آموزش جامع پلاک خوانی انواع کمپرسور اسکرو Bitzer بیتزر

با پلاک خوانی صحیح انواع کمپرسور اسکرو شرکت بیتزر Bitzer آلمان که معمولا در انواع چیلرهای تراکمی استفاده می شود ضمن کسب اطلاعات و آمار دقیق فنی از ویژگی های مکانیکی و برقی این نوع از کمپرسورها در ساخت چیلرها می توان در فرآیند تعمیرات و سرویس های دوره ای بهره مناسب از آن را برد که ما در این مقاله قصد داریم یک آموزش جامع و با جزئیات کامل در این خصوص خدمت شما ارائه دهیم. برای اینکه با نحوه صحیح پلاک خوانی کمپرسورهای Screw بیتزر آشنا شوید سعی می کنیم که یک مثال جامع در این خصوص بزنیم تا کلیه اطلاعات نهفته در اعداد و نمادهای موجود در پلاک مشخص شود.

آموزش جامع پلاک خوانی یک نمونه از کمپرسور اسکرو Bitzer بیتزر 125 تن

در تصوير زير يک نمونه پلاک از یک کمپرسور اسکرو بيتزر 125 تن را مشاهده می کنيد.

پلاک خوانی کمپرسور اسکرو بیتزر

اولين و مهمترين قسمت آن نوع يا سری (Type) کمپرسور (CSH8563-125-40P) است که مفاهيم زيادی در آن نهفته است و اصلی ترین قسمت از آموزش جامع پلاک خوانی کمپرسور بیتزر شامل این بخش می شود.

سه حرف اول این نوع یعنی (CSH) در اينجا به معنی کمپرسور نيمه هرمتيک کامپکت (Compact Semi Hermetic) است.

نکته اينکه کمپرسورهای اسکرو ، اسکرال و پيستونی بيتزر انواع مختلفی دارند که هر يک برای کاربردی خاص بهينه سازی شده است. برای مثال سری های CSH و CSW اسکرو مخصوص چيلرهای تهويه مطبوع طراحی و ساخته شده اند که حرف سوم يعنی W برای کاربردهايی با دمای کندانسينگ پايين (چيلرهای آب خنک و نيز چيلرهای هوا خنک در مناطق با آب و هوای خنک) و H برای دمای کندانسينگ بالا (چيلرهای هوا خنک در آب و هوای گرم) طراحی شده است.
در تصوير زير سری های ديگر از کمپرسورهای اسکرو بيتزر و کاربردهای خاص هر يک نشان داده شده است.

کاربرد کمپرسورهای اسکرو بیتزر

برای مثال سری VSK برای کاربرد در سيستم تهويه قطار و هواپيما به صورت مخصوص طراحی شده اند. همچنين سری های HS برای کاربردهای دما پايين ، سردخانه و سرمايش صنعتی و نيز سری های OS هم برای کاربردهای دريايی و کار با مبرد آمونياک ساخته شده اند.

آشنایی بیشتر با انواع کمپرسورهای اسکرو شرکت بیتزر در وبسایت این شرکت ⇐ Bitzer Screw Compressors

دو عدد اول بعد از اين سه حرف CSH8563-125-40P يعنی عدد 85 بيانگر سايز هوزينگ و دو عدد بعدی يعنی 63 بيانگر ميزان جابجايی کمپرسور است.
بعد از خط تيره يک عدد دو يا سه رقمی (در اين مثال 125) وجود دارد که بيانگر سايز کمپرسور است ‌که همان 125 تن تبريد است. نکته مهم اينکه اگر بعد از اين عدد از حرف Y استفاده شود به اين معنی است که اين کمپرسور مناسب استفاده با گاز R22 نيست و روغن از نوع پلی استر است و اگر اين حرف Y وجود نداشت (شبيه مثالی که ما به کار برديم) به اين معنی است که اين کمپرسور برای کار با مبرد R22 سازگار است.

و در آخر يک عدد دو رقمی با يک حرف P وجود دارد که بيانگر کد موتور است.

علاوه بر نوع کمپرسور که تشريح کرديم ، پارامترهای ديگری در پلاک وجود دارد. از جمله ولتاژ نامی ، دور و ميزان جابجايی بر حسب متر مکعب بر ساعت در فرکانس های 50 و 60 هرتز ، درجه حفاظتی و نيز حداکثر فشار High و Low و … که به وضوح مشخص هستند.

در این متن آموزشی سعی کردیم آموزش جامع پلاک خوانی انواع کمپرسور اسکرو Bitzer بیتزر را داشته باشیم. در مثالی دیگر مطابق شکل زیر دو دستگاه کمپرسور اسکرو Bitzer بيتزر آلمانی اصل از نوع CSH9553-180Y که با گاز R134 کار می کند در حال آماده سازی برای نصب در چيلر 360 تن تبريد اسمی هستند که در محل کارخانه شرکت ما در حال ساخت است. حجم جابجایی هر کمپرسور 535 متر مکعب بر ساعت ، وزن هر یک 1290 کیلوگرم و ماکزیمم جریان الکتریکی آن 330 آمپر است.

به چیلرهای مجهز به کمپرسورهای نوع بیتزر چیلر بیتزر نیز گفته می شود که برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این نوع از چیلرها و نیز آشنایی با انواع دیگر کمپرسورهای شرکت Bitzer پیشنهاد می کنیم که این مقاله ⇐ چیلر بیتزر را مطالعه بفرمایید.

کمپرسور اسکرو بیتزر CSH9553-180Y

بیشترین سهم از قیمت چیلرهای تراکمی به قیمت کمپرسورها مربوط می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع چیلرها و عوامل تاثیر گذار بر آن پیشنهاد می کنیم که این صفحه ⇐ قیمت چیلر را مطالعه بفرمایید. همپنین برای آشنایی بیشتر با مراحل ساخت انواع چیلر به این صفحه ⇐ ساخت چیلر مراجعه بفرمایید.

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 9 میانگین: 3.3]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 − پنج =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت