سیستم های تهویه مطبوع مدرن در ساختمان ها و خانه های قدیمی

جایگزینی سیستم های تهویه مدرن با قدیمی

زمانی که شما یک ساختمان قدیمی (در برخی موارد خانه های تاریخی) را برای زندگی مدرن بازسازی می کنید ، افزودن سیستم تهویه مطبوع مدرن یک چالش محسوب می شود. ساختمان های قدیمی معمولا فضای کافی برای نصب سیستم های کانالی سنتی را ندارند. در ساختمان های قدیمی معمولا برای گرمایش یک سیستم بویلر و رادیاتور و برای سرمایش یک سیستم چیلر و هواساز مرکزی وجود دارد. همچنین اگر در پی خرید یک سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی مدرن برای ساختمان های نوساز هستید دستگاه های ذکر شده در زیر را به شما پیشنهاد می دهیم که مزایا ، معایب و ویژگی های آنها را می توانید در متن مربوط به هر یک مطالعه نمایید.

به لطف عرضه سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی مدرن که به کانال کشی های هوا نیازی ندارند و از یونیت های داخلی سقفی و دیواری زیبا که با لوله کشی به یونیت های خارج از ساختمان نصب می شوند ، دیگر نگرانی در مورد بازسازی ساختمان و جایگزینی این سیستم ها با سیستم های قدیمی وجود ندارد و به راحتی این کار توسط مهندسان و شرکت های متخصص در این زمینه انجام می شود.

دو دستگاه برتر به عنوان سیستم های تهویه مطبوع مدرن در ساختمان ها و خانه های قدیمی

۱ . سیستم های تهویه مطبوع مرکزی VRF

سیستم های VRF به دو گروه سیستم سرمایشی و گرمایشی گازسوز GHP و سیستم VRF الکتریکی یا همان EHP تقسیم می شوند. سیستم های GHP و EHP به عنوان یکی از بهترین سیستم ها ، از یونیت های داخلی دیواری و سقفی  یا همان فن کویل که به یونیت های خارجی متصل می شوند تشکیل شده و به کانال کشی نیاز ندارند. این سیستم هم سرمایش و هم گرمایش را فراهم می کند. کنترل هر فن کویل به صورت مجزا و مستقل از دیگر یونیت ها انجام و از نظر راندمان بسیار بهینه و از نظر کارکرد بی صداتر از هر سیستم دیگری هستند.

حتما طراحی و نصب این سیستم ها را به شرکت های متخصص در این زمینه واگذار کنید زیرا همانند سیستم های دیگر نیستند که توسط اپراتورهای معمولی نصب شوند و به سطح بالایی از دانش و تجربه نیاز است.

به احتمال زیاد شما با اسپلیت (کولر گازی) آشنایی کافی دارید که از یونیت های پشت پنجره و یونیت های داخلی (معمولا دیواری) تشکیل می شوند. مشکل این سیستم ها این است که اولا فقط استفاده از آن به عنوان سرمایش صرفه اقتصادی دارد و نه گرمایش ، دوما با هر کدام فقط می توان سرمایش یک یا دو اتاق را تامین کرد. اسپلیت ها نسبت به VRF ها صدای بیشتری تولید می کنند. مزیت سیستم های GHP و EHP این است که به صورت مرکزی بوده و در ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و مخصوصا GHP که با گاز شهری کار می کند (بر خلاف VRF و اسپلیت که صرفا با انرژی برق کار می کنند) هم سرمایش و هم گرمایش بسیار بهینه و با ظرفیت بالا را می تواند تامین کند.

مهمترین مزیت این سیستم ها برای استفاده در ساختمان های قدیمی و جدید این است که به کانال کشی نیازی ندارند و یونیت های دیواری و سقفی داخل توسط لوله کشی مسی حاوی مبرد به یونیت خارجی که معمولا روی پشت بام قرار می گیرد، متصل می شوند (مطابق شکل). در نتیجه می توان به راحتی آن را نصب و از تمام مزایای یک سیستم سرمایشی و گرمایشی مدرن و مجهز به تکنولوژی های کنترلی روز ، حداکثر بهره را برد.

مطالعه بیشتر ⇐ سیستم VRF الکتریکی

مطالعه بیشتر ⇐ سیستم سرمایشی و گرمایشی گازسوز GHP

سیستم های تهویه مطبوع مدرن در ساختمان ها و خانه های قدیمی

۲ . مینی چیلر یا چیلر و فن کویل های بدون کانال

مینی چیلر آپارتمانی سرد و گرم دستگاهی با ابعاد کوچکتر نسبت به سایر دستگاه های مرکزی و ظرفیت کمتر نسبت به آنها است که در بیرون از ساختمان به صورت چند تایی (در صورت نیاز به ظرفیت های سرمایشی زیاد) نصب شده و با لوله کشی آب سرد به فن کویل های داخل ساختمان متصل شده و سرمایش مورد نیاز ساختمان را فراهم می کند. همچنین فن کویل ها دارای کویل (لوله های) آبگرم هم هستند که آبگرم از دستگاه دیگری (مانند دیگ آبگرم موتورخانه یا پکیج و …) به آن ارسال شده و به سیستم قابلیت گرمایش نیز می دهد.

مطالعه بیشتر ⇐ فن کویل

مطالعه بیشتر ⇐ مینی چیلر هوا خنک

مینی چیلر آپارتمانی سرد و گرم

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از سیستم های تهویه مطبوع مدرن در ساختمان ها و خانه های قدیمی ، بهبود و ارتقای سیستم های ناکارآمد و فرسوده ، آشنایی با ویژگی های سیستم های جدید و قیمت دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

کاتالوگ فن کویل

کاتالوگ مینی چیلر

دما و رطوبت ایده آل برای گالری های هنری

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست