدی از جدول انتخاب فن کویل ، افت فشار آب بین لوله ورود و خروج آن (Water Pressure Drop) بر حسب کیلو پاسکال (KPa) ذکر شده است. همین حالت در قسمت بعد برای حالت گرمادهی (Heating) بیان شده است.

۴ . در قسمت بعد ویژگی های فن از جمله نوع آن (Type) که در اینجا از نوع Centrifugal Fan است و قطر آن بر حسب میلی متر و تعداد آن (Qty) ذکر شده است.

۵ . در بخش بعدی از کاتالوگ فن کویل تهویه ، ویژگی های برق ورودی به دستگاه شامل مشخصات برق (Power Supply) شامل ولتاژ، تعداد فاز و فرکانس (V/PH/Hz)، توان ورودی به الکتروموتور بر حسب وات (W) و شدت جریان برق (A) آورده شده است.

۶ . در بخش بعدی از کاتالوگ فن کویل تهویه ، شدت جریان هوای خروجی از دریچه های دستگاه بر حسب متر مکعب بر ساعت (m3/h) برای سه حالت کارکرد فن ارائه شده است.

۷ . ردیف بعدی از جدول انتخاب فن کویل بیان کننده صدای کارکرد دستگاه بر حسب dB-A است که دستگاه های ما از جمله کم صداترین دستگاه ها محسوب می شوند.

۸ . ردیف بعدی نوع کنترل (Control Mode) به صورت از راه دور یا پنل دیواری سیم کشی شده (Remote Control or Wired Wall Pad) است که آپشن دلخواه محسوب می شود.

۹ . دو ردیف بعدی از جدول انتخاب فن کویل بیان کننده ابعاد محفظه زهکشی آب (رطوبت هوای جمع شده به شکل آب در سینی زیر فن کویل) است. سپس وزن خالص دستگاه (Net Weight) بر حسب کیلوگرم و مشخصات عددی لوله آب متصل به آن بر حسب اینچ و میلی متر (In لوله ورودی و Out لوله خروجی و Drain Pipe لوله زهکشی آب رطوبت) است.

فروش انواع فن کویل

بنابرین با مهمترین نکات و روش انتخاب فن کویل از روی کاتالوگ آشنا شدیم و می توانید به صورت اولیه، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. کاتالوگ انتخاب فن کویل های سقفی ، زمینی ، کاستی چهار طرفه چهار لوله ای ، و دیواری در لینک های زیر آورده شده است.

تهویه مطبوع ماخ ، طراح ، تولید کننده و فروشنده انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی است. تمامی محصولات ما مطابق با استانداردهای روز طراحی و تولید شده و به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع فن کویل ها، سایر دستگاه ها مانند هواساز ، چیلر و … انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

فروش فن کویل

فن کویل سقفی

فن کویل دیواری

فن کویل کاستی

فن کویل زمینی

کاتالوگ فن کویل و جدول انتخاب آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: