قیمت کندانسور

قیمت کندانسور آبی و هوایی از 3 تا 6 میلیون تومان به ازای هر تن

لیست قیمت کندانسور پوسته و لوله (شل اند تیوب) یا همان آبی و نیز قیمت کندانسور هوا خنک یا همان هوایی (بدون در نظر گرفتن فن و ورقه های مورد استفاده در بدنه) به ازای هر تن تبرید در جدول زیر آورده شده است. این قیمت ها از 3 تا 6 میلیون تومان به ازای هر تن (با توجه به نوع کندانسور ، جنس و ویژگی های آن) است.

نوع کندانسورقیمت ازقیمت تا
پوسته و لوله (آبی)3 میلیون تومان5 میلیون تومان
هوا خنک (هوایی)4 میلیون تومان6 میلیون تومان

توجه : این لیست قیمت (که البته به روز هم نیست) برای محصولات سابق شرکت ما است و در حال حاضر با توجه به تغییر سبد محصولات (ما در حال حاضر هیچ نوعی از کندانسورها ، اواپراتورها و مبدل های حرارتی را طراحی و تولید نمی کنیم) این دستگاه ها در لیست محصولات ما قرار ندارند و لطفا در این خصوص با مهندسان ما تماس نگیرید. ما در حال حاضر فقط چیلر ، هواساز ، دستگاه روفتاپ پکیج ، زنت و ایرواشر تولید می کنیم.

عوامل موثر بر قیمت کندانسور

قیمت کندانسور نیز همانند قیمت مبدل حرارتی برآورد می شود زیرا کندانسور خود نوعی مبدل حرارتی است. عوامل مختلفی در تعیین قیمت انواع کندانسور تاثیر گذار است که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

1 . نوع کندانسور

همانطور که می دانید کندانسور دستگاهی است که با خنک کردن یک سیال، آن را از حالت گاز به حالت مایع (تقطیر) تبدیل می کند و نوعی مبدل حرارتی است که معمولا به دو روش هوا خنک (کندانسور هوایی) و آب خنک (کندانسور آبی) حرارت را از سیال می گیرد. هر چند به جز آب و هوا در برخی دستگاه ها از سیالات دیگر نیز جهت گرفتن حرارت از سیال داغ استفاده می شود. به کندانسور هوایی ، درای کولر یا رادیاتور نیز گفته می شود. کندانسور آبی نیز معمولا به شکل پوسته و لوله ، صفحه ای و … موجود است که در آن سیال خنک کننده معمولا آب است.

کندانسور هوایی

بدیهی است که به علت ساختار متفاوت کندانسور آبی و هوایی ، قیمت انواع کندانسور هوایی نسبت به قیمت کندانسور آبی متفاوت است زیرا در کندانسور هوایی (درای کولر) علاوه بر اینکه از لوله ها و فین های انتقال دهنده حرارت، به تعداد بیشتری (نسبت به کندانسور آبی) استفاده می شود، مجموعه های موتور الکتریکی و فن نیز به آن افزوده می شود. هر چه مساحت اجزای انتقال دهنده گرما در کندانسور بیشتر باشد، به این معناست که از مواد اولیه بیشتری استفاده شده و قیمت کندانسور بالاتر خواهد رفت. یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت کندانسور هوایی همین مسئله است زیرا نسبت به کندانسور آبی ، چند برابر بیشتر از لوله ها ، صفحات و فین های انتقال دهنده گرما استفاده می شود تا هوا با عبور از اطراف آنها بتواند عمل کندانسینگ (گرفتن گرما از سیال گاز و تقطیر آن) را انجام دهد.

ولی باید این موضوع را نیز در نظر داشت که در نوع پوسته و لوله که از آب برای کاهش دمای سیال گازی داغ استفاده می شود به یک برج خنک کننده نیز جهت خنک کاری آبی که گرم شده است، نیاز است. بنابرین قیمت برج خنک کننده نیز به قیمت کندانسور آبی (یا همان پوسته و لوله) افزوده می شود.

کندانسور پوسته و لوله

مطالعه بیشتر درباره ساختار و مزایای کندانسورهای پوسته و لوله (آبی) در این متن ⇐ کندانسور آبی

مطالعه بیشتر درباره ساختار و مزایای کندانسورهای هوا خنک (هوایی) در این متن ⇐ کندانسور هوایی

2 . جنس به کار رفته در لوله ها ، صفحات و فین ها

در ساخت کندانسورها با توجه به نوع کاربری ، شرایط خورندگی سیالات و محیط ، دما ، فشار ، سرعت سیالات و … از جنس های مختلف از جمله فولاد ضد زنگ ، مس ، آلومینیوم ، برنج و غیره استفاده می شود که طبیعتا به خاطر اختلاف قیمت آنها ، کندانسورهای با جنس مختلف نیز قیمت متفاوتی دارند. برای مثال هر چه فشار سیال درون لوله ها و صفحات بیشتر باشد، باید کندانسور صنعتی مورد نظر نیز مقاوم تر باشد و همین امر قیمت آن را افزایش خواهد داد.

3 . تاثیر طرح بر قیمت کندانسور

منظور از طرح کندانسور این است که کندانسور به چه شکل و ساختاری طراحی شود. برای مثال در کندانسور پوسته و لوله ، انواع گوناگونی از طرح های ورود و خروج سیالات (هم جهت ، متقاطع و …) ، تیوب های مستقیم یا U شکل و … وجود دارد که طبیعتا بر قیمت تمام شده تاثیر مستقیم خواهد داشت.

کندانسور هوا خنک و پوسته و لوله

نکته اینکه در حال حاضر ما دستگاه کندانسور ، اواپراتور و مبدل حرارتی طراحی و تولید نمی کنیم و هیچ نوعی از آنها در لیست محصولات ما نیست. لطفا در این خصوص با مهندسان ما تماس نگیرید. این مقاله صرفا مقاله ای آموزشی برای آشنایی با قیمت و عوامل تاثیر گذار بر آن است. ما در حال حاضر فقط تولید کننده انواع چیلر (برای مصارف تهویه مطبوع و نیز خنک کاری ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی) ، هواساز ، روفتاپ پکیج ، دستگاه زنت و ایرواشر هستیم و لطفا فقط در این خصوص با ما تماس بگیرید.

 مطالب مرتبط ⇓

کندانسور چیست ؟

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 2 میانگین: 3.5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 4 =

keyboard_arrow_up
مشاوره و استعلام قیمت