خرید دستگاه هواساز

راهنمای خرید دستگاه هواساز

در فرآیند خرید دستگاه هواساز چند نکته اساسی را مد نظر داشته باشید.

1 . اینورتر (دور متغیر) یا دور ثابت بودن موتور فن

موتور فن اینورتر مزایای بیشتری از جمله کارکرد یکنواخت و آرام و نیز کاهش مصرف برق نسبت به نوع دور ثابت دارد ولی قیمت آن نیز بیشتر است.

2 . مجهز به رطوبت زن و رطوبت گیر

با توجه به شرایط آب و هوایی محل نصب و نوع استفاده ، مسئله تنظیم رطوبت را نیز هنگام خرید هواساز صنعتی و ساختمانی در نظر بگیرید و طبیعی است که با افزودن تجهیزات تنظیم رطوبت به آن ، قیمت هواساز نیز افزایش خواهد یافت. در تصویر زیر نمونه ای از تجهیزات رطوبت زنی (از نوع تزریق مستقیم آب در مسیر عبور هوا) که درون هواساز نصب و جاسازی می شود نشان داده شده است. معمولا در مناطق با آب و هوای خشک از رطوبت زن استفاده می شود تا سطح رطوبت (بخار آب) موجود در هوا به سطح قابل قبول برسد.

رطوبت ساز با تزریق مستقیم بخار

3 . نوع فیلترها

با توجه به نیاز ، نوع کاربرد و یا درخواست های مشتری ، فیلترهای مناسب در ساخت هواساز به کار می رود. شرکت ما از انواع فیلترهای هپا ، اولپا ، پلیتد ، کربن فعال و … در ساخت هواساز استفاده می کند. برای مثال در کاربردهای حساسی چون هواسازهای بیمارستانی باید از فیلتر هپا استفاده شود.

فیلترهای دستگاه هواساز (هوارسان)

4 . نوع اتصال به منبع تولید کننده گرمایش و سرمایش

کویل های هواساز به دو حالت قابلیت اتصال به منابع تولید کننده گرمایش و سرمایش مانند بویلر ، چیلر آبی ، چیلر هوایی ، سیستم GHP ، سیستم VRF و … را دارند. در یک حالت آب توسط این دستگاه ها سرد و گرم شده و به کویل های هواساز ارسال می شود و در حالت دیگر به صورت مستقیم ، مبرد (سیال مبرد مانند R410A) در حال گردش درون این دستگاه ها به هواساز متصل می شود که به آن اتصال نوع dx نیز گفته می شود.

هواساز متصل به بویلر و چیلر

5 . ظرفیت هوادهی هواساز

حتما در هنگام خرید هواساز ساختمانی یا صنعتی ، ظرفیت مورد نیاز که معمولا بر حسب CFM یا متر مکعب بر ساعت بیان می شود را به اندازه واقعی و حساب شده در نظر بگیرید. برخی از افراد فروشنده هواساز یا شرکت های هواساز برای کاهش قیمت تمام شده آن و فروش محصول خود ، ظرفیت هوادهی دستگاه را کمتر از حد واقعی و مورد نیاز ساختمان تخمین می زنند و مشتری را در آینده با مشکلات جدی عدم تامین نیازهای سرمایشی ، گرمایشی ، رطوبتی ، آسایش و … مواجه می کنند. بنابرین این کار را به مهندسان متخصص در این زمینه واگذار کنید تا به طور دقیق ظرفیت آن محاسبه و تعیین شود.

6 . نوع دستگاه هواساز

هواسازها در اشکال گوناگونی ساخته می شوند. شرکت ما هواسازها را در انواع افقی ، عمودی ، حالت L ، یک یا چند منطقه ای و … با توجه به نیاز یا درخواست مشتری و محل نصب آن طراحی و تولید می کند.

راهنمای خرید هواساز

تهویه مطبوع ماخ به عنوان شرکت طراح و تولید کننده هواساز ، ایرواشر ، زنت ، انواع چیلر و … تمامی محصولات خود را با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای تدوین شده در صنعت تهویه مطبوع و متناسب با نیاز هر پروژه ای ، طراحی و تولید می کند. ما علاوه بر تولید ، فروش هواساز و سایر دستگاه ها را به طور مستقیم از کارخانه انجام می دهیم تا آنها را با پایین ترین قیمت ها عرضه کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات و مراحل خرید دستگاه هواساز و نیز استعلام قیمت آن با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

مطالعه بیشتر ⇓

چیلر آبی

چیلر هوایی

قیمت هواساز

هواساز آپارتمانی و صنعتی

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 1]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 + هفت =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت