ترمیم و اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان

ترمیم و اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش (تهویه مطبوع قدیمی ساختمان)

اگر شما قصد دارید که تغییراتی را در ساختار ساختمان خود ایجاد کنید ، نکات زیر را نیز در ترمیم و اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش (تهویه مطبوع) ساختمان خود در نظر داشته باشید.

1 . تغییرات طرح داخل ساختمان و اجبار به اصلاح کانال های سیستم تهویه

سیستم کانال کشی موجود در ساختمان برای طرح فعلی آن طراحی شده است. اگر شما طرحی برای کشیدن یا ریختن دیوارها دارید یا می خواهید فضای جدید را در داخل ایجاد کنید باید به تغییر و اصلاح کانال ها نیز توجه داشته باشید. در غیر اینصورت با افت سطح کیفیت توزیع هوا مواجه خواهید شد. چنانچه به سیستم تهویه جدیدی جهت افزایش سطح کیفیت هوا نیاز داشته باشید بهتر است که از سیستم های بدون کانال ductless استفاده شود و از سیستم های کانالی duct work تا حد امکان استفاده نشود تا هزینه ها کاهش یابند.

2 . در نظر گرفتن امکان پخش آلودگی ها و ذرات هنگام ترمیم

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که فرآیند اصلاح می تواند منجر به پخش ذرات آلرژی زا و آلاینده ها به فضای داخل ساختمان شود که منجر به نارضایتی و ایجاد حساسیت های شدید در کارکنان و ساکنان درون ساختمان خواهد شد. بنابرین تا جای ممکن آن را در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام دهید و نیز اینکه کانال ها و مسیرهای توزیع هوا را در حین نوسازی سیستم کاملا مسدود نمایید.

3 . امکان تعویض و جایگزینی سیستم تهویه جدید به جای سیستم قدیمی

در برخی موارد ترمیم و اصلاح ساختمان می تواند منجر به تعویض کل سیستم تهویه شود. هر چه سن ساختمان بیشتر باشد و تجهیزات تهویه فرسوده تر شده باشند بهتر است که در حین بازسازی ساختمان ، کل سیستم تهویه قدیمی ، ناکارآمد و پر مصرف را با سیستمی با ابعاد کوچکتر ، راندمان بالاتر و کارآمدتر (از نظر میزان نمودن رطوبت هوا ، فیلتر کردن هوا و …) جایگزین نمایید. شاید بزرگترین مشکل هزینه اولیه بالایی است که باید بابت آن پرداخت کنید ولی این را به خاطر داشته باشید که عمر مفید سیستم تهویه قدیمی در بهترین حالت نهایتا 20 سال است و بالاخره سیستم جدیدی باید جایگزین آن شود و صرفه جویی هایی که در مصرف انرژی و نیز کاهش نگهداری و تعمیرات در بلند مدت خواهید داشت، هزینه اولیه را جبران خواهد کرد.

ترمیم و اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش

4 . افزایش ظرفیت سیستم سرمایش و گرمایش در نتیجه ی افزایش تعداد ساکنین یا کارکنان

با تغییرات ساختار ساختمان به احتمال زیاد تعداد افراد حاضر و نیز تجهیزات تولید کننده حرارت در آن افزایش خواهد یافت که نیاز به سیستم تهویه قوی تر و با ظرفیت بیشتر را می طلبد. این تغییرات باید توسط مهندسان متخصص در زمینه تهویه مطبوع بازدید و محاسبات لازم انجام شود و متناسب با آن به سیستم تهویه فعلی ، سیستم دیگری افزوده شود تا بتواند پاسخگوی نیازها باشد.

گروه تهویه مطبوع ماخ متشکل از مهندسان با تجربه و متخصص در زمینه تهویه مطبوع است که می توانند با بازدید ساختمان ، طرح های گوناگونی را برای ترمیم و اصلاح سیستم های فعلی و یا جایگزینی سیستم های مدرن به جای سیستم های قدیمی ارائه دهند تا با کمترین هزینه ها به نیازهای اولویت بندی شده ساختمان به خوبی پاسخ داده شود. جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های تهویه مطبوع و نیز نحوه ترمیم و اصلاح سیستم سرمایش و گرمایش قدیمی یا از کار افتاده خود با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

از جمله بهترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی امروزی می توان به چیلرها و نیز سیستم تهویه گازسوز GHP اشاره کرد که در مقالات زیر به طور مفصل، به طرز کار و مزایای آنها پرداخته ایم.

مطالعه بیشتر درباره اجزا و مزایای چیلرهای هوایی در این مقاله ⇐ چیلر هوایی

مطالعه بیشتر درباره برندهای مختلف سیستم های سرمایش و گرمایش مدرن GHP و آشنایی با تکنولوژی ها و مزایا و معایب هر یک در مقالات زیر ⇓

آشنایی با سیستم GHP شرکت LG در صفحه ⇐ LG GHP

مطالعه بیشتر در مورد ساختار GHP های شرکت Panasonic در این متن ⇐ Panasonic GHP

آشنایی بیشتر با ویژگی ها و مزایای سیستم GHP شرکت Toyota در این صفحه ⇐ AISIN Toyata GHP

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + 2 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت