کندانسور چیلرهای جذبی

تقطير کننده یا کندانسور چیلرهای جذبی لیتیوم بروماید ، از نوع پوسته و لوله مي باشد. لوله هاي موجود در پوسته، به صورت دسته لوله افقي و با آرايش مثلثي مي باشد. بر اساس در نظر گرفتن انبساط گرمايي، صفحه لوله يک انتها شناور در نظر گرفته مي شوند.

بخار خروجي از مولد بخار، پس از ورود به کندانسور چیلرهای جذبی ، به صورت لايه اي بر روي دسته لوله تقطير کننده تقطير مي شوند. بخار تقطير شده در پائين تقطير کننده جمع، و از آنجا از طريق لوله رابط بين کندانسور و تبخير کننده، وارد تبخير کننده مي شوند. کندانسور چیلرهای جذبی پوسته و لوله با دسته لوله افقي که در صنعت رايج مي باشد، همانند شکل (1-8) مي باشند. همانطور که مشاهده مي شود، بخار از ابتداي تقطير کننده از طريق نازل وارد پوسته شده و در حين حرکت در امتداد طول دسته لوله تقطير نيز صورت مي گيرد. پوسته مي تواند با آرايش E , F آرايش ديگري باشد.

سرعت بخار در این نوع تقطیر کننده ها

در اين نوع تقطير کننده ها سرعت بخار قابل ملاحظه بونده و از شاخص هاي مهم طراحي، محاسبه افت فشار مجاز بخار در امتداد کندانسور مي باشد. در صورتي که در کندانسور چیلرهای جذبی ، بخار خروجي از مولد بخار در طول پوسته وارد تقطير کننده شده و از يک نقطه وارد نمي شود و بر خلاف تقطير کننده هاي رايج صنعتي مسيري کوتاه عمود بر پوسته را طي مي کند. اين پديده سبب مي شود که بخار به آرامي به صورت لايه اي (تقطير لايه اي و آرام) بر روي لوله هاي تقطير کننده تقطير شود، ضمن اينکه افت فشار اندکي در بخار صورت مي گيرد.

از آنجا که بخار در طول دسته لوله تقطير کننده جريان ندارد، بافل هاي طراحي شده براي تقطير کننده صرفاً نقش نگهدارنده لوله ها را دارند و از ارتعاش جلوگيري مي کنند و در توزيع بخار تأثيري ندارند.

شکل (1-8) يک کندانسور معمول صنعتي.در کندانسو رچيلر جذبي بخار درتمام طول کندانسور وارد پوسته ميشود و از اين لحاظ با کندانسور هاي معمولي متفاوت است.

کندانسور چیلرهای جذبی

مطالعه بیشتر ⇐ چیلرهای جذبی

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + یازده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت