قیمت پکیج یونیت

قیمت پکیج یونیت های پشت بامی یا همان قیمت روفتاپ پکیج ها می بایستی بعد از تعیین دقیق مشخصات جوی (ویژگی های آب و هوایی که باید دستگاه در آن شرایط کار کند) تعیین شود. یعنی اینکه دستگاه های سرمایشی و گرمایشی بر اساس توان اسمی طراحی و ساخته می شوند که محصول تولید شده در عمل وقتی در شرایط کاری و در یک آب و هوای خاص قرار بگیرد ، توان واقعی متفاوتی خواهد داشت. بنابرین توصیه می شود که دستگاه مورد نظر حتما بر اساس مشخصات جوی شهری که قرار است دستگاه در آن کار کند ساخته شود. هنگام خرید محصول از دیگر پارامترهای مهم برای تعیین قیمت می توان به نوع و برند تجهیزات و نیز آپشن هایی اشاره کرد که در ساختار دستگاه به کار می رود. در ادامه یک لیست قیمت از پکیج یونیت های 5 تا 60 تن تبرید تولید شده در شرکت ماخ با قیمت حدودی 150 تا 980 میلیون تومان ارائه داده ایم که به صورت پیش فرض بر اساس قطعات برقی برند Schneider Electric فرانسه ، قطعات سیکل تبرید Danfoss و کمپرسورهای اسکرال Copeland اصلی تایلندی است. نکته اینکه پکیج یونیت های سرمایشی و گرمایشی ساخته شده در شرکت ما به صورت مستقیم از کارخانه و بدون واسطه و با حداقل قیمت به فروش می رسند.

لیست قیمت پکیج یونیت 5 تا 60 تن از 150 تا 980 میلیون تومان

در جدول زیر لیست قیمت پکیج یونیت یا همان لیست قیمت روفتاپ پکیج های سرمایشی و گرمایشی ساخته شده در شرکت ما از ظرفیت 5 تا 60 تن تبرید (17.5 تا 211 کیلووات) آورده شده است. این قیمت ها از 150 تا 980 میلیون تومان است. این دستگاه ها در ظرفیت های مابین این ظرفیت ها و همچنین ظرفیت های بالاتر از 60 تن نیز طراحی و تولید می شوند و به فروش می رسند.

ردیفظرفیتقیمت پکیج یونیت
15 تن تبرید150,000,000 تومان
210 تن تبرید270,000,000 تومان
315 تن تبرید380,000,000 تومان
420 تن تبرید470,000,000 تومان
525 تن تبرید570,000,000 تومان
630 تن تبرید660,000,000 تومان
740 تن تبرید830,000,000 تومان
850 تن تبرید910,000,000 تومان
960 تن تبرید980,000,000 تومان

توجه : قیمت ها به روز نمی باشد. لطفا برای اطلاع از قیمت های به روز (خرید مستقیم و بدون واسطه از کارخانه) با مهندسان ما تماس بگیرید.

مطابق جدول بالا، با بالا رفتن مقدار تن تبرید، قیمت دستگاه بابت هر تن پایین تر می آید. برای نمونه قیمت پکیج یونیت 5 تن 150 میلیون تومان (بابت هر تن تبرید سرمایش حدودا 30 میلیون تومان) و قیمت پکیج یونیت 60 تن 980 میلیون تومان (بابت هر تن تبرید سرمایش حدودا 16 میلیون و 300 هزار تومان) است.

قیمت پکیج یونیت تحت تاثیر مسائل گوناگونی قرار دارد که در این متن به آنها اشاره می کنیم تا در هنگام خرید پکیج یونیت ، انتخاب مناسبی داشته باشید. قیمت انواع پکیج یونیت هایژنیک ، معمولی و غیره متاثر از قیمت چیلر و هواساز است. در واقع پکیج یونیت دستگاهی است که از دو قسمت چیلر تراکمی هوا خنک و هواساز تشکیل شده و کنار هم به صورت یکپارچه قرار گرفته اند که در شکل زیر با کادر نشان داده شده است.

پکیج یونیت سرمایشی و گرمایشی

پیشنهاد می کنیم ابتدا برای شناخت دقیق اجزا و نحوه کار چیلرهای هوا خنک این مقاله ⇐ چیلر هوایی و برای آشنایی با ساختار و طرز کار هواسازها این مقاله ⇐ دستگاه هواساز را مطالعه بفرمایید.

مقایسه قیمت روفتاپ پکیج 5 تا 60 تن تبرید در برابر چیلر و هواساز

1 . قیمت بالاتر چیلر و هواساز در برابر روفتاپ پکیج

به طور کلی اینکه برای تهویه یک سوله یا ساختمان پیشنهاداتی در خصوص استفاده از چیلر و هواساز و یا روفتاپ پکیج (پکیج یونیت) داده می شود که از نظر قیمت معمولا قیمت روفتاپ پکیج کمتر خواهد بود. علت آن هم حذف مبدل شل اند تیوب چیلر (یا همان اواپراتور چیلر که برای سرمایش آب به کار گرفته می شود) و نیز اندکی صرفه جویی در ورقه های به کار رفته در بدنه دستگاه (چون روفتاپ پکیج در واقع همان چیلر و هواسازی است که در یک بدنه واحد ساخته می شود) است. برای مثال قیمت پکیج یونیت سرمایشی و گرمایشی 60 تن تبرید حدودا 980 میلیون تومان است (مطابق جدول بالا) که در برابر مجموع قیمت چیلر و هواساز که تقریبا برای این تناژ 1 میلیارد و 100 میلیون تومان است، کمتر می باشد. یعنی در این مورد خاص حدودا 120 میلیون تومان اختلاف قیمت وجود دارد.

مبدل شل اند تیوب چیلر

2 . حذف لوله کشی آب و سیال آب از مدار و تاثیر آن بر کاهش قیمت روفتاپ پکیج ها

در بسیاری از پروژه ها که از پایه به درستی طراحی شده باشند برای مدار سرمایش (آب سرد چیلر) و گرمایش (آب گرم موتورخانه) از یک پمپ به صورت مشترک استفاده می شود و یک کلکتور و شیر برای سوئیچ حالت سرمایش به گرمایش و بالعکس در مدار لوله کشی به کار می رود. ولی اگر چیلر تراکمی هوا خنک (چیلر هوایی) و هواساز و موتورخانه در فاصله زیادی نسبت به هم قرار بگیرند باید برای مدار سرمایش از یک پمپ مجزا استفاده شود. در این صورت چیلر، آب را سرد کرده و به کویل (لوله های) هواساز با لوله کشی پمپاژ کند. در این میان، لوله ها به عایق کاری نیز نیاز دارند. ولی در پکیج یونیت (یا همان روفتاپ پکیج) چون که کویل اواپراتور چیلر (حاوی مبرد) به طور مستقیم به قسمت هواساز پکیج یونیت متصل می شود دیگر به آب ، لوله های آب ، محلول گلیکول برای ضد یخ نمودن آب ، عایق کاری آن ، پمپ و … نیازی نبوده و همه این هزینه ها از آن کم و بر کاهش قیمت انواع پکیج یونیت تاثیر مستقیم دارد و علاوه بر آن به علت جلوگیری از اتلاف حرارت در مسیر لوله کشی ، راندمان دستگاه نیز افزایش می یابد.

پیشنهاد می کنیم قبل از خرید و برای شناخت اجزا، طرز کار ، کاربردها و ویژگی های دستگاه پکیج یونیت این مقاله ⇐ پکیج یونیت پشت بامی را مطالعه بفرمایید.

مهمترین مسائل و قطعاتی که بر لیست قیمت روفتاپ پکیج ها یا همان پکیج یونیت های سرمایشی و گرمایشی (از 150 تا 980 میلیون تومان) تاثیر دارند عبارتند از :

1 . تاثیر برند کمپرسور و دیگر قطعات سیکل تبرید و کنترلر

همانطور که می دانید در مدار قسمت چیلر دستگاه پکیج یونیت یک یا چند کمپرسور برای متراکم کردن مبرد و شروع چرخه آن وجود دارد که ما از کمپرسورهای کوپلند ، بیتزر ، دانفوس و هنبل از نوع اسکرو ، اسکرال و پیستونی در پکیج یونیت های خود استفاده می کنیم و هر کدام از این انواع دارای ویژگی های خاص خود بوده و هر چه توان دستگاه بالاتر باشد به کمپرسور قدرتمندتر و یا تعداد کمپرسور بیشتر در مدار نیاز است و قیمت آن بر قیمت انواع پکیج یونیت تاثیر مستقیم خواهد داشت و از طرفی کمپرسورها وارداتی بوده و تابعی از قیمت روز دلار و سایر ارزها نیز است. لیست قیمت پکیج یونیت (روفتاپ پکیج) 5 تا 60 تن از 150 تا 980 میلیون تومان که در بالا ارائه نموده ایم با کمپرسورهای اسکرال شرکت Copeland است. در شکل زیر نمونه هایی از روفتاپ پکیج های 30 و 60 تن تبرید مجهز به کمپرسورهای کوپلند در حال ساخت در محل کارخانه شرکت ماخ نمایش داده شده است.

روفتاپ پکیج های 30 و 60 تن تبرید

2 . تاثیر قیمت روز ارزهای خارجی بر فروش محصولات

قطعات مورد استفاده در پکیج یونیت های شرکت ما از شرکت های با سابقه جهانی مانند GMC ایتالیا یا Danfoss (قطعات سیکل تبرید) و هیوندای کره یا اشنایدر فرانسه (قطعات الکتریکی) و شیر انبساط الکتریکی و سیستم های کنترلی CAREL و موتور فن های ما از کمپانی های معتبر جهانی نیکوترا ، EBM ، زیلابگ و یا شرکت معتبر ایرانی دمنده تامین می شود و بدیهی است که قیمت روز ارزهای خارجی بر لیست قیمت پکیج یونیت اثر مستقیم دارد. از طرفی بسیاری از قطعات مانند کویل ها ، شاسی و بدنه دستگاه ، دریچه ها ، کانال ها و سایر موارد با تیراژ بالا در سال در کارخانه ما تولید و به علت فروش مستقیم محصولات از کارخانه همواره با مناسب ترین قیمت عرضه می شود.

مراحل مونتاژ تابلو برق پکیج یونیت 24 تن تبریدی در محل کارخانه شرکت ماخ :

تابلو برق پکیج یونیت

3 . قیمت پکیج یونیت هایژنیک در برابر معمولی

از پکیج یونیت هایژنیک (بهداشتی) در مراکز درمانی ، دارویی و صنعتی که به محیط و هوای کاملا بهداشتی نیاز دارند استفاده می شود و فیلترهای بکار رفته در آنها و نیز آبندی درزهای آن نسبت به نوع معمولی پیشرفته تر بوده و قیمت آن را افزایش می دهد. ما متناسب با نیاز هر پروژه ای و با توجه به نوع کاربری آن ، پکیج یونیت مخصوص آن را طراحی و تولید می کنیم و فیلترهای متناسب با آن از جمله نوع قابل شستشو ، هپا و غیره را در آن به کار می بریم. در جدول بالا که لیست قیمت پکیج یونیت های 5 تا 60 تن تبرید را ارائه داده ایم (از قیمت 150 تا 980 میلیون تومان مطابق جدول) برای مدل های معمولی (غیر هایژنیک) است و طبیعتا به خاطر افزودن فیلترهای خاص در نوع هایژنیک و طراحی خاص آن، قیمت نوع هایژنیک بیشتر خواهد بود.

مطالعه بیشتر درباره پکیج یونیت های هایژنیک در این متن ⇐ پکیج یونیت هایژنیک

نمونه ای از دستگاه های پکیج یونیت (روفتاپ پکیج) در حال ساخت در محل کارخانه شرکت ما :

روف تاپ پکیج

استعلام مشخصات فنی و خرید دستگاه مناسب

تهویه مطبوع ماخ طراح و سازنده دستگاه های گرمایش و سرمایش مرکزی از جمله انواع پکیج یونیت ، هواساز ، دستگاه ایرواشر ، چیلر و … مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای اساسی هر پروژه است. محصولات ما به طور مستقیم از کارخانه و با قیمت مناسب به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پکیج یونیت و سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی ، مشاوره قبل از خرید ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای ساختمان خود و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09127675117 – 09194427470

مهندس خورانی : 09191639363

مطالعه بیشتر ⇓

ساخت چیلر

راهنمای خرید هواساز

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 5 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 + دوازده =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت