انواع سیستم های vrf

انواع سیستم های VRF یا VRV

انواع سیستم های VRF یا VRV می توانند به شکل های زیر مورد استفاده قرار بگیرند :

1 . فقط سرمایشی (در این سیستم ها برای گرمایش دستگاه دیگری در نظر گرفته می شود)

در شکل زیر قطعات و مدار یک سیستم تهویه مطبوع VRF که فقط برای سرمایش مورد استفاده قرار می گیرد ، نشان داده شده است.

سیستم VRF سرمایشی

2 . به صورت هیت پمپ سرمایشی و گرمایشی

هیت پمپ VRF اجازه می دهد که کل یونیت های داخلی حالت سرمایشی یا گرمایشی داشته باشند اما این امکان وجود ندارد که به طور همزمان تعدادی از یونیت ها در حالت سرمایش و تعدادی در حال گرمایش کار کنند. زمانی که یونیت های داخلی در حالت سرمایشی هستند به عنوان اواپراتور و زمانی که در حالت گرمایشی هستند به عنوان کندانسور عمل می کنند که به این نوع ، سیستم های دو لوله ای نیز گفته می شود.

3 . به صورت هیت پمپ و با قابلیت بازیافت انرژی

VRF های با بازیافت انرژی (Heat Recovery) این قابلیت را به یونیت های داخلی می دهند که به طور همزمان چند یونیت در حالت سرمایش و چند یونیت در حالت گرمایش کار کنند. هر سازنده ای طرح مربوط به خود را دارد (سیستم دو لوله ای یا سه لوله ای) اما اکثر سازندگان از سیستم های سه لوله ای و چیدمان خاص دریچه ها استفاده می کنند (خط مایع ، خط گاز داغ ، خط مکش) و هر یونیت داخلی از سه لوله انشعاب می گیرد (با استفاده از دریچه های سولونوئیدی)

HR VRF - Heat Recovery VRF

هر یونیتی که بخواهد در حالت سرمایش کار کند، دریچه های خط گاز داغ و مایع را باز کرده و به عنوان کندانسور عمل می کند. با استفاده از مبدل های حرارتی ، گرمای دفع شده از یونیتی که در حال خنک کاری است را جذب و به مبرد مدار یونیت در حال گرمایش داده می شود و بدین ترتیب گرما بازیافت شده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

برای مثال اگر یونیتی در حال سرمایش با COP یا ضریب عملکرد 3 کار کند و یونیت دیگری به طور همزمان در حالت گرمایش باشد و COP آن 4 باشد ، بازیافت گرما می تواند COP برابر 7 را ایجاد کند. البته باید توجه کرد که همیشه در کل سال سیستم به شکل سرمایش و گرمایش همزمان کار نمی کند و فقط در برخی از روزها که تعدادی از واحدهای ساختمان به گرمایش و تعدادی به سرمایش نیاز دارند، این سیکل بازیافت انجام می شود که در واقع VRF گرما را از واحدهایی که به خنک کاری نیاز دارند گرفته و به واحدهایی که نیاز به گرمایش دارند منتقل می کند.

مطالعه بیشتر در متن ⇐ سیستم تهویه مطبوع VRF

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های vrf و سایر سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی ، انتخاب مناسب ترین سیستم برای ساختمان خود و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

مطالعه بیشتر ⇓

مزایای VRF

LG VRF

LS VRF

Hisense VRF

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 + پانزده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت