کاتالوگ ، قیمت و خرید اواپراتور

به عنوان راهنمای اولیه جهت خرید اواپراتور ، در این متن نمونه ای از کاتالوگ اواپراتور پوسته و لوله و نمونه ای از جدول انتخاب اواپراتور فن دار را ارائه نموده ایم. قبل از اقدام به خرید اواپراتور و سایر مبدل های حرارتی می توان از این جداول به عنوان راهنمای اولیه استفاده نمود. نحوه انتخاب اواپراتور نیز از روی آن ساده است و توضیحات لازم داده شده است. تغییرات عمده در جنس و ساختار اواپراتورها منجر به تغییر لیست قیمت اواپراتور می شود و نمی توان به طور دقیق قیمت اواپراتور را تعیین نمود.

کاتالوگ اواپراتور پوسته و لوله (Shell and Tube)

یک نوع بسیار پر کاربرد از اواپراتورها نوع پوسته و لوله یا همان شل اند تیوب (Shell and Tube) است که دو سیال در آن جاری شده و با یکدیگر تبادل حرارتی انجام می دهند. قیمت اواپراتور پوسته و لوله ای نسبت به انواع دیگر مانند نوع فن دار و صفحه ای کمتر بوده و دارای ساختاری مستحکم تر و با راندمان بالاتر است. در جدول زیر نمونه ای از کاتالوگ اواپراتور پوسته و لوله ای به همراه پارامترهای مهمی مانند توان (Power) حداقل و حداکثر (min و max) بر حسب kw، افت فشار بر حسب mbar و شدت جریان سیال بر حسب لیتر بر ساعت L/h برای 20 مدل از آنها با ظرفیت (توان) 9.7 تا 365 کیلووات ارائه شده است.

کاتالوگ اواپراتور پوسته و لوله

نحوه انتخاب اواپراتور از روی آن مشخص بوده و با انجام محاسبات و تعیین پارامترهای مورد نیاز می توان یکی از این مدل ها را به عنوان مدل استاندارد انتخاب نمود و در صورت نیاز اواپراتوری با ویژگی های منحصر به فرد و ما بین این مدل ها را نیز طراحی و تولید کرد.

جدول انتخاب اواپراتور فن دار

در جدول انتخاب اواپراتور (از نوع فن دار یا هوا خنک) 5 مدل کلی از آنها با نام های 5EN تا 5EK نام گذاری شده اند که مدار مارپیچی ورود و خروج سیال از آن در 4 مدل که در شکل زیر نشان داده شده است، وجود دارد. در سطر بعدی از جدول انتخاب اواپراتور هوا خنک ، تعداد ردیف (Rows) کویل ها (لوله ها) به تعداد 2 تا 10 ردیف ارائه شده است. در سطرهای بعدی از جدول انتخاب اواپراتور هوا خنک نیز مشخصات مربوط به فین های (پره های) اطراف کویل در دو نوع آلومینیومی (Aluminium) و مسی (Copper) و نیز خوده کویل مسی (لوله ها) ذکر شده است.

جدول انتخاب اواپراتور فن دار

نحوه انتخاب اواپراتور به این جدول محدود نمی شود و با توجه به ظرفیت مورد نیاز، اواپراتورها طراحی و تولید می شوند و همانطور که گفته شد به علت گستره کاربرد، ویژگی های منحصر به فرد مورد نیاز، متغیرهای موجود در جدول و … با یک یا چند جدول نمی توان تمام اواپراتورها را پوشش داد و نیاز به طراحی خاص برای هر پروژه وجود دارد و این جدول تنها راهنمایی اولیه برای تعیین جنس، تعداد ردیف کویل ها، فین ها و … در فرآیند خرید و فروش اواپراتور است. قیمت اواپراتور نیز در نهایت به این عوامل بستگی دارد.

اواپراتور پوسته و لوله و فن دار

استعلام قیمت + خرید اواپراتور

نکته اینکه ما تنها اواپراتورهای پوسته و لوله (Shell and Tube) چیلرهای تهویه مطبوع و چیلرهای صنعتی با ظرفیت های بیشتر از 50 تن تبرید را تولید می کنیم و تولید اواپراتورهای سایز کوچک و با ظرفیت پایین (برای مثال برای کولر گازی یا داکت اسپلیت یا انواع ظرفیت پایین صنعتی) ، اواپراتورهای با ظرفیت های پایین و بالا که کاربردهای صنعتی دارد و نیز انواع سردخانه ای آن در دستور کار ما نیست و هیچ نوعی از آنها در لیست محصولات ما نیست و لذا لطفا فقط برای اواپراتورهای ظرفیت بالا چیلر (از نوع پوسته و لوله) با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی : 09191639363

مطالعه بیشتر ⇐ انواع اواپراتور

مطالعه بیشتر ⇐ اواپراتور چگونه کار می کند ؟

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو + پانزده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت