ساخت دستگاه هواساز

ماخ شرکت تولید کننده انواع دستگاه هواساز در ظرفیت های مختلف

تهویه مطبوع ماخ ، شرکت تولید کننده هواساز و سایر سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی و با تجربه چندین دهه ای در ایران است. ساخت هواساز در شرکت ما به صورت اختصاصی برای هر مشتری انجام و در موعد مقرر تحویل داده می شود. ما عملیات طراحی و تولید هواساز و سایر دستگاه های گرمایشی و سرمایشی را برای تمامی ساختمان ها، سوله ها و پروژه های سرتاسر ایران و نیز کشورهای همسایه انجام می دهیم. پروسه ساخت دستگاه هواساز از بازدید پروژه توسط مهندسان ما ، تعیین ظرفیت و ویژگی های مورد نیاز برای دستگاه آغاز و در ادامه با تعیین قیمت نهایی و عقد قرارداد با مشتری ، مرحله تولید دستگاه مورد نظر در محل کارخانه شرکت ما انجام می شود.

در زیر تصویری از مراحل طراحی و تولید انواع دستگاه هواساز در ظرفیت های مختلف در محل کارخانه شرکت ما نشان داده شده است.

ماخ شرکت تولید کننده هواساز

اگر با سیستم هواساز آشنایی ندارید، توصیه می کنیم که برای شناخت اجزا و آشنایی با طرز کار و نحوه تعامل این سیستم با سایر اجزای سیستم تهویه (مثل موتورخانه و چیلر) این مقاله ⇐ هواساز چگونه کار می کند ؟ را مطالعه بفرمایید.

مهمترین ویژگی های بکار رفته در فرآیند طراحی و ساخت هواساز های شرکت ما با طرح ها و ظرفیت های مختلف

1 . ساخت هواساز (بدنه اصلی یا همان جداره بیرونی) با فولاد گالوانیزه Hot Dip (به ضخامت 1.25 میلی متر) و جداره داخلی (به ضخامت 0.6 میلی متر) با محافظ رنگ مخصوص (Electro Powder Coating) با ضخامت 80 تا 100 میکرون و یا استیل (در صورت درخواست مشتری). نکته اینکه طراحی و تولید انواع دستگاه هواساز و در ظرفیت های مختلف به صورت دو جداره انجام می شود.

2 . استفاده از عایق EVA به صورت پشت چسب دار برای جلوگیری از لرزش و ارتعاش و نیز هوابندی مناسب و یا عایق کاری جداره های (دیواره) دو لایه با عایق پلاستوفوم (یا پلی یورتان در صورت درخواست مشتری یا بر حسب نیاز)

عایق پشت چسب دار EVA در ساخت هواساز

3 . ساختار بدنه دستگاه از نوع پنل های فلزی مدولار با دریچه های قابل دسترسی و قابل برداشت

4 . ساخت شاسی هواساز از مقاطع ناودانی استاندارد با پوشش رنگ اپوکسی

5 . ساخت استراکچر (ستون بندی) هواساز با مقاطع پروفیل بسته آلومینیومی با آلیاژ 6063 طرح AROSIO ایتالیا (سایز 50) و تولید شده به روش اکسترود به همراه عملیات حرارتی پروفیل آلومینیوم (ایجینگ) و آبکاری (آلیاژ 6063 مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد و دارای قابلیت جوش پذیری نیز است.

ساخت استراکچر (ستون بندی) هواساز

6 . اتصالات استراکچر (CORNERS) 90 درجه از جنس پلی آمید تقویت شده (الیاف دار) با قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آسان، مقاوم در برابر تابش نور خورشید و عایق حرارتی و رطوبتی بسیار مناسب و در صورت نیاز و با توجه به ویژگی های خاص پروژه استفاده از گوشه های صلب ساخته شده از پروفایل های استیل L شکل و یا از نوع آلومینیومی

7 . دارای درب بازدید و هوابندی شده با نوار EVA و مجهز به لولای طرح AROSIO و دستگیره های قفل شونده مناسب برای باز و بسته کردن جهت سرویس های منظم دوره ای

8 . رنگ آمیزی پنل های بدنه با پوشش رنگ پودری الکتروستاتیک با کیفیت بسیار مرغوب به ضخامت 80 تا 100 میکرون (کلیه مراحل شستشوی اولیه، آماده سازی سطوح پاشش رنگ و پخت درکوره طبق استانداردهای مربوطه و تحت کنترل کیفی)

9 . طراحی و نصب قلاب حمل به تعداد مناسب و در محل مناسب (طبق محاسبات مهندسی)

تولید هواساز و حمل به محل پروژه

10 . دستگاه دارای کویل 4 ردیفه سرمایشی و کویل 2 ردیفه گرمایشی از لوله های مسی 8/5 اینچ و فین های موج دار سینوسی آلومینیومی با آرایش 8 FIN/INCH (نکته اینکه در فرآیند طراحی و تولید انواع دستگاه هواساز و با ظرفیت های مختلف و در شرایط عادی از کویل آب سرد مسی 4 ردیفه و کویل آب گرم مسی 2 ردیفه استفاده می شود و در شرایط غیرمعمول که برای مثال می توان به هواسازهای فول فرش اشاره کرد، تعداد ردیف کویل ها به ترتیب به 6 و 3 ردیف یا 6 و 4 ردیف افزایش پیدا می کند)

11 . استفاده از فین های با سطح موج دار مخصوص و با کیفیت روی سطح کویل ها از جنس مس یا آلومینیوم برای به حداکثر رساندن راندمان حرارتی و برودتی

12 . استفاده از کویل مسی به صورت محاسبه شده و مطابق با نتایج نرم افزارهای تحلیلی

13 . تولید هواساز مجهز به موتورفن های تک سرعته به صورت استاندارد و یا استفاده از موتورفن دو سرعته و یا دور متغیر (اینورتر) در صورت درخواست مشتری و یا بر حسب نیاز و تامین آنها از شرکت های جهانی و ایرانی معتبر از جمله نیکوترا ، زیمنس و دمنده (دستگاه به صورت پیش فرض دارای الکتروموتور سه فاز 50 HZ شرکت موتوژن با بالانس دینامیکی شفت و روتور ، دارای استاندارد IP54 و عایق بندی کلاس F و فن فوروارد طرح نیکوترا و بالانس شده به روش استاتیکی و دینامیکی)، عایق کاری استاندارد موتورهای الکتریکی و بالانس استاتیکی و دینامیکی فن ها

تولید هواساز مجهز به موتورفن های موتوژن و نیکوترا

14 . به کار بردن فیلترهای مسطح و یا V شکل در مسیر عبور هوا (استفاده از فیلتر آلومینیومی قابل شستشو به ضخامت 50 میلی متر) به صورت استاندارد با 5 لایه توری آلومینیومی موجدار و ساده LVF (وجود این پنج لایه به صورت یکی درمیان ساده و سینوسی باعث استحکام خود فیلتر و زدودن ذراتی که ممکن است به ساختار دستگاه آسیب برسانند می شود) و سایر فیلترها به عنوان آپشن و در صورت نیاز (کیسه ای ، استوانه ای ، فیلتر روغن ، HEPA و ULPA با راندمان های فیلترینگ مختلف)

15 . استفاده از فریم های مخصوص برای فیلترها با قابلیت نصب سریع و تعویض آسان فیلترها

16 . تعبیه فیلترها در قسمت های مختلف از جمله قبل و بعد از موتورفن و بکاربردن فیلترینگ مخصوص در ساخت دستگاه هواساز هایژنیک یا همان بهداشتی (به عنوان سازنده هواساز هایژنیک و نیز معمولی)

مطالعه بیشتر درباره هواسازهای هایژنیک در این متن ⇐ هواساز هایژنیک

17 . دمپرها از نوع موازی با تیغه های آلومینیومی و دارای واشر آب بندی طرح AROSIO ایتالیا (اتصال تیغه های آلومینیومی با چرخ دنده های پلی آمید و حرکت به صورت مخالف برای به حداقل رساندن صدای هوای عبوری)

18 . استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای در تولید هواساز با پوشش محافظ و قابلیت نصب و دسترسی آسان به اجزای داخلی آن

19 . قابلیت ساخت هواساز به شکل چند تکه و مونتاژ آن در محل نصب (هواسازهای با سایز بسیار بزرگ) جهت حمل و نقل آسان تر

20 . ساخت هواساز با درب های مجهز به دستگیره های قفل شونده در تمامی مقاطع بدنه اصلی هواساز

21 . نصب موتورفن ها به صورت داخلی و یا خارج از بدنه دستگاه

22 . تزریق آب با فشار بالا و به روش اتمیزه شدن در مسیر جریان هوا برای افزایش رطوبت و یا سایر روش های رطوبت زنی (بر حسب نیاز و یا درخواست مشتری)

هواساز

ساخت دستگاه هواساز

تست های بعد از طراحی و ساخت هواساز

پس از اینکه هواساز مورد نیاز در کارخانه طراحی و ساخته شد، تست های مختلف برای اطمینان از عملکرد صحیح بخش های مختلف آن بر روی دستگاه انجام می شود که شامل موارد زیر می شود :

1 . تست نشتی کویل ها

2 . تست عملکرد و سرعت فن و نداشتن لرزش

3 . تست عملکرد دمپرها

4 . تست میزان رطوبت و عملکرد صحیح سیستم رطوبت زن (در صورت نصب اجزای رطوبت زن و رطوبت زدا در دستگاه برای افزایش و کاهش رطوبت هوا)

5 . تست سیستم کنترلر ، سنسورها و تابلو برق دستگاه (در صورتی که دستگاه به صورت تمام اتوماتیک کنترل ، طراحی و ساخته شود)

نکته اینکه فرآیند تست پس از طراحی و تولید دستگاه هواساز مورد نظر (در هر ظرفیتی که باشد) همواره بر روی کلیه محصولات انجام می پذیرد.

سازنده هواساز در انواع ، ظرفیت ها و طرح های گوناگون

ما به عنوان شرکت تولید کننده هواساز ، چیلر ، مینی چیلر و غیره ، محصولات خود را به صورت مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فرآیند ساخت هواساز ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی : 09191639363

فروش دستگاه هواساز

مطالعه بیشتر ⇓

کاتالوگ هواساز

دستگاه هواساز آپارتمانی

فرآیند فروش دستگاه هواساز

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 4]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 + 13 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت