ساخت چیلر

ساخت چیلر صنعتی و تهویه با قطعات اروپایی و کره ای و با کمترین قیمت

تمام مراحل طراحی و ساخت چیلر صنعتی و تهویه مطبوع ساختمانی در انواع گوناگون و با قطعات اصل اروپایی و کره ای در شرکت ما انجام می شود و کلیه محصولات پس از تولید و بدون واسطه و با کمترین قیمت به فروش می رسند. از جمله مهمترین قطعات اروپایی و کره ای که ما در ساخت چیلر استفاده می کنیم عبارتند از قطعات برقی اشنایدر الکتریک فرانسه ، PLC های کرل ایتالیا ، کمپرسورهای بیتزر آلمانی و تجهیزات الکتریکی هیوندای کره.

طراحی و ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک با کیفیت بالا

تمام پروسه طراحی و ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک برای انواع کاربردهای صنعتی و تهویه مطبوع ساختمانی با کیفیت بالا و با کمترین قیمت در محل کارخانه شرکت ماخ انجام می پذیرد. تولید چیلر شامل مراحلی می شود که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم. چیلرها به طور کلی برای 2 نوع کاربرد متفاوت طراحی و تولید می شوند. یکی برای کاربرد به عنوان سیستم تهویه سرمایشی یک ساختمان و یکی هم به عنوان سیستمی برای خنک کاری فرآیندهای صنعتی که این دو ساختاری بسیار شبیه هم دارند ولی با این تفاوت که نوع صنعتی آن با برخی ویژگی های متفاوت و ضریب اطمینان بالاتری طراحی و ساخته می شود.

طراحی و ساخت چیلر صنعتی

مراحل طراحی و ساخت چیلر

مراحل طراحی و ساخت چیلر صنعتی و تهویه مطبوع در شرکت ماخ که جزء با سابقه ترین شرکت های تولید کننده چیلر و از جمله برندهای برتر چیلر در ایران است به ترتیب زیر می باشد.

مراحل طراحی و تولید انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک برای انواع کاربردهای صنعتی و تهویه مطبوع به ترتیب عبارتند از :

1 . بازدید محل نصب چیلر توسط مهندسان ما (در صورت لزوم)

در برخی پروژه ها به علت خاص بودن شرایط نیاز است که محل پروژه توسط مهندسان ما بازدید شود. برای مثال در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستیم باید کلیه ابعاد برداری ها قبل از تولید چیلر مورد نظر صورت بگیرد تا چیلر دقیقا با ابعاد خاص طراحی و تولید شود و در محل خود به خوبی استقرار یابد.

تولید چیلر

2 . جمع آوری داده ها و تعیین خصوصیات مورد نیاز

جمع آوری داده های مورد نیاز برای ساخت چیلر و تعیین خصوصیات آن از جمله نوع کمپرسور ، ظرفیت مورد نیاز (انجام محاسبات مربوط به ظرفیت واقعی و اسمی چیلر مورد نیاز) ، نوع مبرد ، نوع کندانسور (هوا خنک یا آب خنک) ، سیستم های کنترلی و ایمنی ، آپشن ها و سایر جزئیات بر اساس احتیاجات پروژه و خواسته های مشتری انجام می شود. نکته اینکه مشخص نمودن نوع کمپرسور، گاز مبرد، تعیین نوع کندانسور، محاسبه ظرفیت و سایر مشخصات فنی سیستم مهمترین مرحله در طراحی چیلر است که توصیه می کنیم حتما آن را به مهندسان با تجربه در این زمینه واگذار کنید تا دستگاه چیلر با بالاترین راندمان و به درستی وظیفه خود را انجام دهد. کلیه مراحل طراحی ، محاسبه ظرفیت دقیق و انتخاب کمپرسورها و اجزای سیکل تبرید با استفاده از نرم افزارهای مخصوص در شرکت ما انجام می گیرد.

مطالعه بیشتر درباره ساختار، اجزا و طرز کار چیلرهای تراکمی آب خنک در این صفحه ⇐ چیلر آبی

مطالعه بیشتر درباره چیلرهای تراکمی هوا خنک و مزایای آنها در این صفحه ⇐ چیلر هوایی

چیلر تراکمی

3 . طراحی و ساخت سیستم های مکمل مورد نیاز در کاربردهای تهویه مطبوع

چیلرها علاوه بر اینکه کاربرد فراوانی در خنک کاری ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی دارند در حوزه تهویه مطبوع ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که اطلاع دارید چیلرها تنها ماشینی برای پایین آوردن دمای آب و دیگ های موتورخانه هم ماشین هایی برای بالا بردن دمای آب هستند و وظیفه دیگری در ساختمان ندارند. حال این دو مدار آب دما پایین و دما بالا باید به نحوی منجر به سرمایش یا گرمایش هوای بخش های متعدد از یک ساختمان شوند که این وظیفه را فن کویل ها و هواسازها بر عهده دارند. دستگاه های دارای کویل آب سرد و کویل آب گرم که فن هم دارند و به صورت محلی یا موضعی (به ازای هر اتاق یا هر چند متر مربع یک فن کویل) یا سرتاسری (به ازای هر بخش بزرگ از سالن یا سوله یا … یک هواساز) نصب می شوند. انتخاب ، محاسبه ظرفیت و تعداد دستگاه های به گردش در آورنده هوای برودتی (سرد) و حرارتی (گرم) از جمله هواسازها و فن کویل ها در یک ساختمان و یا نحوه اتصال و کنترل دستگاه های صنعتی متصل به چیلر خنک کننده توسط مهندسان ما انجام می پذیرد. ما علاوه بر طراحی و ساخت چیلر هوا خنک و آب خنک با کیفیت بالا ، هواساز نیز طراحی و تولید می کنیم که سیستم تهویه برخی از ساختمان ها فقط به فن کویل ، برخی فقط به هواساز و برخی نیز به ترکیبی از این دو نیاز دارند که انتخاب این سیستم ها به نوع کاربری و نیاز یا عدم نیاز به تامین هوای تازه بستگی دارد.

مطالعه بیشتر درباره انواع فن کویل ها در این متن ⇐ فن کویل

مطالعه بیشتر درباره ساختار دستگاه هواساز در این متن ⇐ هواساز

چیلر ، هواساز و فن کویل

4 . تعیین قیمت

تعیین قیمت دستگاه چیلر با خصوصیات مورد نظر و اعلام آن به مشتری طبق یک پیش فاکتور انجام می گردد. همانطور که اشاره کردیم تولید چیلر صنعتی و ساختمانی در شرکت ما با قطعات اروپایی و کره ای انجام شده و به علت فروش مستقیم از کارخانه همواره با کمترین قیمت عرضه می شوند.

5 . آغاز ساخت چیلر

آغاز ساخت چیلر پس از بازدید مشتری از کارخانه و عقد قرارداد بین مشتری و شرکت ما به عنوان تولید کننده چیلر صورت می گیرد و ساخت چیلر با مواد اولیه مرغوب و مطابق با استانداردهای روز و استفاده از کمپرسورهای بیتزر ، هنبل ، کوپلند و دانفوس ، تجهیزات الکترونیکی و کنترلی اروپایی و کره ای مانند Hyundai ، CAREL ، Schneider ، قطعات سیکل تبرید Danfoss , ALCO , GMC و فن EBM آلمانی یا زیلابگ چینی (در برگیرنده تمامی خصوصیات مورد نظر و ذکر شده در قرارداد) انجام می شود.

کمپرسورهای کوپلند و موتور فن های زیلابگ

6 . تست دستگاه در کارخانه و نیز بعد از نصب در محل پروژه

پس از ساخت چیلر صنعتی یا تهویه مطبوع مورد نظر ، تست های متعدد بر روی چیلر از نظر عملکردی در کارخانه انجام و پس از تحویل و نصب آن در محل پروژه نیز تست های دیگری بر روی انواع چیلر هوا خنک و آب خنک توسط تیم فنی مهندسی شرکت ما صورت می پذیرد تا پس از طراحی و تولید چیلر مورد نظر از عملکرد با راندمان و کیفیت بالا و بدون مشکل آن اطمینان حاصل شود.

برخی از مهمترین تست ها عبارتند از :

تست سرد و میگر تابلو برق

تست سیستم کنترلی و قطعات الکتریکی چیلر

تست نشتی تمام لوله های مسی با فشار بالای گاز نیتروژن

تست عملکرد فن های کندانسور در چیلرهای هوا خنک

تست عملکرد کمپرسورها و کل قطعات سیکل تبرید دستگاه

که همگی در راستای اطمینان کامل از طراحی و ساخت صحیح چیلر مورد نظر و همچنین اطمینان از کیفیت بالا و بدون مشکل بودن آن است.

7 . آموزش کنترل و نگهداری سیستم و آغاز مدت زمان گارانتی طبق قرارداد و شروع خدمات پس از فروش

از جمله مهمترین مواردی که پس از طراحی و تولید چیلر هوا خنک و آب خنک برای انواع کاربردهای صنعتی و تهویه مطبوع باید مد نظر قرار داده شود مبحث نگهداری و سرویس منظم و اصولی آن است. چیلرها همانند هر ماشین مکانیکی دیگری به نگهداری و سرویس منظم نیاز دارند تا از آسیب دیدن دستگاه ، افت راندمان و افت کیفیت قطعات آن جلوگیری شود. برای مثال با شروع فصل سرما باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از انجماد آب درون اواپراتور و ترکیدگی احتمالی آن جلوگیری شود و یا برای مثال در جهت افزایش راندمان باید کویل کندانسور چیلرهای هوا خنک به صورت منظم و دوره ای پاکسازی شوند. کلیه دستورالعمل های مربوط به نگهداری و سرویس چیلرها در اختیار مشتری قرار داده می شود. نکته اینکه تهیه نقشه های اجرایی برای جانمایی دستگاه ها ، لوله ها ، کانال کشی ها و دیگر مباحث مربوط به طراحی و اجرا توسط شرکت ما انجام نمی شود و فقط نصب و راه اندازی چیلرها در صورت درخواست مشتری توسط تیم نصب و راه اندازی شرکت ما انجام می گیرد.

این موارد مختصری از روند ساخت چیلر در یکی از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده چیلر در ایران است. ما از جمله شرکت های فعال در حوزه طراحی و تولید چیلر و انواع دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در ایران هستیم که چیلرها و سایر محصولاتمان به طور وسیع در سراسر کشور هم اکنون در حال کار است که نمونه هایی از آنها در این صفحه ⇐ پروژه های اجرا شده ذکر شده است. 

ساخت چیلر در شرکت تولید کننده چیلر

چه عواملی در بالا بردن کیفیت طراحی و تولید انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک نقش دارند؟

1 . محاسبه صحیح و دقیق برودت مورد نیاز و طراحی چیلر دقیقا برابر با برودت مورد نیاز (با استفاده از نرم افزارهای مهندسی) و جلوگیری از Under-size یا Over-size شدن دستگاه

2 . انتخاب نوع چیلر صنعتی یا ساختمانی مناسب برای پروژه مورد نظر با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نیز انرژی های در دسترس

3 . طراحی ساختار چیلر و انتخاب قطعات الکتریکی و قطعات سیکل تبرید دستگاه با نرم افزارهای مخصوص و ساخت انواع چیلر هوا خنک و آب خنک مطابق با شرایط اقلیمی شهرهای کشورمان

4 . استفاده از قطعات با برندهای معتبر اروپایی و کره ای اصلی و با کیفیت بالا در تولید چیلرها

5 . استفاده از افراد آموزش دیده و با تجربه در فرآیند مونتاژ اجزای دستگاه

قیمت تمام شده چیلرهای ما در مقایسه با سایر برندهای چیلر

اولین نکته در خصوص قیمت اینکه کلیه محصولات ما به شکل مستقیم از کارخانه به فروش می رسند و همین امر باعث شده که محصولات با قیمت کارخانه و در واقع با کمترین قیمت در سراسر کشور عرضه شوند. دومین نکته اینکه شرکت ما یکی از اصلی ترین شرکت های تولید کننده چیلر است که بسیاری از قطعات اولیه و پیش ساخته (مانند کندانسور ، اواپراتور و …) بسیاری از شرکت های چیلرساز دیگر را نیز تولید و تامین می کند که همین امر موجب افزایش تیراژ تولید در سال شده و کاهش قابل توجهی در قیمت تمام شده دارد.

برندهای چیلر داخلی و خارجی متعددی در سطح کشور در حال فعالیت هستند که ما از جمله برندهای معروف چیلر در زمینه ساخت انواع چیلر صنعتی و ساختمانی با قطعات اروپایی و کره ای و فروش آن با قیمت مناسب و با کیفیت مطابق استاندارد هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی از جمله چیلرها و مینی چیلرها و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی : 09191639363

مطالعه بیشتر درباره دستگاه پکیج یونیت (این دستگاه ترکیبی از چیلر و هواساز در یک دستگاه است) در این مقاله ⇐ پکیج یونیت

مطالعه بیشتر ⇓

چیلر خنک کننده آب

تفاوت چیلر تراکمی و جذبی

کاتالوگ چیلر تراکمی و انتخاب چیلر مناسب

پس از ساخت چیلر چه تست هایی باید بر روی آن انجام شود؟

تست نشتی تمام لوله های مسی به کار رفته در ساختار چیلر با تزریق گاز نیتروژن فشار بالا (400 و 300 پوند بر اینچ مربع)، تست مدارات برقی دستگاه قبل از راه اندازی برای اطمینان از عملکرد صحیح تمام اجزای الکتریکی، روشن نمودن و تست فن ها از نظر بالانس بودن و عملکرد صحیح آنها، تست دور کمپرسورها ، Subcool و Superheat

از چه نرم افزاری هایی برای طراحی و تولید چیلر استفاده می شود؟

برای طراحی بدنه و جانمایی اجزا و ساختار دستگاه از نرم افزارهای CAD مثل سالیدورک، برای تعیین ظرفیت و محاسبات مربوط به کمپرسورها از نرم افزارهای مخصوص هر کمپانی (بیتزر، هنبل، کوپلند یا دانفوس) و برای سایر اجزای سیکل تبرید از نرم افزارهای طراحی سیکل های تبریدی مثل Danfoss Cool Selector استفاده می شود.

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 4]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 5 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت