راهنمای خرید مبدل حرارتی

کدام مبدل حرارتی برای پروژه ما مناسب است ؟

قبل از خرید مبدل حرارتی بایستی نکات مهمی را مد نظر داشته باشید که ما در این متن 6 نکته اساسی را مطرح می کنیم که در برگیرنده انواع مبدل های مورد استفاده در صنعت است.

چنانچه با انواع مبدل های حرارتی (نوع پوسته و لوله یا صفحه ای یا هوا خنک) آشنا نیستید ، ابتدا توصیه می کنیم که این متن ⇐ انواع مبدل حرارتی را مطالعه نمایید.

6 نکته اساسی قبل از خرید مبدل حرارتی برای کاهش هزینه ها عبارتند از :

1 . مبدل چه کاری برای شما انجام می دهد ؟

طبیعتا کاربرد آن مهمترین چیزی است که شما باید به عنوان راهنمای خرید مبدل حرارتی در نظر بگیرید. زیرا اگر کاری را که شما می خواهید انجام ندهد ، مطلقا پول خود را هدر داده اید. هر نوع مبدلی (نوع پوسته و لوله یا صفحه ای یا هوا خنک) با جنس و ساختار خاص خود دارای مزایا و معایبی است که در صورت انتخاب صحیح به عنوان کاربردی خاص ، مزایای آن به حداکثر و معایب آن به حداقل خود خواهد رسید. در هر صنعتی باید متناسب با نیاز ، اطلاعات جمع آوری و مناسب ترین نوع مبدل طراحی و ساخته شود.

2 . چقدر فضا در اختیار دارید ؟

حتما فضایی که قرار است در آن مبدل را جاسازی و نصب کنید را به دقت اندازه گیری نمایید. به طوری که علاوه بر نصب راحت ، دسترسی کافی برای پاکسازی و تعمیرات در آینده نیز وجود داشته باشد. با درخواست شما ، ما می توانیم ابعاد مبدل را با ترفندهای گوناگونی مانند کم کردن یا افزودن پره به لوله ها یا استفاده از مبدل های صفحه ای و بدون کم یا زیاد شدن نرخ انتقال حرارت ، کاهش دهیم. علاوه بر آن برای افزایش راندمان ، موقعیت نصب آب خنک کاری ، روغن داغ ، بخار یا هر سیال دیگری به مبدل نیز باید در نظر گرفته شود.

3 . مبدل از چه جنسی ساخته می شود ؟

جنس مورد استفاده در ساخت مبدل تعیین کننده میزان تحمل آن در دما و فشارهای بالا و نیز کارکرد آن در محیط خورنده است که توسط مهندسان متخصص ما در این زمینه محاسبه ، طراحی و ساخته می شود.

4 . تعمیرات و نگهداری مبدل حرارتی

همه مبدل ها به نگهداری و تمیز کردن دوره ای و منظم نیاز دارند که مدت زمان آن در مبدل های مختلف ، متفاوت است. بنابرین برنامه مشخصی برای این کار در نظر بگیرید و از شرکت سازنده بخواهید که برنامه ای در این زمینه ارائه دهد.

5 . در نظر گرفتن کل هزینه های اولیه و جاری

علاوه بر قیمت مبدل حرارتی ، هزینه های دیگر مانند هزینه نصب ، هزینه کاری و نیز نگهداری آن را نیز باید در نظر گرفت. مبدل های با سایز فشرده شده (یا به اصطلاح Compact) قیمت اولیه پایین تری دارند و نصب آنها نیز راحت تر است ولی هزینه نگهداری آنها به خاطر طراحی باریک ، بیشتر است. مبدل های حرارتی پوسته و لوله عمر طولانی و هزینه نگهداری کم به علت ساختار با دوام خود دارند.

6 . در نظر گرفتن میزان بودجه

افزایش راندمان مبدل با طرق مختلف منجر به افزایش قیمت آن نیز می شود. بنابرین اگر صرف هزینه اولیه برای شما بسیار مهم است ، مبدلی را انتخاب نمایید که نیازهای اولویت بندی شده شما را پاسخگو باشد و از خرید مبدل هایی که دارای آپشن های بدون استفاده هستند نیز پرهیز کنید تا با کمترین قیمت ، مبدل مورد نظر خود را بخرید.

مبدل های حرارتی

نکته اینکه ما در شرکت ماخ طی سال های گذشته انواع مبدل حرارتی ، کندانسور و اواپراتور و کویل آنها را طراحی و تولید می کردیم ولی در حال حاضر با توجه به تغییر سیاست های کاری شرکت ، ما دستگاه کندانسور ، اواپراتور و مبدل حرارتی طراحی و تولید نمی کنیم و هیچ نوعی از آنها (نه نوع پوسته و لوله ، نه صفحه ای و نه هوا خنک) در سبد محصولات ما قرار ندارد. لطفا در این خصوص با مهندسان ما تماس نگیرید. ما در حال حاضر فقط تولید کننده انواع چیلر (برای مصارف تهویه مطبوع و نیز خنک کاری ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی) ، هواساز ، روفتاپ پکیج ، دستگاه زنت و ایرواشر هستیم و لطفا فقط در این خصوص با مهندسان ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر ⇓

قیمت مبدل حرارتی

کاربرد مبدل حرارتی در نیروگاه

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 1]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج − سه =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت