مبدل حرارتی خاص

مبدل های حرارتی خاص

مبدل حرارتی خاص از چند نظر می تواند نسبت به سایر مبدل های معمولی متفاوت باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم. علاوه بر مبدل های حرارتی که به صورت معمولی مانند مبدل حرارتی پوسته و لوله ، مبدل حرارتی دو لوله ای ، نوع صفحه ای و … به طور وسیع در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند، ممکن است که به دلایل مختلف نیاز باشد که نوع خاصی از مبدل که پاسخگوی نیازهای یک سیستم باشد، طراحی و تولید گردد‌.

مبدل حرارتی خاص

1 . مبدل حرارتی خاص از نظر نوع و شکل

اگر از نظر نوع مبدل به مبدل خاصی به جز انواع مرسوم پوسته و لوله و یا هوا خنک و … نیاز داشته باشید، این مسئله باید از چند لحاظ بررسی گردد. اول اینکه باید بدانیم مبدل های حرارتی معمول قابلیت تامین نیازها را دارند یا نه. دوم اینکه آیا نقشه مبدل حرارتی خاص با طرح خاص وجود دارد و یا اینکه باید توسط مهندسان محاسبه ، طراحی و تهیه گردد. نوع خاص ممکن است ترکیبی از مبدل های موجود و یا اینکه شکل کاملا متفاوتی از آنها داشته باشد.

2 . مبدل حرارتی خاص از نظر نحوه نصب

برخی از مبدل های خاص در واقع مبدل معمولی هستند که فقط نحوه نصب آن با توجه به موقعیت خاص آن باید متفاوت باشد که این مسئله نیز باید لحاظ گردد و اگر بتوان از مبدل معمولی با شیوه نصب خاص استفاده نمود، بهتر است که این کار انجام گردد، در غیر این صورت، مبدل متناسب با محل نصب، پس از جمع آوری اطلاعات و تهیه نقشه ها طراحی و ساخته می شود.

3 . از نظر کاربرد و جنس

ممکن است مبدلی در نظر باشد که سیالات جاری در آن از نوع خاصی بوده و باید جنس ، شکل ، ابعاد و سایر ویژگی های مبدل به طور خاص برای آن طراحی یا انتخاب گردد. ممکن است نیاز باشد که مبدل به صورت فشرده طراحی گردد تا بتواند در ابعاد کوچک، نرخ بالایی از حرارت را بین دو سیال منتقل کند که در این صورت می توان با ترفندهایی مبدل فشرده مورد نظر را طراحی و تولید کرد.

مطالعه بیشتر درباره ساختار و نحوه عملکرد انواع مبدل های پوسته و لوله در این مقاله ⇐ مبدل حرارتی پوسته و لوله

بررسی طرز کار و کاربردهای نوع دو لوله ای در این مقاله ⇐ مبدل حرارتی دو لوله ای

بررسی قیمت مبدل ها در این صفحه ⇐ قیمت مبدل حرارتی

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + دوازده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت