جایگزینی سیستم سرمایش و گرمایش فرسوده

جایگزینی سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان (تهویه مطبوع)

تفاوتی ندارد که چه نوع سیستم تهویه ای در ساختمان شما نصب است. بالاخره زمانی می رسد که نیاز باشد جایگزینی سیستم سرمایش و گرمایش فرسوده یا از کار افتاده با یک سیستم مدرن انجام شود. این کار می تواند به خاطر فرسوده شدن سیستم تهویه مطبوع یا بالا بودن هزینه های تعمیر باشد و یا اینکه شما تصمیم گرفته اید یک سیستم بزرگتر و با راندمان بالاتر جایگزین سیستم تهویه قدیمی کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که وقتی می خواهید یک قسمت از سیستم تهویه مانند کمپرسور چیلر و یا هواساز و … را که فرسوده است تعویض نمایید ، کل سیستم تهویه را یکجا تعویض نمایید تا سیستم از نو با حداکثر راندمان کار کند. شاید با این کار هزینه اولیه زیادی را بابت آن پرداخت نمایید ولی قطعا در بلند مدت ، کاهش هزینه های مصرف انرژی ، تعمیر ، نگهداری و لذت آسایش ناشی از سیستم تهویه مدرن ، هزینه اولیه را جبران خواهد نمود.

شناخت سیستم های جدید و کارآمد

اگر قصد دارید که یک سیستم جدید مانند هیت پمپ های سرمایشی و گرمایشی (دستگاه GHP , VRF و …) را جایگزین بویلر ، کوره ها و چیلرهای قدیمی کنید دو نکته را در انتخاب آن در نظر بگیرید.

۱ . قیمت

۲ . راندمان

شاخص HSPF

HSPF مخفف کلمات Heating Season Performance Factor است که راندمان هیت پمپ را مشخص می کند. به طور کلی مقدار HSPF هیت پمپ های جدید باید حداقل ۷٫۷ باشد. (برای مثال مقدار HSPF هیت پمپ الکتریکی شرکت ال جی LG VRF حدود ۱۲ است)

شاخص SEER

SEER مخفف کلمات Seasonal Energy Efficiency Ratio است که حداقل باید مقدار آن ۱۳ باشد. (برای مثال مقدار SEER هیت پمپ الکتریکی شرکت ال جی LG VRF حدود ۲۷ است)

علاوه بر ارتقای سیستم تهویه باید اقداماتی نیز در زمینه آب بندی درزهای پنجره ها و درب ها و نیز عایق کاری کانال ها (در صورت لزوم) صورت بگیرد تا با کمترین میزان مصرف انرژی ، آسایش دلخواه تامین گردد. با این کار به سیستم سرمایشی گرمایشی کوچکتری نیز نیاز خواهد بود که هزینه اولیه دستگاه را نیز کاهش می دهد.

جایگزینی سیستم سرمایش و گرمایش فرسوده

نکات آموزشی نگهداری سیستم تهویه مطبوع و افزایش طول عمر آن

۱ . حتما مطابق دستورالعمل شرکت سازنده دستگاه ، فیلترها را در بازه زمانی معین تعویض نمایید.

۲ . میزان درجه حرارت را حدودا در تابستان روی ۲۵ و در زمستان روی ۲۰ درجه تنظیم کنید.

۳ . اطمینان حاصل کنید که در مسیر کانال ها مانعی وجود نداشته باشد.

۴ . هر گونه مانعی که ورود جریان هوا به یونیت خارجی (یونیتی که در بیرون از ساختمان نصب می شود) را مختل می کند از سر راه بردارید.

۵ . چنانچه مطابق کاتالوگ سازنده به بازدیدهای دوره ای توسط تکنسین ها نیاز باشد، آن را طبق برنامه انجام دهید.

انتخاب دستگاه های سایز شده و متناسب با نیاز

این کار حتما باید توسط مهندسان متخصص تهویه مطبوع صورت بگیرد. محاسبات مربوط به سرمایش ، گرمایش و رطوبت مورد نیاز مسئله ای است که با جمع آوری اطلاعات محل پروژه صورت می گیرد و در صورتی که درست انتخاب شود علاوه بر تامین آسایش در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های تهویه مطبوع و جایگزینی سیستم سرمایش و گرمایش جدید به جای سیستم های فرسوده و قدیمی با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇐ نسل جدید چیلرها

مطالعه بیشتر ⇐ مدرن سازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی

آشنایی با دستگاه مدرن سرمایشی و گرمایشی VRF در متن ⇐ سیستم تهویه مطبوع VRF

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست