قیمت ایرواشر

در جدول زیر لیست قیمت دستگاه ایرواشر 5000 تا 50000 CFM (سی اف ام واحد اندازه گیری دبی هوا) آورده شده است. ایرواشر دستگاهی است که عمل سرمایش ، گرمایش و پاکسازی هوا را انجام می دهد و قیمت ایرواشر نباید با قیمت دستگاه های ساده دیگری مانند کولر آبی مقایسه شود. شرکت ما از جمله شرکت های با سابقه در زمینه طراحی ، تولید و فروش انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی از جمله انواع ایرواشرها برای کاربردهای تجاری و صنعتی (فقط برای کاربردهای تجاری و صنعتی و نه کاربردهای خانگی یا آپارتمانی و مسکونی) است که قبل از خرید می توانید برای انتخاب دستگاه مناسب و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

قیمت ایرواشر 5000 تا 50000 CFM از 160 تا 760 میلیون تومان

 در جدول زیر لیست قیمت ایرواشرهای ساخت شرکت ما را مشاهده می کنید. این قیمت ها از 160 تا 760 میلیون تومان است.

لیست قیمت ایرواشر

ردیفظرفیتقیمت ایرواشر
15000 CFM160 میلیون تومان
210000 CFM270 میلیون تومان
315000 CFM350 میلیون تومان
420000 CFM420 میلیون تومان
525000 CFM480 میلیون تومان
630000 CFM550 میلیون تومان
740000 CFM660 میلیون تومان
850000 CFM760 میلیون تومان

نکته اینکه این قیمت ها به روز نیست و لطفا جهت اطلاع از قیمت های روز و خرید مستقیم و بدون واسطه محصولات از کارخانه ما با مهندسان ما تماس بگیرید.

با توجه به این لیست قیمت که مشاهده می کنید، هر چه ظرفیت هوادهی دستگاه افزایش می یابد، قیمت ایرواشر به ازای هر 1000 CFM کاهش پیدا می کند. برای مثال قیمت ایرواشر 5000 برابر 160 میلیون تومان (به ازای هر 1000 CFM تقریبا 32 میلیون تومان) و قیمت ایرواشر 50000 برابر 760 میلیون تومان (به ازای هر 1000 CFM تقریبا 15 میلیون و 200 هزار تومان) است. هر چه ظرفیت هوادهی و ابعاد دستگاه بزرگتر می شود، هزینه تمام شده برای ساخت آن هم کاهش پیدا می کند.

عوامل مختلفی بر لیست قیمت ایرواشر صنعتی و آپارتمانی تاثیر گذار است که مهمترین آنها عبارتند از :

1 . تاثیر ظرفیت دستگاه بر قیمت ایرواشر 5000 تا 50000 CFM

ظرفیت دستگاه ایرواشر بر حسب CFM یا هر واحد دیگری تاثیر مستقیم بر قیمت ایرواشر آپارتمانی و صنعتی دارد. هر چه مقدار هوادهی (ظرفیت) دستگاه بیشتر باشد به تجهیزات بزرگتری نیاز بوده و قیمت آن بالاتر می رود. برخی از فروشندگان سودجو هنگام فروش محصولات سرمایشی و گرمایش برای کاهش قیمت دستگاه ایرواشر و هر دستگاه دیگری ، ظرفیت مورد نیاز ساختمان را کمتر از حد نیاز در نظر می گیرند تا بدین ترتیب قیمت تمام شده دستگاه را کمتر جلوه دهند و به مشکلات عدم تامین نیازهای یک ساختمان اهمیتی نمی دهند. توصیه می شود که عمل برآورد دقیق نیاز یک ساختمان توسط مهندسان متخصص در این زمینه انجام گردد تا دستگاه با ظرفیت مناسب انتخاب شود. علاوه بر ظرفیت های درج شده در جدول بالا، ایرواشرهای در دیگر ظرفیت ها نیز قابلیت طراحی و ساخت دارند که قیمت آنها در محدوده بین قیمت قبل و بعد از آن ظرفیت خاص است. برای مثال قیمت ایرواشر 45000 CFM بین 660 تا 760 میلیون تومان است.

ایرواشر

2 . نوع موتور الکتریکی و فن ایرواشرهای 5000 تا 50000 سی اف ام

برخی از سازندگان از مجموعه موتور فن های غیر استاندارد و با مارک غیر معتبر استفاده می کنند که در مدت زمان کوتاهی معیوب می شوند. در ایرواشرهای ساخت شرکت ما از موتورهای الکتریکی و فن های شرکت های معتبر جهانی از جمله زیمنس و یا شرکت های معتبر ایرانی مانند موتوژن و دمنده (بنا به نیاز یا سفارش مشتری) استفاده می شود. موتور الکتریکی با توجه به نیاز یا درخواست مشتری می تواند از نوع چند سرعته و یا مجهز به تکنولوژی اینورتر (دور متغیر پیوسته) باشد که استفاده از تکنولوژی اینورتر بر قیمت ایرواشر تاثیر مستقیم دارد. در موتورهای مجهز به تکنولوژی اینورتر همواره فن با دور بهینه و متناسب با نیاز مصرف کننده کار کرده و منجر به کاهش مصرف انرژی و افزایش سطح آسایش می شود. نکته اینکه لیست قیمت ایرواشر 5000 تا 50000 از قیمت 160 تا 760 میلیون تومان ارائه شده در جدول بالا، بر اساس الکتروموتورهای موتوژن با درجه حفاظتی IP54 و فن های ایرانی طرح نیکوترا است که فن ها هم از لحاظ استاتیکی و هم دینامیکی بالانس شده هستند.

موتور الکتریکی و فن ایرواشر

3 . استفاده از انواع فیلتر ها

متناسب با نیاز هر پروژه ، انواع مختلفی از فیلتر های هوا در مسیر عبور هوا از ایرواشر نصب می شود. این فیلترها شامل فیلترهای آلومینیومی قابل شستشو ، فیلترهای کیسه ای و در برخی موارد خاص فیلترهای هپا با قابلیت پاکسازی بیش از 99 درصدی هوا و هر نوع فیلتر دیگر متناسب با آلاینده های محلی می شود که طبیعتا بر قیمت ایرواشر صنعتی و آپارتمانی تاثیر مستقیم دارد. البته این فیلترها قابل نصب در دستگاه ایرواشر هستند ولی برای فضاهای حساس به آلودگی اصلا منطقی نیست که از ایرواشر استفاده شود. چونکه آب تزریقی آن خود بستری مهم برای رشد انواع میکروارگانیسم ها است و در مراکز حساس به جای آن از دستگاه هواساز (هوارسان) استفاده می شود. در اغلب موارد برای ایرواشرها فقط از فیلترهای آلومینیومی استفاده می شود. 

فیلترهای دستگاه هواساز (هوارسان)

4 . نوع سیستم گرمایش و اثر آن بر افزایش قیمت ایرواشر (بیشتر از 160 تا 760 میلیون تومان)

ایرواشر برای سرمایش از روش تبخیری استفاده می کند (با نازل های پاشش آب به صورت پودری) ولی برای گرمایش می توان از سه روش استفاده کرد. در روش اول و دوم ، ایرواشر دارای کویل های (لوله های پر پیچ و خم) بخار یا آب گرم است که بخار داغ یا آب گرم باید در دستگاه دیگری مانند پکیج گازسوز یا بویلر موتورخانه ایجاد و به کویل ها ارسال شود. در روش سوم از هیتر الکتریکی در آن استفاده می شود که طبیعی است قیمت آن به نوع کویل یا هیتر نیز وابسته است و قبل از خرید باید در دسترس بودن گاز یا برق ورودی به دستگاه را مد نظر داشته باشید. قیمت ایرواشر 5000 تا 50000 CFM آورده شده در جدول بالا (از 160 تا 760 میلیون تومان) بر اساس کویل مخصوص آبگرم 4 ردیفه (از جنس مس با پره های آلومینیومی) است. در صورتی که دستگاه به صورت فول فرش (Full Fresh) طراحی شود (یعنی تمام هوای ورودی به دستگاه از بیرون ساختمان تامین و مقدار هوای سیرکوله یا همان برگشتی صفر باشد) به جای کویل 4 ردیفه باید از کویل مسی 6 ردیفه استفاده شود که طبیعتا لیست قیمت دستگاه ایرواشر 5000 تا 50000 CFM اشاره شده در جدول بالا بیشتر از 160 تا 760 میلیون تومان خواهد شد.

ساختار دستگاه ایرواشر در حالت گرمایشی :

حالت گرمایشی دستگاه ایرواشر

ساختار دستگاه ایرواشر در حالت سرمایشی :

سیستم سرمایش دستگاه ایرواشر

نمونه ای از نازل ها یا افشانک های تزریق آب در دستگاه ایرواشر که در حالت سرمایشی با پاشش ذرات آب در مسیر عبور هوا و به روش تبخیری عمل سرمایش هوا انجام می شود.

افشانک های تزریق آب ایرواشر

5 . آپشن ها و ویژگی های خاص اثر گذار بر لیست قیمت دستگاه ایرواشر 5000 تا 50000 CFM

آپشن های دیگری نیز بر قیمت انواع ایرواشر تاثیر دارد که باید متناسب با نیاز هر پروژه تعدادی از آنها نصب شود. برخی از این آپشن ها عبارتند از :

ترموستات دیجیتال

هشدار دهنده تعویض فیلتر

مخزن ماده خوش بو کننده هوا

نمایشگر کاهش آب و خاموش کن اتوماتیک

کویل آب سرد به عنوان مکمل سرمایش (علاوه بر سرمایش تبخیری)

نمونه هایی از ایرواشرهای در حال ساخت در محل کارخانه شرکت تهویه مطبوع ماخ :

ساخت ایرواشر

تولید ایرواشر 50000

نکته اینکه ما به هیچ عنوان ایرواشرهای آپارتمانی یا خانگی تولید نمی کنیم و فقط ایرواشرهای در مقیاس بزرگ (برای متراژهای بالاتر از 300 متر) طراحی و تولید می کنیم. لطفا فقط برای سفارش ساخت و استعلام قیمت ایرواشرهای بزرگ که معمولا برای فضاهای بزرگی مثل سوله ها و سالن ها استفاده می شود ، تماس حاصل بفرمایید.

تهویه مطبوع ماخ از جمله طراحان و تولید کنندگان انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی از جمله ایرواشر ، هواساز ، زنت ، چیلر ، مینی چیلر و … مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای هر مشتری به طور خاص است. محصولات ما به خاطر فروش مستقیم از کارخانه همواره با مناسب ترین قیمت عرضه می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام لیست قیمت ایرواشر (قیمت های به روز محصولات) با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

پیشنهاد مطالعه درباره نوع دیگری از دستگاه های تهویه سرمایشی و گرمایشی و با قیمت کمتر نسبت به ایرواشر ⇐ دستگاه زنت

مطالعه بیشتر ⇐ ایرواشر صنعتی

چرا قیمت ایرواشر نسبت به چیلر کمتر است ؟

به این خاطر که ایرواشر در مقایسه با دستگاهی مثل چیلر ، اجرا و ساختار ساده تری دارد و به طور کل نحوه سرمایش این دو دستگاه کاملا با هم متفاوت است. اگر بخواهیم به شکلی بسیار ساده این دو را با هم مقایسه کنیم ، دقیقا مثل این است که کولر گازی را با دستگاه کولر آبی مقایسه کنیم.

آیا قیمت پایین ایرواشر دلیل منطقی برای استفاده از آن در هر مکانی است ؟

خیر فقط با پارامتر قیمت نمی توان یک دستگاه را برای کاربرد در مکانی خاص و با شرایط آب و هوایی خاص پیشنهاد داد. اول از همه اینکه از ایرواشر درست شبیه کولر آبی نمی توان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد (چونکه ساختار سرمایشی آنها بسیار شبیه هم است) و برای هر نوع کاربردی هم نمی توان از این دستگاه استفاده کرد (به این خاطر که این دستگاه با کانال کشی ، هوا را به قسمت های مختلف ساختمان ارسال می کند)

چه هزینه های دیگری به جز قیمت دستگاه ایرواشر باید در نظر گرفته شود ؟

هزینه های مربوط به موتورخانه (جهت تامین آب گرمی که در کویل ایرواشر برای گرمایش جاری می شود) ، لوله کشی آب و کانال کشی

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 10 میانگین: 4.3]
اشتراک گذاری :

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  روز بخیر
  من قصد تاسیس محلی برای پرورش قارچ با سه سالن دارم و طبق توضیحات سایت دستگاه اکونوپک بهترین شرایط رو داره
  میشه در مورد قیمت و تعداد مورد نیاز توضیح بدید
  اندازه هر سالن زیر 80 متر در نظر بگیرید

  پاسخ
  • سلام و درود بر شما
   لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و توضیحات داده شده رو اعلام بفرمایید تا مهندسان ما شما رو راهنمایی و قیمت های روز رو اعلام کنند.
   با تشکر

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

13 − 11 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت