چیلر مدولار

چیلر مدولار چیست ؟

در پاسخ به سوال چیلر مدولار چیست می توان گفت که چیلر مدولار یا همان چیلر ماژولار به چیلری گفته می شود که در آن به جای یک کمپرسور از چند کمپرسور و چند مدار مبرد (گاز فریون) استفاده شده باشد که از نظر نوع کندانسور به انواع چیلر مدولار هوایی یا همان هوا خنک و آبی یا همان آب خنک و از نظر نوع کمپرسور به انواع اسکرال ، اسکرو و غیره تقسیم بندی می شود که در شکل زیر نمونه هایی از چیلرهای مدولار هوایی ساخته شده در شرکت ما که به کمپرسورهای اسکرو هنبل و بیتزر مجهز هستند را مشاهده می کنید.

چیلر اسکرو مجهز به کمپرسورهای اسکرو بیتزر و هنبل

مقایسه و تفاوت چیلر مدولار با نوع معمولی

اگر فقط از یک کمپرسور و یک مدار مبرد در دستگاه چیلری استفاده شود به آن نوع معمولی و اگر از چندین کمپرسور با چند مدار مبرد در چیلری استفاده شود، به آن چیلر مدولار گفته می شود. در حالت تک مدار، اگر موتور الکتریکی کمپرسور از نوع اینورتر (سرعت متغیر) نباشد، کمپرسور همواره با تمام توان (بدون در نظر گرفتن اینکه مصرف کننده به چه مقدار سرمایش نیاز دارد) کار می کند، ولی اگر از چند مدار مبرد با چند کمپرسور استفاده شود، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت.

مزایای چیلر ماژولار

۱ . کاهش مصرف برق با پله ای کردن توان کاری دستگاه

برای مثال اگر در پروژه ای به چیلری با ظرفیت ۱۲۰ تن تبرید نیاز باشد، معمولا به جای استفاده از یک یا دو کمپرسور در یک مدار مبرد، از ۶ کمپرسور ۲۰ تن تبرید و سه مدار مبرد (به ازای هر مدار دو کمپرسور) استفاده می شود که متناسب با بار شبکه (نیاز مصرف کننده) هر یک جفت کمپرسور به صورت پله ای (مرحله ای) وارد مدار شده و شروع به کار می کنند. اگر نیاز کم باشد، فقط دو عدد از کمپرسورهای چیلر ماژولار ۱۲۰ تن تبرید کار کرده و ۴ عدد دیگر خاموش می شوند که تاثیر قابل توجهی بر کاهش مصرف برق خواهد گذاشت. در صورتی که الکترو موتورهای متصل به کمپرسورها نیز از نوع اینورتر باشد، می توان دور کمپرسورها را نیز متناسب با بار شبکه، کم یا زیاد کرد تا صرفه جویی بیشتری در مصرف برق صورت بگیرد.

۲ . کاهش استهلاک

به خاطر اینکه چیلرها معمولا در ۹۰ درصد زمان کاری خود در حالت کم باری (مثلا کارکرد با ۵۰ یا ۲۰ درصد توان کل) کار می کنند، با ترکیب چند کمپرسور و چند مدار مبرد می توان با کنترلر هوشمند، کمپرسورها را به صورت مرحله ای و نوبتی وارد مدار کرد تا استهلاک آنها کم شده و طول عمر مفید آنها افزایش یابد.

۳ . امکان تعمیر بدون وقفه

اگر یکی از کمپرسورها به هر دلیلی از کار بیافتد، بدون اینکه به توقف کامل چیلر منجر شود، می توان آن کمپرسور را از مدار خارج نمود و آن را تعمیر نمود. این مزیت از مزایای چیلر ماژولار باعث افزایش قابلیت اطمینان به عملکرد دستگاه شده و خصوصا در پروژه ای که کار بدون وقفه در آن اهمیت خاصی دارد، می تواند مفید واقع شود.

۴ . امکان افزودن ظرفیت در آینده

چنانچه در پروژه ای در آینده به ظرفیت بیشتری از خنک کاری نیاز باشد، چیلر مدولار این قابلیت را به سیستم می دهد که با افزودن تجهیزات ، توان خنک کاری را افزایش داد.

چیلر مدولار هوایی

گروه ماخ طراح و تولید کننده انواع مینی چیلر و چیلر ماژولار (مدولار)، معمولی، اینورتر و دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، متناسب با نیازهای هر مشتری به طور اختصاصی است. کلیه محصولات ما مطابق با استانداردهای روز طراحی و تولید شده و به طور مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع چیلرها ، مینی چیلرها و سایر دستگاه ها، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

انواع چیلر

مینی چیلر تراکمی

تولید چیلر

قیمت سیستم های تهویه مطبوع

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × چهار =

فهرست