مولد بخار چیلرهای جذبی

مولد بخار چیلرهای جذبی شباهت زيادي با مبدل های حرارتی Kettle – type – reboiler که در صنعت براي تغليظ کردن به کار مي رود، دارد.

شماتيک ري بويلرهاي نوع ديگي :

مولد بخار چیلرهای جذبی - شماتيک ري بويلرهاي نوع ديگي

لوله هاي مولد بخار بر خلاف ساير سطوح حرارتي چيلر از آلياژ ٩٠ % مس و ١٠ % نيکل مي باشد. اين امر به خاطر حفاظت لوله ها در برابر خوردگي مي باشد. با استفاده از لوله هاي خميده U شکل ، عمليات تعويض لوله هاي مولد بسيار آسان مي شود. ضمن اينکه استفاده از لوله هاي خميده U شکل انبساط و انطباق با شرايط جديد که ممکن است در اثر تغييرات ناگهاني دما رخ دهد، امکان پذير خواهد شد. در نتيجه سايش و فرسودگي لوله ها در اثر تنش هاي حرارتي و به تبع آن نقص فني جلوگيري مي گردد.

واحد جاذب

محلول غليظ خروجي از ادكتور، به علت عبور از افشانكها دچار افت فشار شده و قسمتي از آن به صورت بخار در مي آيد. اين فرايند با كاهش دما و افزايش نسبي غلظت محلول همراه ميباشد. بديهي است كه افشانك ها، بايد از يك طراحي ضد انسداد بر خوردار باشند.

محلول پس از آنكه بر روي لوله هاي افقي واحد جاذب (ابزربر) پاشيده شد، به صورت يك فيلم ريزشي بر روي سطوح سرد لوله در مي آيد. اين فيلم ريزشي اقدام به جذب بخار آب موجود در محيط اطراف خود كرده و گرماي حاصل از اين فرايند به آب داخل لوله هاي افقي جاذب منتقل ميشود.

مطالعه بیشتر ⇓

چیلرهای جذبی

مبدل های حرارتی

چیلر تراکمی آب خنک

چیلر هوایی

دستگاه تهویه مطبوع GHP

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 4 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت