قیمت سیستم GHP

قیمت سیستم تهویه GHP از 950 تا 1350 دلار به ازای هر تن تبرید

قیمت سیستم GHP تابع نوع برند و ظرفیت دستگاه است. قیمت هر یونیت بیرونی (نصب شده در بیرون از ساختمان Outdoor Units) آن بین 950 تا 1350 دلار به ازای هر تن تبرید و قیمت هر یونیت داخلی (Indoor Units یا همان فن کویل ها) بین 450 تا 700 دلار (یونیت های با ظرفیت 200 تا 1200 CFM) است. با توجه به ابعاد پروژه و متراژ لوله کشی مورد نیاز نیز هزینه لوله کشی مسی بین یونیت های داخل و خارج از ساختمان و عایق کاری آن نیز به کل قیمت مجموعه اضافه می شود.

دستگاه GHP

در هر ساختمانی که قرار باشد از سیستم تهویه مطبوع GHP در آن استفاده شود بایستی مجموع هزینه های مربوط به این سیستم در نظر گرفته شود. قیمت سیستم GHP از 950 تا 1350 دلار به ازای هر تن تبرید که ذکر نمودیم تنها شامل قسمت یونیت بیرونی (Outdoor unit) آن می شود که بایستی هزینه فن کویل ها را هم بدان اضافه کنیم. در ضمن برای نصب سیستم تهویه مطبوع GHP به لوله های مسی و تعداد زیادی Y Branch نیز نیاز است و در ظرفیت های بالا باید پست گاز و برق 3 فاز نیز تعبیه شود که این هزینه ها را نیز باید به قیمت یونیت های آن اضافه کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه GHP :

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت سیستم GHP تاثیر بگذارد. برای مثال برخی از این عوامل عبارتند از :

1 . شرایط آب و هوایی

بدیهی است که شرایط آب و هوایی هر منطقه ای نسبت به منطقه ای دیگر متفاوت بوده و بر اندازه و توان گرمایشی و سرمایشی مورد نیاز برای ساختمان و در نتیجه قیمت دستگاه GHP تاثیر مستقیمی دارد. برای مثال توان برودتی مورد نیاز برای یک پروژه با زیربنای 5000 متر که در یکی از شهرهای جنوبی ایران واقع شده ، بیشتر از توان برودتی مورد نیاز برای همان مقدار زیربنا در شهر تهران است که مهندسان متخصص تهویه آن را محاسبه می کنند و تعداد و توان دستگاه های مورد نیاز بر اساس آن انتخاب می شود.

2 . شرکت سازنده دستگاه

ویژگی های موجود در دستگاه های تولید شده توسط شرکت های مختلف متفاوت بوده و هر شرکتی از یک سری ویژگی ها و تکنولوژی های منحصر به فرد در ساخت محصولاتش استفاده می کند که با بررسی ویژگی های هر یک و مقایسه آنها با یکدیگر از نظر راندمان ، طول عمر مفید دستگاه و … می توان برند مورد نظر را انتخاب نمود که طبیعتا قیمت برندهای مختلف در تناژهای برابر ، با یکدیگر متفاوت خواهد بود. همچنین بعد مسافت و هزینه حمل و نقل دستگاه (حمل دستگاه از کشور سازنده تا ایران) نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار بر قیمت باشد. (چونکه کلیه GHP های موجود در بازار کشورمان وارداتی هستند و تولید داخلی نداریم) برای مثال این قیمت سیستم تهویه GHP از 950 تا 1350 دلار به ازای هر تن تبرید که ذکر نمودیم مربوط به Outdoor یونیت های شرکت LG است.

تهویه GHP

3 . نوع موتور احتراقی بکار رفته توسط هر شرکت

برای مثال :

در GHP های شرکت LG از موتور احتراق داخلی 3 سیلندر گازسوز Hyundai استفاده می شود.

در GHP های شرکت Panasonic از موتور احتراقی گازسوز شرکت Nissan استفاده می شود.

و در GHP های شرکت AISIN Toyota از موتور گازسوز شرکت Toyota ژاپن استفاده می شود.

مطابق شکل زیر مهمترین جزء به کار رفته در یونیت بیرونی دستگاه GHP موتور احراقی است که سوخت آن گاز شهری است و این موتور کمپرسورهای دستگاه را به گردش در می آورد و بنابرین اثر مستقیمی در قیمت یونیت بیرونی (از 950 تا 1350 دلار به ازای هر تن تبرید) دارد.

4 . نوع یونیت های داخلی

نوع یونیت های داخلی (فن کویل ها و هواسازها) متصل به یونیت خارجی دستگاه جی اچ پی در قیمت نهایی سیستم تاثیر بسزایی دارد. برای مثال در ساختمان هایی که به تغذیه هوای تازه از بیرون به درون ساختمان و نیز تنظیم دقیق رطوبت نیاز باشد باید از حداقل یک دستگاه هواساز که به یونیت خارجی دستگاه GHP با لوله کشی متصل می شود ، استفاده شود که تجهیزات تنظیم کننده رطوبت ، کانال های ورود و توزیع هوا و فیلترهای موجود در دستگاه هواساز تاثیر مستقیمی بر قیمت سیستم GHP خواهد داشت. در ضمن فن کویل های متصل به یونیت خارجی جی اچ پی نیز در انواع مختلف داکتی (کانالی) ، کاستی ، دیواری و زمینی طراحی و ساخته می شوند که فن کویل ها نیز نسبت به یکدیگر تفاوت قیمت دارند.

5 . طول سیستم لوله کشی مسی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه GHP طول لوله کشی مسی بین یونیت های خارجی دستگاه که معمولا بر روی بام ساختمان نصب می شوند و یونیت های داخل ساختمان (فن کویل ها) است که طبیعی است با توجه به فاصله یونیت ها از هم و میزان پراکندگی قسمت های مختلف تهویه شونده از ساختمان ، متراژ لوله کشی می تواند افزایش و یا کاهش یافته و بر قیمت GHP تاثیر مستقیم داشته باشد. برای مثال قیمت لوله کشی GHP های شرکت LG به ازای هر متر حدود 20 تا 25 دلار است. در ضمن اینکه به ازای هر فن کویل نیز از یک سپریشن (Separation) به قیمت تقریبی 90 تا 100 دلار باید استفاده شود. Y Branch Separation قطعه ای به شکل Y انگلیسی است که از مس ساخته شده و برای جدایش خطوط لوله مسی در مسیر لوله کشی استفاده می شود. بنابرین با توجه به متراژ لوله کشی و تعداد Separation ها هزینه ای به قیمت یونیت های داخلی (هر فن کویل بین 450 تا 700 دلار) و یونیت های خارجی (به ازای هر تن تبرید 950 تا 1350 دلار) اضافه می شود.

vrf ghp y branch

6 . افزایش قیمت سیستم تهویه مطبوع GHP در شرایط تحریمی

با توجه به اینکه کلیه GHP های موجود در ایران وارداتی هستند ، در شرایط تحریمی علاوه بر اینکه افزایش قیمت ارز بلافاصله بر افزایش قیمت دستگاه های وارداتی اثر می گذارد ، تامین دستگاه ها (با دور زدن تحریم ها) ، ترخیص کالا و هزینه های انتقال پول و … سخت تر شده و هزینه های حمل و نقل نیز افزایش می یابد که اثر مستقیمی بر افزایش قیمت کالا برای مصرف کننده نهایی در پی دارد. برای مثال در شرایط تحریمی دستگاهی را که به سهولت و مثلا با قیمت 10 هزار دلار می توان در کشورهای همسایه و با گارانتی و خدمات پس از فروش گسترده خریداری نمود ، در ایران با 15 هزار دلار به دست مصرف کننده می رسد. در ضمن قیمت سیستم تهویه GHP از 950 تا 1350 دلار که به ازای هر تن تبرید بیان کردیم در واقع قیمت Outdoor unit ها در خارج از کشور است که با واردات، قیمت آنها افزایش می یابد.

قیمت سیستم ghp

قیمت GHP و تاثیر تکنولوژی های بکار رفته در آن

برای اطلاع دقیق از تکنولوژی های بکار رفته توسط هر سازنده پیشنهاد ما این است که صفحات مربوط به هر کدام را مطالعه نمایید و در صورت وجود هر گونه سوال با مهندسان ما تماس بگیرید. برای مثال برخی از سازنده ها برای بهبود راندمان ، افزایش طول عمر مفید دستگاه ، کاهش سطح صدای سیستم تهویه ، قابلیت کارکرد تحت شرایط دمایی مختلف و … طرح های جالبی ارائه داده اند.

برخی از محصولات شرکت ما در زیر لیست شده اند که ویژگی های مربوط به هر کدام را می توانید مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر ⇓

جی اچ پی ال جی LG GHP

جی اچ پی تویوتا AISIN Toyota GHP

جی اچ پی پاناسونیک Panasonic GHP

تهویه مطبوع ماخ ، عاملیت فروش محصولات GHP و VRF برندهای معتبر جهانی از جمله شرکت LG ، Panasonic و Toyota را تحت گارانتی شرکت سازنده ، به طور مستقیم و با قیمت مناسب بر عهده دارد. همچنین انواع دیگر دستگاه های گرمایشی و سرمایشی از جمله انواع هواساز ، چیلر تراکمی ، مینی چیلر ، زنت ، ایرواشر و … در محل کارخانه شرکت ما ، مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای هر مشتری طراحی و تولید می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های تهویه مطبوع ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت GHP و سایر دستگاه ها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی (تهویه مطبوع ماخ) : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی (تهویه مطبوع ماخ) : 09191639363

برای آشنایی بیشتر با ساختار این دستگاه و مزایا و معایب آن ، این متن ⇐ سیستم تهویه مطبوع مرکزی سرمایشی و گرمایشی GHP را مطالعه کنید.

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 5 میانگین: 4.2]
اشتراک گذاری :

20 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  وقت بخیر
  ما تو تهران تو منطقه ۶ خونمون ۱۴۰ متره سه چهار سال از ساختش میگذره
  کولر گازی داره مارک اجنرال
  هزینه ی برقش خیلی زیاده ماهی هفت صد شش صد میاد
  چهار تا کولر با تایم روشن شدن خیلی کم نه که ۲۴ی
  یکی برای سالن
  سه تا اتاق خوابها

  کولر گازی اجنرال اینورتر v

  میخوام بدونم امکان نصب این mgp تو واحد ما هست ؟

  و هزینش چقدر میشه ؟

  و هزینه ماهانه این سیستم ؟

  چون با گازه میخوام هزینه ماهانشم توی شش ماه اول سال ک گرمه بدونم
  با تشکر

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   ژوئن 4, 2019 2:31 ب.ظ

   سلام و درود بر شما. چونکه در ساختار دستگاه GHP از موتور احتراق داخلی گازسوز (شبیه موتور اتومبیل) استفاده میشه، حداقل ظرفیت سرمایشی کوچکترین مدل این دستگاه حدود 45 کیلووات هستش که تقریبا برابر 12 تن تبرید میشه و این دستگاه حداقل باید برای یک واحد 400 متری استفاده بشه و برای واحد شما که 140 متره ، ظرفیت بسیار بیش از اندازه میشه و استفاده از اون برای واحد شما اصلا به صرفه نیست و نه تنها هزینه اولیه بالایی رو باید پرداخت کنید ، هزینه های دیگه از جمله مصرف انرژی (گاز) و تعمیرات و نگهداری اون هم برای واحد شما زیاد میشه و در نهایت براتون اصلا به صرفه نخواهد بود.

   پاسخ
   • سلام پس بجای کولر گازی برای این واحد چه جایگزین به صرفه ای پیشنهاد می کنید ؟

    پاسخ
    • makh-co.com admin
     ژوئن 9, 2019 3:30 ب.ظ

     سلام بر شما. در کل دو نوع سیستم خنک کاری وجود داره. نوع اول سیستم تبخیری هستش که پر کاربردترین اون همون کولر آبیه که اگر منزلتون کانال کشی داره برای کاهش مصرف بهترین گزینه کولر آبی هستش. نوع دوم سیستم های تبریدی هستند مثل کولر گازی ، چیلر ، مینی چیلر ، دستگاه VRF که همه اینها موتور الکتریکی و کمپرسور و گاز فرئون دارن که در نتیجه تقریبا مصرف انرژی اونها یکسانه. به نظرم با توجه به اینکه این مقدار هزینه برق براتون میاد اولا در اینورتر بودن کولرهای گازیتون شک کنید (متاسفانه هیچ نظارتی در بازار مبنی بر تقلبی بودن دستگاه ها وجود نداره) و حتما یک متخصص بیارید تا اینورتر بودن اونو بررسی کنه و دوما اینکه در گوگل راهکارهای کاهش مصرف انرژی در کولرهای گازی رو سرچ کنید. برای مثال در تابستان بهتره که دمای کولر رو همیشه بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا مصرفش به حداقل برسه و نیز سایر نکاتی هم که در این زمینه وجود داره رو اعمال کنید.

     پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  سیستم جی اچ پی برا ساختمان چهار واحدی حدود ۳۵۰ متر مربع (دو اپارتمان صد متریو دو اپارتمان هفتاد متری)
  ایا بصرفه هست؟!
  کوچک ترین مدلش چند دلار قیمت دستگاهش میشه
  اگه فقط یه واحد فعال باشه هزینه خیلی بالا میره؟!
  تشکر

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   ژوئن 5, 2019 9:13 ق.ظ

   سلام و درود. بله برای واحد 350 متری (4 تا واحدی که فرمودید) میتونه به صرفه باشه. برای اطلاع دقیق از موجودی و قیمت لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید و کلیه توضیحات رو به ایشون بدید تا دقیق تر راهنماییتون کنن.

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب. من در حال ساخت یک ساختمان دوطبقه هستم که مساحت هر طبقه 210 متر است. آیا سیستم ghp مناسب هست؟ اگر مناسب هست، هزینه تخمینی بر حسب دلار و یا تومان برای خرید دستگاه تقریبا چقدر هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر و ممنون از سایت عالی تان.

  پاسخ
  • سلام و درود بر شما. در خصوص مناسب بودن یا نبودن بایستی ابتدا پارامترهایی بررسی شود. برای توضیحات دقیق تر ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت های روز با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلیمان محمدی
  نوامبر 26, 2020 8:04 ق.ظ

  سلام..خسته نباشید ما در تهران یه ساختمان 2طبقه که هرطبقه 250متر داریم که 9سال پیش جی اچ پی تویوتا نصب کردیم که خراب شده نیاز به تعمیر دارد …ایا شما می توانید به ماکمک بکنید

  پاسخ
 • با سلام. برای یک خانه دوبلکس ویلایی در اطراف تهران (نسبتا سردسیر) چه گزینه ای رو پیشنهاد میدید؟
  زیربنای کل واحد خانه 550 متر و زیربنای مسکونی 300 متر هست با چهار اتاق خواب.
  آیا سیستم GHP مقرون به صرفه هست؟

  پاسخ
  • سلام و درود بر شما. سیستم GHP سیستم بسیار خوبی است ولی نه در شرایط تحریم. در شرایط تحریمی هم قیمت دستگاه GHP به علت وارداتی بودن بسیار بالاست و هم اینکه خدمات پس از فروش ضعیفی دارد. برای ویلای شما مناسب ترین سیستم استفاده از چیلر و پکیج زمینی و فن کویل ها برای سرمایش و گرمایش است. برای سرمایش آب سرد چیلر و برای گرمایش آب گرم پکیج به فن کویل ها متصل می شوند.

   پاسخ
 • سپاس از سایت و اطلاعات با ارزش و منطقی و بی آلایشتون مانا باشید

  پاسخ
 • محمد کریمی
  ژوئن 5, 2023 6:58 ب.ظ

  سلام برای بک تالار پذیرایی با مساحت ۷۴۰ متر مربع در جاجرود. حدود هزینه راه اندازی این سیستم چقدر تمام میشه? ابعاد سالن ۳۰ × ۲۴ متر

  پاسخ
  • makh-co.com admin
   ژوئن 6, 2023 10:18 ق.ظ

   درود بر شما. تعیین ظرفیت مورد نیاز علاوه بر مساحت و شهری که فرمودید به ارتفاع سقف تالار نیز بستگی دارد. برای محاسبه ظرفیت ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای این پروژه و نیز استعلام قیمت با مهندسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 • درود، وقتتون بخیر باشه، برای یک مجتمع مسکونی ۳۶ واحدی با زیربنای ۳۰۰۰ متر سیستم گرمایش و سرمایشی که از لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه باشه چی پیشنهاد میکنید

  پاسخ
  • درود بر شما. برای پروژه ای که فرمودید با توجه به اینکه متراژ واحدها کم است (احتمالا هر واحد کمتر از 100 متر مربع) هم می توانید از سیستم های واحدی (مثل کولر گازی و پکیج و رادیاتورها) و هم سیستم های مرکزی (مثل سیستم چیلر ، دیگ آبگرم و فن کویل ها) بهره ببرید. با سیستم های واحدی مثل کولر گازی (برای سرمایش) و پکیج و رادیاتورها (برای گرمایش) قطعا آشنایی دارید. با توجه به اینکه متراژ واحدها کم است از لحاظ قیمت اولیه ، مصرف انرژی و سطح آسایش این سیستم کولر گازی ، پکیج و رادیاتورها سیستمی مناسب خواهد بود ولی اگر متراژ واحدها بالا بود (معمولا هر واحد بیشتر از 180 متر مربع) دیگر از لحاظ مصرف انرژی و سطح آسایش و دیگر موارد این سیستم را پیشنهاد نمی کردیم و فقط تنها پیشنهاد ما سیستم مرکزی چیلر ، دیگ آبگرم و فن کویل ها بود. با توجه به اینکه سیستم های مرکزی قیمت اولیه بالایی دارند برای این پروژه ای که فرمودید استفاده از سیستم های مرکزی را توصیه نمی کنیم زیرا با سیستم های واحدی مثل کولر گازی و پکیج نیز می توانید به سطح آسایش مطلوب دست یابید. اما اگر متراژ واحدها بالا بود همانطور که اشاره کردیم مناسب ترین سیستم از لحاظ مصرف انرژی و سطح آسایش سیستم چیلر ، دیگ آبگرم (یا پکیج) و فن کویل ها است. چیلر دستگاهی است که آب را سرد و دیگ آبگرم (به صورت مرکزی) یا پکیج (به صورت واحدی) دستگاهی است که آب را گرم می کند و این آب سرد و گرم با لوله کشی آب به فن کویل ها متصل می شوند. به ازای هر اتاق یک فن کویل در نظر گرفته می شود (و به ازای هر سالن با توجه به متراژ معمولا یک یا دو فن کویل) و فن کویل ها با کمترین صدا و بیشترین سطح آسایش عمل سرمایش و گرمایش را انجام می دهند. در ضمن استفاده از سیستم های VRF مثل GHP و EHP را در حال حاضر اصلا توصیه نمی کنیم زیرا کشورمان در وضعیت تحریمی قرار دارد و ضمن بالا بودن قیمت اولیه این دستگاه ها که همگی وارداتی هستند با مشکلات عدیده خدمات پس از فروش مواجه خواهید شد.

   پاسخ
   • EHP که همون کولر گاز های سرد و گرم خودمون باید باشه و کمبودی از اون جهت نباید در بازار وجود داشته باشه. فقط مصرف برق زیادی برای گرمایش خواهد داشت. درسته؟

    پاسخ
    • خیر منظور از EHP ، کولر گاری نیست و EHP در واقع نوع تمام برقی VRF است. VRF ها به دو دسته GHP (گازسوز) و EHP (تمام برقی) تقسیم می شوند.

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × 4 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت