تفاوت یونیت هیتر و فن کویل

مهمترین تفاوت های بین یونیت هیتر و فن کویل

از جمله مهمترین موارد تفاوت یونیت هیتر و فن کویل می توان به صرفا سرد کننده یا صرفا گرم کننده بودن دستگاه، توان گرم کنندگی یا سرد کنندگی هوا و نوع کاربرد آنها اشاره کرد که در ادامه به توضیح موارد تفاوت فن کویل و یونیت هیتر خواهیم پرداخت.

یونیت هیتر و فن کویل هر دو دستگاه های توزیع کننده هوای سرد و گرم هستند که در نقاط مختلف درون ساختمان به شکل سقفی، دیواری یا زمینی نصب می شوند و در کل بسیار شبیه یکدیگر عمل می کنند. هر دو از کویل (لوله های پر پیچ و خم فین دار) و فن تشکیل می شوند که آب سرد یا گرم درون کویل آنها جریان داشته و هوا توسط فن از اطراف (سطح بیرونی) کویل ها عبور داده می شود تا در اثر برخورد ذرات هوا با سطح سرد یا سطح گرم کویل، هوای سرد یا گرم وارد محیط درون ساختمان شود.

کویل و فن دستگاه فن کویل

جریان آب سرد معمولا از مینی چیلر یا چیلر تراکمی هوا خنک نصب شده بر روی بام و یا چیلر تراکمی آب خنک نصب شده در موتورخانه ساختمان و با پمپ به کویل یونیت هیتر یا فن کویل ارسال می شود. جریان آب گرم نیز معمولا از پکیج گازسوز نصب شده در درون ساختمان و یا بویلر (دیگ آب گرم) نصب شده در موتورخانه ساختمان و با پمپ به کویل فن کویل یا یونیت هیتر ارسال می شود.

موتورخانه فن کویل

مطالعه بیشتر درباره ساختار و اجزای موتورخانه ساختمان در متن ⇐ موتورخانه ساختمان

عمده تفاوت یونیت هیتر و فن کویل

۱ . مهمترین تفاوت یونیت هیتر و فن کویل در توان گرمایشی یا سرمایشی آنها است. قدرت پرتاب باد یونیت هیتر نسبت به فن کویل بسیار بیشتر است و به همین علت از آن فقط برای تهویه اماکن و سالن های بزرگ مانند سوله صنعتی ، سوله ورزشی ، سالن های نمایشگاهی و … که سقف بلندی دارند، استفاده می شود و بر عکس آن از فن کویل فقط در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری ، آموزشی و … که سقف کوتاه تا متوسطی دارند، استفاده می شود.

یونیت هیتر و فن کویل

۲ . معمولا فن کویل هم برای سرمایش و هم گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد و بنابرین هم دارای کویل آب سرد است و هم کویل آب گرم که هم قابلیت اتصال به چیلر و مینی چیلر را دارد و هم قابلیت اتصال به پکیج گازسوز و بویلر.

ولی یونیت هیتر بیشتر برای گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد که در برخی موارد کویل آب سرد نیز در آن تعبیه می شود. بنابرین در یک سالن بزرگ یا سوله که یونیت هیتر در آن نصب می شود، آب گرم بویلر در یونیت هیترها جاری می شود تا عمل گرمایش هوای سالن یا سوله مورد نظر انجام شود و برای سرمایش یا کویل آب سرد در یونیت هیترها تعبیه می شود و یا اینکه از دستگاه های دیگری مانند هواساز برای سرمایش استفاده می شود زیرا هواساز در بیرون از سالن یا سوله نصب شده و این قابلیت را دارد که هوای تازه را از بیرون به درون سوله تزریق کند.

یونیت هیتر های متصل به بویلر

مطالعه بیشتر ⇐ انواع فن کویل

مطالعه بیشتر ⇐ انواع یونیت هیتر

تهویه مطبوع ماخ طراح و تولید کننده انواع یونیت هیتر ، فن کویل ، چیلر ، هواساز ، ایرواشر و … مطابق با استانداردهای روز و متناسب با نیازهای هر پروژه به طور خاص است. کلیه محصولات از محل کارخانه شرکت ما به طور مستقیم و با قیمت مناسب به فروش می رسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت یونیت هیتر و فن کویل ، انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

مطالعه بیشتر ⇓

قیمت فن کویل

قیمت یونیت هیتر

قیمت تاسیسات موتورخانه

سیستم تهویه مطبوع چگونه کار می کند ؟

به این متن چند ستاره میدین؟ (ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز رو داره. بدون نیاز به ثبت نام در سایت می تونید امتیاز بدید)
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × سه =

فهرست